vwtr.net

Volkswagen => Passat => Konuyu başlatan: burak - 09 Ekim 2009, 16:33:39

Başlık: passat 1.8t highline II
Gönderen: burak - 09 Ekim 2009, 16:33:39
arkadaslar arabamı yenı aldım ve araba hakkında hıc bılgım yok bana kullanırken hangı hususlara dıkkat edecem özelliklerı vb gıbı konularda yardım edersenız cok sevınırım araç:2000 model passat 1.8 highline II acık mavı_met
http://www.sahibinden.com/_full_full_passat_1_8_t_higline_ii_bunun_ustune_baska_dolu_y-54WQQaXQQ17554769WQQpXQQdisplayitem (http://www.sahibinden.com/_full_full_passat_1_8_t_higline_ii_bunun_ustune_baska_dolu_y-54WQQaXQQ17554769WQQpXQQdisplayitem) aracın kendısı degıl ama benzerı yakında resımlerınıde eklerım
Başlık: Ynt: passat 1.8t highline II
Gönderen: devran - 10 Ekim 2009, 03:57:49
öncelikle hayırlı olsun çok güzel bi araç almışşınız...allah nazardan beladan korusun.araç lpg limi bilmiyorum ama lpg 20 tl ye yaklaşık 100 km gider buda (ş.içi km 20 kuruş  yakıyo demek ) normal kullanırsan ş.dışı 180 krş. eğer 100ü geçmessen 160 krş. yakar...bence 1.8 olmasına ve yaklaşık 1400kg ağırlığa göre çok iyi sayılır
2.husus performansı gayet tatminkardır(turbo olsa daha fena) bizdede 1.8 comfort var 4 viteste 200 görüyo lpg de yani seni performansta üzmez
3.bizde esp olmamasına karşı bence çok güzel bi yol tutuşu var 50 ile girilen viraja 90 ile girdiğm oldu bikaç kez sadece önden ufak bi kayma oluyo birazda arkayı salıyo yani tatlı tatlı yanlıyosun ufaktan. ki sende esp var emin ol çokdaha müthiş bi yol tutuşu vardır :D
4.sürüş güvenliğinde elektronik abs esp asr gibi ekipmanlar sana güven vericek ayrıca eps(ağırlaşan direksıyon) bu en güzel özelliği 200 de bile giderken arkana yaslan ve tek elinle sürme keyfi yaşa bukadar diyorum ve pasif güvenliktede seni fazlasıyla korur maş. tank gibi...
5.donanımı saymaya gerek yok zaten higline mış var oğlu var...
6.kronik sorunu mekanik olarak olmasada kabin içinde bikaç kronik sorunu var
7.elektronik parçları müthiş pahalı  :'( buna çok diikat et bunun haricinde tam tersi mekanikte çok ucuzdur(bu sınıf ve kalıtedeki araca göre)
aklıma gelen bunlar düzgün baktığın sürece seni kesınlıkle uzmucek bı araç ayrıca duzgun bakıldığında en az 500.000 rektife yapmadan gidebilecek kadar sağlam bi motoru vardır
Gönderen: burak - 10 Ekim 2009, 11:43:40
saolasın kardes daha iisi senin olsun lpg var aracta da yıne sehır ıcı 20krş yarıosa cok pahalı ama hıc denemedım aracta km de kac yakıor acıklaman ıcımı rahatlattı gercekten cok saol ;)
Gönderen: burak - 10 Ekim 2009, 15:54:28
kardeş bı de bugun dıkkatımı ceken emliyet kemerını cıkardıgımda kendı gıtmıyor elımle zor soktum ıcıne ne yapmam gerekıyor? :-X
Gönderen: cemdermen - 10 Ekim 2009, 16:35:38
http://www.vwtr.net/forum/ynt-emniyet-kemerim-geri-sarmiyor-t8533.0.html%3Bmsg90189 (http://www.vwtr.net/forum/ynt-emniyet-kemerim-geri-sarmiyor-t8533.0.html%3Bmsg90189)

hayırlısı olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum  ;)
Gönderen: devran - 10 Ekim 2009, 17:44:23
burak yanlız bızım burda 1.70 tl lpg ona göre hesapladım ben,ı sizin orda nekadar bılmıyorum lpg fıyatını yazarsan sevnırım..ş.içi 20 kuruş çok deil
Gönderen: burak - 11 Ekim 2009, 13:55:26
http://www.vwtr.net/forum/ynt-emniyet-kemerim-geri-sarmiyor-t8533.0.html%3Bmsg90189 (http://www.vwtr.net/forum/ynt-emniyet-kemerim-geri-sarmiyor-t8533.0.html%3Bmsg90189)

