vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: yellow_driver - 29 Haziran 2009, 14:46:06

Başlık: ağır bakım
Gönderen: yellow_driver - 29 Haziran 2009, 14:46:06
         arkadaşlar aracı alalı 23 ay oldu, sadece bir kere yağ ve fren balatalarını değiştirdim (geçen yaz). şimdi sıra ağır bakımda. parçaları kendim aldım. fiyat listesi;
         triger kayışı, triger gergi bilyası - continental contitech    26+59 TL
         şarz kayışı, şarj gergi bilyası - continental contitech         21+12 TL
         devirdayım(su pompası) - GK                                             67 TL
         motor yağı - castrol magnatec 10/40                                55 TL
         yağ filtresi - bosch                                                             9 TL
         hava filtresi - vunder                                                         9 TL
         polen filtresi - vunder                                                        9 TL
         yakıt filtresi - knecht mahle                                               13 TL
         bujiler - bosch                                                                    22 TL
         cam açma anahtarı(sol 4lü) - italyan malı, yani yan san.   34 TL
                                                                    TOPLAM KDV dahil: 455 TL tuttu arkadaşlar. yarın sabah ustama verecem akşama çıkaracak yatiştirebilirse. boğaz kelebeğinide temizlicek. aksi bi durum olmassa 100-150 TL BİŞİ ALIRIZ DEDİ. iş bitince tekrar sizleri bilgilendireceğim. bu işler bitince tavan sarkma yapmaya başladı onu değiştirip, kapı swiclerini tamir edebileceğini söyleyen bir vw servisi buldum onu yaptırıp, işallah keyifle bineceğim :) 
         viteskörüğü - italyan malı
         salıncak burcu - (2 tane)
         ön amörtisör üst takozları
         askı rotu
         denge mil lastik düz.
Başlık: Ynt: ağır bakım
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 29 Haziran 2009, 14:58:56
Gayet iyi fiyat mış,bi dahaki sefere bende arabayı oraya kargo yapsam bu fiyata yaptırabilirmiyiz?
Ben burda sadece debriyaj ve triger setine 900 tl verdim.Çok pahalı bi şehirde yaşıyoruz ey İzmir Halkı.....
Gönderen: yellow_driver - 29 Haziran 2009, 15:02:15
Gayet iyi fiyat mış,bi dahaki sefere bende arabayı oraya kargo yapsam bu fiyata yaptırabilirmiyiz?
Ben burda sadece debriyaj ve triger setine 900 tl verdim.Çok pahalı bi şehirde yaşıyoruz ey İzmir Halkı.....
          skoda da mahalleden bi abimiz var. bana servislerin parça aldığı sanayideki orjinal vw-audi parçacısının yerini söyledi. anlayacağınız 1 elden parçaları alınca biraz ucuza getirdim ;)
Gönderen: white quattro - 29 Haziran 2009, 15:05:30
          skoda da mahalleden bi abimiz var. bana servislerin parça aldığı sanayideki orjinal vw-audi parçacısının yerini söyledi. anlayacağınız 1 elden parçaları alınca biraz ucuza getirdim ;)

mantıklı   :tamamdir  :tamamdir
Gönderen: revelation - 29 Haziran 2009, 15:14:57
Hakan ım keşke bujileri orjinal Volkswagen alsaydın. H1 ile F1 arasında farklılık olduğu bilinir. Senin taktırdığın tahminen H1 dir. Neyse iyi fiyat hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela VWermesin.
Gönderen: yellow_driver - 29 Haziran 2009, 15:18:49
bendekinde f7 yazıyodu galiba
Gönderen: orion35 - 29 Haziran 2009, 19:49:11

dostum sen hangi serviste yaptırdın ağır bakımı?
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 29 Haziran 2009, 19:59:41
orion35;

