vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Konuyu başlatan: 06onur - 06 Ekim 2009, 00:34:30

Başlık: Polo da İnce Düşünülmüş Özellikler
Gönderen: 06onur - 06 Ekim 2009, 00:34:30
Benim bildiklerim sizde paylaşın yeni arkadaşlar bilsin.

Aracından diğer araçlarda düşünülmemiş yeni yeni VW den görüpte konulan özelliklerde var. VW lerin bazılarında.

*Çalışırken bagaj açılmaz kapıların herhangi biri açılırsa ancak açılır.Hırsızlık engellemek (full)
*Yan ayna ısıtma açılırsa(sürekli açık bırakılmamalı) cam suyuda ısıtmaya geçer.
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında cam kaldırma düğmelerinde camı kapatmak için kısa süreli enerji kalır. Kapı açılır açılmaz enerji kaybolur.(genel)
*geri vitese taktığında geri silecek çalışır.(9n sonrası)
*Geri vitese taktığında egsoz dumanı içeri gemesin diye iç sürkülasyon çalışır sesten anlaşılır.(full)
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında dışardan kapı kitlenip o pozisyonda tutulursa camlarını kapatır.(genel)
*Soğutmalı torpidonun yanı sıra kutu kola soğutucusu bulunur.(Polo fabia full)
*Uzun süreli beklemede soför kapısı açıldığında kısa süreli enjeksiyon gerçekleşir. Kontak açıldığında uzun enjeksiyonla birleştirilir ilk ateşleme çok rahat gerçekleşir(genel)
*Subap ayarı yoktur kendi otamatik ayarlar(6n2 sonrası)
*Debriyaj hidroliktir debriyaj yeni ise  mükemmel yumuşaklıktadır.Vitesler serçe parmakla değiştirilebilir. Debriyaj ayarı yoktur (9n sonrası)
*Debriyaj otomatik ayarlıdır. 6n2 öncesi
Başlık: Ynt: Polo ve VW de bulunan Değişik İnce Düşünülmüş Özellikler
Gönderen: emir18rebrov - 06 Ekim 2009, 01:14:33
*Uzun süreli beklemede soför kapısı açıldığında kısa süreli enjeksiyon gerçekleşir. Kontak açıldığında uzun enjeksiyonla birleştirilir ilk ateşleme çok rahat gerçekleşir(genel)

ben o sesi kapı kilit motorundan geliyor sanıyordum..hep merak ederdim ne sesi bu die.
Gönderen: TankJR - 06 Ekim 2009, 15:35:18
Tekerler Değişirken Bijonlara Bakma Fırsatım Oldu Arac 98 Sportline Her Bijonun İçinde Ortasında Küçük Vw Logoları Vardı 12 Yıl Önce Bu İnceliği Düşünmek Sadece Aşk Olabilir Diye Düşünüyorum....

İi Forumlar...
Gönderen: ahmed6042 - 06 Ekim 2009, 16:04:10
Benim de dikkatimi çeken öndeki koltuklardaki şu beşik ayarı kolu..Ne kadar güzel bir şey bikaç defa arabada yattım en rahat yataktan daha rahat geldi ve her arabada yok o ayar.
Gönderen: onuruslu - 07 Ekim 2009, 13:01:45
6n lerde fazla özellik yok
Gönderen: fethiyeli76 - 07 Ekim 2009, 16:23:31
Benim bildiklerim sizde paylaşın yeni arkadaşlar bilsin.

Aracından diğer araçlarda düşünülmemiş yeni yeni VW den görüpte konulan özelliklerde var. VW lerin bazılarında.

*Çalışırken bagaj açılmaz kapıların herhangi biri açılırsa ancak açılır.Hırsızlık engellemek (full)
*Yan ayna ısıtma açılırsa(sürekli açık bırakılmamalı) cam suyuda ısıtmaya geçer.
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında cam kaldırma düğmelerinde camı kapatmak için kısa süreli enerji kalır. Kapı açılır açılmaz enerji kaybolur.(genel)
*geri vitese taktığında geri silecek çalışır.(9n sonrası)
*Geri vitese taktığında egsoz dumanı içeri gemesin diye iç sürkülasyon çalışır sesten anlaşılır.(full)
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında dışardan kapı kitlenip o pozisyonda tutulursa camlarını kapatır.(genel)
*Soğutmalı torpidonun yanı sıra kutu kola soğutucusu bulunur.(Polo fabia full)
*Subap ayarı yoktur kendi otamatik ayarlar(6n2 sonrası)
*Debriyaj hidroliktir debriyaj yeni ise  mükemmel yumuşaklıktadır.Vitesler serçe parmakla değiştirilebilir. Debriyaj ayarı yoktur (9n sonrası)
*Debriyaj otomatik ayarlıdır. 6n2 öncesi