hayırlısı olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum  ;)
saol kardes
Gönderen: burak - 11 Ekim 2009, 13:57:25
burak yanlız bızım burda 1.70 tl lpg ona göre hesapladım ben,ı sizin orda nekadar bılmıyorum lpg fıyatını yazarsan sevnırım..ş.içi 20 kuruş çok deil
burda 1.50 falan da şımdıye kadar kullandıgım araba 1.40 falan yakıodu ona gore bıraz pahalı
Gönderen: devran - 13 Ekim 2009, 13:25:24
ş.içi 140 krş. :o :o :o ??? dizel mi kullanıyodun ? eğer dizel kullanmıyosan 1.2 felan kullanıydun sanırım. ş.içi okadar az yakamaz
Gönderen: burak - 13 Ekim 2009, 16:33:35
isim veriliomu bılmıorum ama 2.0gls lpg liydi ben ciddiyim öyle lpg nin fiyatıda 1.50tl falandı
Gönderen: yargic - 14 Ekim 2009, 19:59:16
Arkadaşlar passat 1.8t highline II  6 vitesmi oluyor hayırlı olsun bu arada.
Gönderen: devran - 15 Ekim 2009, 00:31:42
isim veriliomu bılmıorum ama 2.0gls lpg liydi ben ciddiyim öyle lpg nin fiyatıda 1.50tl falandı
şaşkınlıklar içindeyim 2.0 ve 140 krş  :o :o :o ne bu opel vectramı astramı =?
Gönderen: devran - 15 Ekim 2009, 00:33:52
Arkadaşlar passat 1.8t highline II  6 vitesmi oluyor hayırlı olsun bu arada.
2001 ve üstü 6 vites olması lazım,diğerleri 5 vites
Gönderen: burak - 16 Ekim 2009, 22:45:43
2000 model 5 vites benımkı vectraydı ınanmıyorsun ama gercekten 140 krş falan
Gönderen: devran - 19 Ekim 2009, 14:40:19
passatı satıp vectraya geçiyorum  ;D şaka bi yana süper yakıyomuş.vectra kaç modeldı?ben en çok vectra B kasaları m.ediyorum.eğer sizinkide B kasaysa passatla vectrayı konfor-yol tutuş-performans-yakıt vs vs yönlerınden karşılaştırabilirmisiniz 
Gönderen: burak - 24 Ekim 2009, 12:51:08
passatı satıp vectraya geçiyorum  ;D şaka bi yana süper yakıyomuş.vectra kaç modeldı?ben en çok vectra B kasaları m.ediyorum.eğer sizinkide B kasaysa passatla vectrayı konfor-yol tutuş-performans-yakıt vs vs yönlerınden karşılaştırabilirmisiniz 
   1998model bence passat kadar konfor vermıyor ama yol tutusu passat gıbı b kasa cok az yakıyor zaten perpormansı o kadar serı degıl ama kaptırdım mı super oluyo bende passata gectıme pışman gıbıyım gaz dayanmıyo arabaya :(
Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ - 29 Ekim 2009, 01:04:34
Öncelikle hayırlı olsun çok güzel bir araç aldınız 1,8 T olması da ayrı bir özellik.Bu araçların motoru için her türlü modifikasyon imkanı var ve bu motorda ki arızalar artık ezbere biliniyor ve tamir ediliyor. 500 hp ye kadar modifiyeye imkan sunan bir motor

Araçta fazla dikkat edeceğiniz bir husus yok yağ bakımlarını geciktirmeyin
Araç turbo olduğundan dolayı aracı stop edeceğiniz zaman 1 dakika kadar bekleyin turbonun ömrü açısından

Ayrıca aracı sıkıştırarak kullandığınızda turbo salyangozunun kor gibi olduğunu görünce endişelenmeyin ve güle güle kullanın
Gönderen: burak - 18 Kasım 2009, 17:25:10
Öncelikle hayırlı olsun çok güzel bir araç aldınız 1,8 T olması da ayrı bir özellik.Bu araçların motoru için her türlü modifikasyon imkanı var ve bu motorda ki arızalar artık ezbere biliniyor ve tamir ediliyor. 500 hp ye kadar modifiyeye imkan sunan bir motor

Araçta fazla dikkat edeceğiniz bir husus yok yağ bakımlarını geciktirmeyin
Araç turbo olduğundan dolayı aracı stop edeceğiniz zaman 1 dakika kadar bekleyin turbonun ömrü açısından

Ayrıca aracı sıkıştırarak kullandığınızda turbo salyangozunun kor gibi olduğunu görünce endişelenmeyin ve güle güle kullanın
sağol
Gönderen: hasan881 - 01 Aralık 2009, 11:43:44
hayırlı olsun aracınız passat 1997 model hıghlıne kullandım tek sorunu turbo arızası araba gıtmez oluyor cok pahalı umarım sorun cıkarmaz
Gönderen: burak - 06 Aralık 2009, 13:24:33
hayırlı olsun aracınız passat 1997 model hıghlıne kullandım tek sorunu turbo arızası araba gıtmez oluyor cok pahalı umarım sorun cıkarmaz
inş çıkmaz
Gönderen: burak - 26 Aralık 2009, 14:20:15
arkler bıde aracın ne donanımları var hız sabıtleme  far yıkama ... neler var  nasıl calısıyor ılk defa boyle bır arabaya bınıyorum cahalım  ;D ;D
Gönderen: burak - 12 Şubat 2010, 14:09:25
bide xenon far koyu mavi neredeyse hiç göremiyorum önümü :D daha uzagı gostermesı için ayarlama düğmesi varmı yoksa tamirciyemi goturmem lazım :-X
Gönderen: maverick - 12 Şubat 2010, 18:34:58
farın maviliği kelvin derecesiyle alakalı olduğu için usta da bir şey yapamaz lambalarını değişmeniz gerekebilir mavilik derecesi arttıkça görüş alanı azalıyor aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın
Gönderen: yellow_driver - 13 Şubat 2010, 19:54:21
bide xenon far koyu mavi neredeyse hiç göremiyorum önümü :D daha uzagı gostermesı için ayarlama düğmesi varmı yoksa tamirciyemi goturmem lazım :-X
hayırlı olsun. aracımı alırken (2000 model golf) , 98 model 1.8 passat vardı ve içim gitmişti ama sırf vergi ve yakıt yüzünden golfte karar kılmıştım. ne olursa olsun imkan varsa passat başkadır.
Gönderen: burak - 15 Şubat 2010, 16:37:50
saolun arkler
Gönderen: Halil Kara - 13 Mart 2010, 13:35:20
Vites konusunda yanlış bilgilendirme yapılmış.
6 ileri vites kutusu sadece B5.5(3bg) kasa yani 2001-2005 aralığındaki passatlarda 1.9 tdi manuel modelinde sunuldu. 1.9 tdi otom.-tiptr. modelinde 5 ileri vites mevcut.
1.8T modelde manuel ve otom.-tiptr. farketmez her ikisi de 5 ileri vites...

Far konusunda aracın highline olduğu için, orjinal bi-xenon farlar bulunmakta. 4300K değerinde D2S far ampülleri mevcut. Aslında bu far koyu değil beyaz-sarı aralığında bir renkte yanar fakat senden önceki sahibi far ampüllerini değiştirdiyse koyu yanıyor olabilir.
Far yükseklik ayarı yapamazsın, aracın kendisi otomatik olarak yapar. Örneğin farlar açıkken bagaj kısmına birkaç kişi bastırırsa yada arka koltuklara birkaç kişi oturursa farların otomatik olarak ayar yapar, yüksekliğini ayarlar. Aynı şekilde yokuş aşağı ve yukarı giderken yolun durumuna göre ayar yapar. Yine eğer performanslı kullanımlarda da aracın önü şahlandığı için otomatik ayar yapar  :D
Highline konusunda merak ettiklerin olursa yardımcı olmaya çalışırım...
Aracın hayırlı olsun, güzel bir seçim, güle güle kullanman dileği ile...
Gönderen: burak - 18 Mart 2010, 20:56:25
Vites konusunda yanlış bilgilendirme yapılmış.
6 ileri vites kutusu sadece B5.5(3bg) kasa yani 2001-2005 aralığındaki passatlarda 1.9 tdi manuel modelinde sunuldu. 1.9 tdi otom.-tiptr. modelinde 5 ileri vites mevcut.
1.8T modelde manuel ve otom.-tiptr. farketmez her ikisi de 5 ileri vites...