Bunlardan hangileri 98 Polo Classic'te var? Bu arada ben de birşey ekleyeyim: Park lambaları açık vaziyette aracı stop ettirip anahtarı kontaktan çekiyoruz. Bu durumda sinyal kolunu ne yöne çevirirsek o tarafın farları ve parkları yanıyor. Ama ne için bunu böyle yapmışlar bilmiyorum.
Gönderen: mustklc - 07 Ekim 2009, 17:12:50
ya bende 99 model var. bunların nerdeyse hiçbiri yok. hangilerinde var bunlar  ;D
Gönderen: 06onur - 07 Ekim 2009, 22:08:39
Geneller sizde de olmalı. 6n2 de bir çoğu var. 9n lerin fullünde "hepsi ve daha fazlası" dijital klima+ASR+EBD+MSR+ABS...

Arkadaşım fabia Choice 2004ünde hepsi var
Gönderen: 06onur - 07 Ekim 2009, 22:09:39
Bunlardan hangileri 98 Polo Classic'te var? Bu arada ben de birşey ekleyeyim: Park lambaları açık vaziyette aracı stop ettirip anahtarı kontaktan çekiyoruz. Bu durumda sinyal kolunu ne yöne çevirirsek o tarafın farları ve parkları yanıyor. Ama ne için bunu böyle yapmışlar bilmiyorum.

TAhminimce dörtlü yerine geceleri kullanılıyor. Mersedestede var imişşş
Gönderen: maverick - 08 Ekim 2009, 11:24:21
sinyal kolunu sinyal pozisyonunda unutursanız şoför kapısını açınca kontak anahtarı çıkarılmışsa far ikaz sesi verir sinyal yönündeki sadece park lambası yanar
Gönderen: maverick - 08 Ekim 2009, 11:26:32
teybi açık bırakıp inerseniz ve kapıları kitlerseniz alarm çalar belli bir süre sonra (emin değilim)

kapıları kumandadan açtınız fakat binmediniz belli bir süre sonra kapılar otomatik kitlenir

kumanda önce ilk basışta şoför kapısını açar sonraki basışta diğer 4 kapıyı açar
Gönderen: maverick - 08 Ekim 2009, 11:27:12
arka cam rezistansı kendini belli bir süre sonra kendiliğinden kapatır
Gönderen: 06onur - 08 Ekim 2009, 16:21:33
arka cam rezistansı kendini belli bir süre sonra kendiliğinden kapatır

buda önemli akü açısından
Gönderen: 06onur - 08 Ekim 2009, 16:28:04

2000-2009 arası otomobillere daha hakimim 6n leri fazla tanımıyorum

6n2 nin en boşunda

yan ayna ve cam suyu buz çözme
kapı düğmesinde elektirk bırakma, kapı açılınca yok etme
dışardan anahtarpozisyonu ile cam kapatma/açma
şoför kapısı  ile kısa süreli enjeksiyon
otomatik subap ayarı
otomatik debriyaj ayarı(6n2 hidrolik değil telli, mükemmel vites geçişi dediğim "hidrolik debriyajlar galiba 2003-2004sonrası)
sinyal kolu ile park yakma
klima
çift airbag

var. Herhalde bunlar 6nde de vardır. Diğerleri Full modellerde var confort high choice gibi. Bazıları sadece 2003sonrasında var.
Gönderen: mustklc - 08 Ekim 2009, 17:17:26
cıık 99 modellerde bunlar yok  :t
Gönderen: mustklc - 08 Ekim 2009, 17:24:41
ben de  poloda gıcık olduğum şeyleri yazayım:

1) fabrikasyon teybinin sesini kapattın diyelim yani MUTE yaptın. arabayı kapattın, tekrar açtığındaMUTE pozisyonunda olacağına eski sesli haline dönüyor. bazen çok gıcık oluyor  akşamları son ses dinliyorum sabah o sesi duyunca  yerimden hopluyorum.

2) ön kapılar açılınca tavandaki ışık yanıyor ama arkalar açılınca yanmıyor.

3) 5. vites çok ilerde bi yerde. yanıma şişman biri oturunca 5. vitese atamıyorum bacağına çarpıyor

4) geri vites desen keza öyle. ara ki bula ki resmen. spermin yumurtayı aradığı gibi geri vitesi arıyorum.

5)kedi gözünü yaktıktan sonra , kontağı çıkarsan kedi gözü sönüyor.

yine de arabamı seviyorum. ne de olsa ilk arabamç  :sevgi:
Gönderen: 06onur - 08 Ekim 2009, 20:10:27
6n2 de arka kapı açılıncada yanıyor. 9n lerde 5.vites öyle uzak değil. Aslında bizde
ben de  poloda gıcık olduğum şeyleri yazayım:

1) fabrikasyon teybinin sesini kapattın diyelim yani MUTE yaptın. arabayı kapattın, tekrar açtığındaMUTE pozisyonunda olacağına eski sesli haline dönüyor. bazen çok gıcık oluyor  akşamları son ses dinliyorum sabah o sesi duyunca  yerimden hopluyorum.

2) ön kapılar açılınca tavandaki ışık yanıyor ama arkalar açılınca yanmıyor.

3) 5. vites çok ilerde bi yerde. yanıma şişman biri oturunca 5. vitese atamıyorum bacağına çarpıyor

4) geri vites desen keza öyle. ara ki bula ki resmen. spermin yumurtayı aradığı gibi geri vitesi arıyorum.

5)kedi gözünü yaktıktan sonra , kontağı çıkarsan kedi gözü sönüyor.

yine de arabamı seviyorum. ne de olsa ilk arabamç  :sevgi:

1)güzel özellik

2) 6n2 2000yılı sonrasında arka kapı açılıncada yanıyor.

3)Bence 5çok kısa değil. Birincisi aracımız çok küçük. 2.si 1ile 3çok yakın. Başka bi marka sürdüğümde 3e geçirmek için 1-3arasını zorluyorum. 9n sonrası biraz daha geniş olduğu için 5e atarken yandakine temas etmiyorsun bizde 9n3 te var

Vw hersene birşeyler ekliyor. 9n3 e Fabia Choice ye bakınca çok güzel ilerliyor.
Gönderen: emir18rebrov - 09 Ekim 2009, 01:27:32
6n2 trendline da yan ayna buğu ve cam suyu çözme özelliği var mı?

2000-2009 arası otomobillere daha hakimim 6n leri fazla tanımıyorum

6n2 nin en boşunda

yan ayna ve cam suyu buz çözme
kapı düğmesinde elektirk bırakma, kapı açılınca yok etme
dışardan anahtarpozisyonu ile cam kapatma/açma
şoför kapısı  ile kısa süreli enjeksiyon
otomatik subap ayarı
otomatik debriyaj ayarı(6n2 hidrolik değil telli, mükemmel vites geçişi dediğim "hidrolik debriyajlar galiba 2003-2004sonrası)
sinyal kolu ile park yakma
klima
çift airbag

var. Herhalde bunlar 6nde de vardır. Diğerleri Full modellerde var confort high choice gibi. Bazıları sadece 2003sonrasında var.

Gönderen: onuruslu - 10 Ekim 2009, 23:52:25
benimki 98 polo hb ama vw olmasına rağmen doğru düzgün özellik yok ya yada ben bilmiyorum :)
Gönderen: 06onur - 11 Ekim 2009, 00:02:02

var hepsi var
*9n ve üstündede sileceğin birinci kademesinin ince ayarı var 3kademeli çok güzel. Üstelik motor seside bizimkinden çok az. Hele 101de normal kullnımda hiç motor sesi yok.
*9n sonrasında öncesini bilmiyorum; Polonun motor altında plastik muhafaza var büyük bir sac muhafaza yok çünkü!
Ben böyle biliyorum ki doğru olamalı. Büyük kazada şase büküldüğünde motoru yere bırakıyor.Motor kızaklı yani. Sebebi şoför kabinine yanaşıp ölüme sebebiyet vermesin diye.