Far konusunda aracın highline olduğu için, orjinal bi-xenon farlar bulunmakta. 4300K değerinde D2S far ampülleri mevcut. Aslında bu far koyu değil beyaz-sarı aralığında bir renkte yanar fakat senden önceki sahibi far ampüllerini değiştirdiyse koyu yanıyor olabilir.
Far yükseklik ayarı yapamazsın, aracın kendisi otomatik olarak yapar. Örneğin farlar açıkken bagaj kısmına birkaç kişi bastırırsa yada arka koltuklara birkaç kişi oturursa farların otomatik olarak ayar yapar, yüksekliğini ayarlar. Aynı şekilde yokuş aşağı ve yukarı giderken yolun durumuna göre ayar yapar. Yine eğer performanslı kullanımlarda da aracın önü şahlandığı için otomatik ayar yapar  :D
Highline konusunda merak ettiklerin olursa yardımcı olmaya çalışırım...
Aracın hayırlı olsun, güzel bir seçim, güle güle kullanman dileği ile...
tşkler
Gönderen: independent - 28 Mart 2010, 23:59:35
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedigim için yazıyorum 2001 model Volkswagen passat 1.8 T comfortline araç sahibiyle irtibattayım.Daha önce vw kullanmadım.Astra classıc kullanıyordum lpg taktırdım ve pişman olup arabayı sattım.Bu araçta lpg var ama marka sormadım henüz en iyi uyum saglayan hangi markadır.Birde burak arkadaşımın highline'ndan farklı olarak söylenebilecek bilgi varsa beni mutlu edersiniz.  :)
Gönderen: ozan passat - 31 Mart 2010, 14:30:03
merhaba arkadaşlar merak ettiğim konu bu 97-2000 arası passatlarda esp varmı? ıkıncı el arac sitelerine baktığımda esp var diye yazıyorlar ama esp tuşu rezistans tuşunun altında klima bölgesinin sol tarafında olması gerekmiyormu? Özellikle üst sınıf belki olur diye highline serilerine baktım bu modellerdeki hiç bir passatta o tuş yok.Yine esp gibi asr olduğuda yazılıyor.Ancak dediğim gibi yine tuş yok ve göstergelerde bu ikisine dair hiç bir ikaz ışığı bulunmamakta. İlginiz için teşekkürler...
Gönderen: mutant_amca - 03 Şubat 2011, 23:52:31
öncelikle hayırlı olsun çok güzel bi araç almışşınız...allah nazardan beladan korusun.araç lpg limi bilmiyorum ama lpg 20 tl ye yaklaşık 100 km gider buda (ş.içi km 20 kuruş  yakıyo demek ) normal kullanırsan ş.dışı 180 krş. eğer 100ü geçmessen 160 krş. yakar...bence 1.8 olmasına ve yaklaşık 1400kg ağırlığa göre çok iyi sayılır
2.husus performansı gayet tatminkardır(turbo olsa daha fena) bizdede 1.8 comfort var 4 viteste 200 görüyo lpg de yani seni performansta üzmez
3.bizde esp olmamasına karşı bence çok güzel bi yol tutuşu var 50 ile girilen viraja 90 ile girdiğm oldu bikaç kez sadece önden ufak bi kayma oluyo birazda arkayı salıyo yani tatlı tatlı yanlıyosun ufaktan. ki sende esp var emin ol çokdaha müthiş bi yol tutuşu vardır :D
4.sürüş güvenliğinde elektronik abs esp asr gibi ekipmanlar sana güven vericek ayrıca eps(ağırlaşan direksıyon) bu en güzel özelliği 200 de bile giderken arkana yaslan ve tek elinle sürme keyfi yaşa bukadar diyorum ve pasif güvenliktede seni fazlasıyla korur maş. tank gibi...
5.donanımı saymaya gerek yok zaten higline mış var oğlu var...
6.kronik sorunu mekanik olarak olmasada kabin içinde bikaç kronik sorunu var
7.elektronik parçları müthiş pahalı  :'( buna çok diikat et bunun haricinde tam tersi mekanikte çok ucuzdur(bu sınıf ve kalıtedeki araca göre)
aklıma gelen bunlar düzgün baktığın sürece seni kesınlıkle uzmucek bı araç ayrıca duzgun bakıldığında en az 500.000 rektife yapmadan gidebilecek kadar sağlam bi motoru vardır

abi 90 ı geçmessen 16 kuruş yazmaz o araba  dalga geçmeyelim lütfen :D bendede var comfort 1.8t 90ı geçme yine 20 kuruş yakıyo :) bunu lpg takan ustalar bile söylüyorlar aslında 25 krş yakıyo uzun yolda 20..21 krş düşüyor :)saygılar
Gönderen: flexamin - 04 Şubat 2011, 10:57:03
abi 90 ı geçmessen 16 kuruş yazmaz o araba  dalga geçmeyelim lütfen :D bendede var comfort 1.8t 90ı geçme yine 20 kuruş yakıyo :) bunu lpg takan ustalar bile söylüyorlar aslında 25 krş yakıyo uzun yolda 20..21 krş düşüyor :)saygılar

ben şehir içi sürekli gazlama ile 25kr yakıorum uzun yolda da 17-18 kuruş yakışorum

Not : uzun yolda yeri geldiği zaman hız olarak 150 *160 ın altına inmiyorum