*Hıza duyarlı direksiyon(Elektro Servo)
Gönderen: orhzng - 11 Ekim 2009, 20:35:24
arkadaşlar birde bende 2005 polo var kaputu açınca gördüm ustaya sormuştum vitesin geçişlerdeki sertlik ve yumuşaklığını ayarlayan bir kol var ki buda apayrı bi özellik  :tamamdir
Gönderen: fantom slx - 12 Ekim 2009, 01:29:13
-Araç hızlandıkça teybin sesi otomatik olarak artar (2008 modelde var, eskileri bilmiyorum). Ne oranda artacağını da belirleyebiliyorsunuz. Gaza bastıkça teybi duymama gibi bi derdiniz olmasın diye.

-Anahtardaki kumanda tuşlarına, araçtan uzaktayken 255 defa basarsanız otomatikman kumanda devre dışı kalır, kapıyı anahtarla açmanız gerekir. Gerçi bu VW'e özgü bi şey değil sanırım, telsiz anahtarların genel bir özelliği.
Gönderen: 06onur - 12 Ekim 2009, 17:43:53
255  :D   Denemesek. Bütün tuşlar ömürlüdür.

Vay VW durmuyor vites sertliği, teyp sesi açma hakikaten "otomobil aşkına
Gönderen: cemdermen - 12 Ekim 2009, 18:00:47
arkadaşlar birde bende 2005 polo var kaputu açınca gördüm ustaya sormuştum vitesin geçişlerdeki sertlik ve yumuşaklığını ayarlayan bir kol var ki buda apayrı bi özellik  :tamamdir

o kol tam olarak nerede ? hemen denemeliyim  :D :D
Gönderen: 06onur - 13 Ekim 2009, 15:35:46
evet cevap bekliyoruz nerede? Resimli olursa iyi olur
Gönderen: orhzng - 13 Ekim 2009, 18:31:31
aküden doğru aşağıya baktığınızda üstünde audi amblemli alüminyum gümüş bir kol resimde eklerim isterseniz
Gönderen: maverick - 13 Ekim 2009, 22:42:47
resim bekliyoruz denemek lazım meraktan duramayız :D
Gönderen: orhzng - 15 Ekim 2009, 17:04:43
 (http://pic1.resimupload.com/r3/thumb_879715898.jpg) (http://www.resimupload.com/ds879715898_15102009(007).html)

(http://pic1.resimupload.com/r4/thumb_702259732.jpg) (http://www.resimupload.com/ds702259732_15102009(001).html)

(http://pic1.resimupload.com/r1/thumb_759939387.jpg) (http://www.resimupload.com/ds759939387_15102009(002).html)

(http://pic1.resimupload.com/r7/thumb_876572355.jpg) (http://www.resimupload.com/ds876572355_15102009(003).html)

resimde gözüken kol dikkat ettiyseniz 3 kademelidir her kademesindeki resmi çektim  :)
Gönderen: 06onur - 15 Ekim 2009, 20:26:38
İyiymişte başka birşey değil demi denemişsindir. Aracın 9n bu arada yakında merak edeceksin. Yani yeni versiyon. 2006ları 9n3 geçer. "3" makyajlandığı aslında aynı araba olduğu anlamına gelir.
Gönderen: maverick - 16 Ekim 2009, 00:09:23
saol resimler için şimdi sıra kolu arayıp bulmakta:D
Gönderen: orhzng - 16 Ekim 2009, 09:57:26
valla bende ustanın yalancııyım :) zaten hemen akünün alt tarafında kalıyor
Gönderen: 06onur - 19 Ekim 2009, 22:22:43
valla bende ustanın yalancııyım :) zaten hemen akünün alt tarafında kalıyor

baktım bizimkindede var vites ayarı bi deyeceğim  :o
Gönderen: 06onur - 29 Ekim 2009, 20:20:37
(http://pic1.resimupload.com/r3/thumb_879715898.jpg) (http://www.resimupload.com/ds879715898_15102009(007).html)

(http://pic1.resimupload.com/r4/thumb_702259732.jpg) (http://www.resimupload.com/ds702259732_15102009(001).html)

(http://pic1.resimupload.com/r1/thumb_759939387.jpg) (http://www.resimupload.com/ds759939387_15102009(002).html)

(http://pic1.resimupload.com/r7/thumb_876572355.jpg) (http://www.resimupload.com/ds876572355_15102009(003).html)

resimde gözüken kol dikkat ettiyseniz 3 kademelidir her kademesindeki resmi çektim  :)
Ben denedim galiba alakasız her viteste o sağa sola gidiyor. Geride aşağı inip sola gidiyor. Fazlada kurcalamamak lazım
Gönderen: kartal2339 - 12 Kasım 2009, 11:56:07
2006 polo trendline sahibiyim sağ silecek kolunda silecek resmi ve hemen üzerinede bir tş var kademeli bişey arttırıyo sanki nedir acaba o birde bu araçta yağmur sensörü varmı acaba blgisi olan varmı
Gönderen: maverick - 12 Kasım 2009, 15:59:43
2006 polo trendline sahibiyim sağ silecek kolunda silecek resmi ve hemen üzerinede bir tş var kademeli bişey arttırıyo sanki nedir acaba o birde bu araçta yağmur sensörü varmı acaba blgisi olan varmı

o dediğin fasılalı silme özelliğinin derecesi (hızını ayarlayan kademe düğmesi)  kolay gelsin
Gönderen: kartal2339 - 12 Kasım 2009, 16:06:18
tuş olacaktı o yanlış olmuş sağa sola gidiyo yani o yağmur sensörü ile ilgili değilmi  :'(
Gönderen: cemdermen - 12 Kasım 2009, 16:11:48
minicik bir tuş, üstten ayarlanıyor....tamamen fasılalı sileceğiniz hızı ile alakalı....

2006 trendline kullanıcısı olarak malesef yağmur sensörümüz yok  :)  tuşu kullanarak manuel yağmur sensörü yapabilirsin  :p
Gönderen: coupe - 13 Kasım 2009, 14:26:05
9n modeller için;
--> yüksekliği içerden ayarlanan farlar
--> bardak tutacağı ve kartlık
--> bagaj ve torpido iç aydınlatma
--> isofix
Gönderen: 06onur - 13 Kasım 2009, 19:25:17
9n modeller için;
--> yüksekliği içerden ayarlanan farlar
--> bardak tutacağı ve kartlık
--> bagaj ve torpido iç aydınlatma
--> isofix

6n2dede çoğu var saydıklarının. İsofix koltuk poloda da varmış koltuk katlanınca çıkıyor 9n sonrası yada sadece 9n2
Başlık: Ynt: Polo da İnce Düşünülmüş Özellikler
Gönderen: cave_man_001 - 21 Mart 2010, 03:12:41
dünyadaki tüm arabalarda var o özellik:)
Gönderen: emrese - 22 Mart 2010, 12:11:57
Dikiz aynasının önündede güneşlik var ortadan geldiğinde engellesin diye çok güzel bir özellik
Gönderen: TwinCept - 22 Mart 2010, 13:16:01
Tüm modeller için  sölimm ön kaput kapağının hidrolik çubuklu olması hastayım ona motor kabutu açınca dayamak için çubuk aramıyosunuz :sevgi:
Gönderen: serkov - 22 Mart 2010, 21:10:01
kontak kapalıyken kornası çalmaz. avantaj mı dezavantaj mı çözemedim :)
Gönderen: ismailtunca81 - 22 Mart 2010, 23:47:47
ısofix  dünyadaki  tüm araçlarda  yok  2000 li  yıllardan sonra  standart  olmaya  başladı

ısofix=çocuk  koltugunu  bir  hamlede otomatik  olarak  araca  sabitlemek  üzere   kullanılan sitem araçta  da  çocuk  koltugunda  da  o  mekanizmaya  ait olması  gereken parçaların mevcut  olması  gerekir

her  araç  ısofixlii değil  her  bebe koltuguda  ısofixli değildir.
Gönderen: b_yalman - 26 Aralık 2010, 13:41:13

Bu özellik; gece geçici olarak park ettiğiniz sokak dar veya yoğunsa karşıdan gelenlerin dikkatini çekmek ve size sürtmesini önlemek içindir. Arabanın hangi yüzü yolda kaldı ise sinyal kolu o tarafa doğru çekilir. Güzel bir uyarı..
Gönderen: pologarage - 04 Ocak 2011, 09:17:44
ince ayrıntılar tüşekkürler
Gönderen: ReDDeviL - 04 Ocak 2011, 09:39:58
Bu cami acik biraktigimizda anahtarla kitlerken camlarin kapanmasi ozelligi butun pololqrdami var
Gönderen: alper19 - 06 Ocak 2011, 01:30:41
araba alarmliysa cam modulu takiyolar oyle oluyo benim bildigim
Gönderen: ReDDeviL - 06 Ocak 2011, 09:37:29
Hmm orjinal bir ozellik degil ozaman
Gönderen: BesTCooL - 06 Şubat 2011, 05:08:52
kapıları anatarla kilitleyince az daha çevirince camları da kapatıyor...zannediyorum çoğu vw de vardır

Bir ayrıntı daha El freni çekikken az gidince içerden bip diye bir ses gelir bunu da ekliyelim...
Ayrıca Kontak kapalıyken korna çalmıyor..
Gönderen: LorD_KeNNy - 11 Şubat 2011, 15:29:25
6n2 kontak kapalıyken veya kontrak anahtarı takılı değilken teyp acık olsa bile hoparlorlerden ses gelmiyor. kontak acılınca ses gelmeye baslıyor
Gönderen: rsb - 11 Şubat 2011, 18:42:13
kapıları anatarla kilitleyince az daha çevirince camları da kapatıyor...zannediyorum çoğu vw de vardır

Ayrıca Kontak kapalıyken korna çalmıyor..

korna çalmaması olayına uyuz oluyorum ya  >:(
Gönderen: ReDDeviL - 11 Şubat 2011, 22:33:15
rsb aracının fotolarınıpaylaştınmı daha önce  paylaşmadıysan bekleriiz
Gönderen: deepblue - 11 Şubat 2011, 23:40:02
Bu cami acik biraktigimizda anahtarla kitlerken camlarin kapanmasi ozelligi butun pololqrdami var
altan bızım 6n lerde yok
Gönderen: rsb - 11 Şubat 2011, 23:45:24
rsb aracının fotolarınıpaylaştınmı daha önce  paylaşmadıysan bekleriiz

polo 6n bölümünün altında ... işte benim polo'm diye bi başlık açmıştım da çok fazla resim yok ... yeni resimler çekip guzel bi paylasım yapıcam ...
Gönderen: ozeses26 - 18 Nisan 2011, 16:22:18
bende var o özellik..2001 higline.1.4 16V
Gönderen: ozeses26 - 18 Nisan 2011, 16:26:01

ben o sesi kapı kilit motorundan geliyor sanıyordum..hep merak ederdim ne sesi bu die.

merakımız gitmiş oldu. teşekkürler
Gönderen: vendorx - 24 Nisan 2011, 23:47:21
araçı stop edip kapıyı açıp indiğinizde eğer farlar (park dahil) açık bırakıldıysa kapıyı dışardan kapatana katar dın dın dın alarm ötüp uyarı veriyor. 2011 comfortline.
Gönderen: Andromeda - 10 Ağustos 2011, 04:05:59
[/quote]

Karanlık bir yerde yada köşe başında durmak zorunda kaldığınızda fazla enerji harcamaması için sadece tek taraf yanar genelde bütün alman arabalrında vardır. Ayrıca Park Lambalarının açık olmasına gerek yok.
Gönderen: ESTEPHAN - 10 Ağustos 2011, 16:11:21
Selam arkadaşlar ben yeni üye oldum istanbuldan caner ben..
Gönderen: 06onur - 14 Ağustos 2011, 19:35:49
Hmm orjinal bir ozellik degil ozaman

Orjinal özellik 6n2 den itbaren var. Ama kumanda olmadığı için kumandadan kitleyince kaldırma yok. Onun içinde sonradan kumanda taktırınca  cam kaldırma özelliği olnı takıyorlar kaldırıyor. Ekstra modül takmak gerekmiyor benimkine takmışlardı.
Gönderen: predator - 26 Eylül 2011, 11:29:30

Biri bu özelliği açıklayabilirmi acaba?
Gönderen: o.bilge - 30 Eylül 2011, 19:58:17
Tüm modeller için  sölimm ön kaput kapağının hidrolik çubuklu olması hastayım ona motor kabutu açınca dayamak için çubuk aramıyosunuz :sevgi:

6r da yok sanırım
Gönderen: kemal_koker - 04 Aralık 2011, 23:45:03
polo da yok da jettada var ama  :)
Gönderen: o.bilge - 05 Aralık 2011, 00:48:06
polo da yok da jettada var ama  :)
polo üvey evlat sanki. ucuz desek ucuz da değil
Gönderen: MasterWK - 09 Ocak 2012, 17:55:59
oto bagaj açmada olduğu gibi parça değşimi ile yapılabilir mi acaba?
Gönderen: bkzmn - 20 Ocak 2012, 15:12:40
Saydığınız bütün özellikler benim 98 model polo classıc vw aracımda mevcut. Gerçekden üreticileri tamami ile insanların hem rahatlığını hemde  güvenliğini göz önünde bulundurarak üretmişler. Bugün şartlarında 13.000 veya 14.000 TL civarındaki bu arabalarda 2011 model araçlardan bile daha konforlu diyebilirim. Arabamı seviyorum :)
Gönderen: Ragno - 02 Nisan 2012, 22:08:02

Şoför kapısını dışarıdan açtığınızda benzin pompası kısa süreli çalışır. Kontağı çevirince de bildiğiniz gibi benzin ışığı sönene kadar çalışır. Kontağı çevirdikten sonraki beklemeyi azaltmak için bu özellik konmuş.
Gönderen: 06onur - 18 Nisan 2012, 00:03:43

Marş motorunun ve akünün ömrünü uzatır.
üretildikten sonra 3yılda biten akü çok duydum ama 9yılı kaç kişi duşmuştur. Bu forumda bir polonun ki 9.yılında değişti. Arkaşımın jetta 2006 nın ki yanlış teşhisle yeni değişti,sıkıntı ondan değilmiş boşa değişti 2yıl daha gitse 8yıl ederdi.

*Akü koruması 2000poloda bile vardı. Soğuk aküyü çabuk boşaltır
Gönderen: TEVW_1903 - 15 Haziran 2012, 11:19:25
GEçen gün araçta şunu fark ettim.

Bagaj kilidi dışarıdan kilitli olarak bırakırsan çocuk kilidi kumanda dan devre dışı kalıyor.

Bagaj ı anahtardan açık konumuna getirdim tekrar çalıştı çocuk kilidi.
Gönderen: _whisky_ - 27 Temmuz 2012, 15:45:32
dün test ettim 2008 polo'da, çalışırken bagaj gayet de açılıyor. hareket halinde açılmıyorsa bilemeyeceğim. hareket halinde açmaya çalışanın hali nice olur onu da bilemeyeceğim tabi :D
Gönderen: kayıpşehir - 17 Kasım 2012, 22:30:07
dün test ettim 2008 polo'da, çalışırken bagaj gayet de açılıyor. hareket halinde açılmıyorsa bilemeyeceğim. hareket halinde açmaya çalışanın hali nice olur onu da bilemeyeceğim tabi :D
araç çalışırken kapıların açılmadan bagaj açılmaz denmiş. benimde merak ettiğim ama bir türlü hatırlayıpta deneyemediğim bir özellik....
Gönderen: ZEGG - 18 Aralık 2012, 01:41:34
- Kapılar kilitliyken benzin depo kapağı da kilitleniyor, açılınca o da açılıyor.Başta kilitlendiğini bilmeyip sürekli açık olduğunu düşünüyordum ( 9n3 depoya ufak bi bastırmayla açılıyor, eskileri bilmiyorum) ancak sonradan depo açıkken kumandayla aracı kilitleyip bakınca gördüm ki kürdan gibi ince bir çelik parça tutuyor depo kapağını  :)

- Sis farı için ekstra bir düğmeye gerek yok , farlar açıkken düğmeyi kendinize çekince açılıyor.  :)

- Direksiyon elektrikli olduğu için, hareket halindeyken kontağı kapatınca direksiyonda kilitleniyor ( denemeyiniz  :D )
Gönderen: trakyalı - 11 Nisan 2015, 00:33:38
ne kadar hızlı giderseniz camlar o kadar hızlı kapanır   :tamamdir
Gönderen: edincol - 11 Nisan 2015, 01:12:17
ne kadar hızlı giderseniz camlar o kadar hızlı kapanır   :tamamdir

Psikolojik olmasın ? Motor elektrik tesisatı üzerinde hız kontrol edebilecek bir motor sürücü bulunmuyor bildiğim kadarıyla.