Ben 6.sanayi sitesinde arkadaşımın yerinde yaptırdığım.Onlarda vw'den anlayan ustası var yetkili serviste çalışmış yıllarca o yaptı.
250 tl ye debriyaj seti aldık alman malı ( look yada sachs -marka tam olarak hatıramıyorum hangisi takıldı )
300 tl ye triger seti aldık o da alman malı ama markasını hatırlamıyorum.Benim fiyattan kastım parça fiyatlarıdır.Tabi arkadaşın arabası kaç model;handi motor kodunda bilmediğimiz içn bana benimki pahalı gibi geldi.Özel vw servisi bana sadece debriyaj seti için 600 tl fiyat verdi,Yetkili servis ise 900 tl debriyaj seti ve işçilik için fiyat verdi.iyi akşamlar...
Gönderen: orion35 - 29 Haziran 2009, 20:10:26
 :tamamdir
Gönderen: yellow_driver - 29 Haziran 2009, 20:37:48
         benim aracı soruyorsanız, araç 2000 model AKL motor. yani vw in bakım maliyetleri bakımından en hesaplı motoru. diğer motorlarda tabi parça fiyatları biraz daha pahalı
Gönderen: yellow_driver - 30 Haziran 2009, 23:08:35
       arkadaşlar bugün sabah aracı verdim ve akşam 6 gibi aldım. işçilik + yağ çubuğunun girdiği sarı yer+ motoru yıkadılar = 137 TL
      parçalarla toplam = 592 TL  :)
Gönderen: alpergndz - 01 Temmuz 2009, 16:26:44
valla bedava güle güle kullanın.

benim araç BCB kodlu 16 V li triger seti ve karter koruma toplam 580 tl ödedim.triger setine sadece 290 verdim işçiliğe ise 80 vermiştim.

Siz münkünse bu parçacının numarasını verinde biz de sipariş edelim parayıda anında EFT yaparız o kargoyla göndersin.Çok fark var fiyatlarda.

Tabiki AKL şle BCB farklı ama normal AKL ye göre ucuz almışsınız parçları
Gönderen: yellow_driver - 03 Temmuz 2009, 00:15:30
       teşekkür ederim.eğer site yönetimine sıkıntı yaratmassa numarası 0 324 235 43 11 ÖZKA OTOMOTİV-MERSİN. vw gurup parçacısı.
      ayrıca bugün elektrik için bir özel vw servise gittim.sol ön kapı kilidi komple bozuktu,sağında swichii. arka kapınında. bu swich herkesin derdi herhalde ya.bugün 5.5 kasa pasat gördüm serviste,onun ön kapılarda kapı içi aydınlatma yoktu garibime gitti.acaba dedim kendi kendime swichler sıksık arızalandığından bıraktılarmı kapı içi aydınlatmayı. ;D şaka biyana 80 TL işçilikle yaptılar.tabiki alarmı da kontaktan tekrar sol kapıya aldırdım.umarım uzun süre arıza yapmaz.şimdi tek işim tavan kaldı,sarkma yaptı.olmuşken kapı kollarınıda tavan rengi komple döşettirmeyi düşünüyorum. artık onuda yarın sabah bırakıp öğleden sonra alacağım ve komple bakımımı bitirip, keyfini süreceğim.
       bitsin artık :)
Gönderen: tarık2 - 07 Temmuz 2009, 10:02:02
Arkadaşlar merhaba bende sitenize yeni girdim.Herkeze selam
Bende birkaç problem yaşadım bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum ki yarın birgün sizinde başınıza gelebilir.
2yıl önce yaşamıştım bu olayı rekor otomotivde araç bakımımı yaptırdım triger,yağ,balata v.s aradan 1 ay falan geçti tatile gidicem die sanayide normal bir ustaya yagına,suyuna baksın diye usta ya bunu yapmışsın ama saglıklı değil değişelim bunu dedi ne yapmışım dediğmde devir daiyim pompasını banyla sarmışlar rekordaki evraklarıma baktığımda benden yalan olmasın işçilik dahil sırf o parçaya 123 lira gibi bi para yazmışlar.Rekora gittiğimde sahibinin oğlu ile tartıştık ve bizde öyle bişey olmaz siz yapmışsınızdır diyince değişen ve aracın üstündeki parçaları faturaları gösterince özür diledilker fakat hiçbirşey talep etmedim onlardan.Yanlızca size diyeceğim yetkili servis olsada değişen parçaları mutlaka kontrol edin.
HEREKEZE HAYIRLI GÜNLER...
Gönderen: kumita45 - 09 Temmuz 2009, 12:38:05
Merhaba arkadaşlar şuan 1,6 AKL motor Golf'üme tamircimde Triger ve ön balata disk değişimi yapılıyor, fiyatlara gelincE parça fiyatlarını yaklaşık hesapladık, markaları ve kesin masrafı öğrenince paylaşacağım...

Triger seti      : 130 TL.
Devirdaim       : 100 TL.
Ön balata disk : 140 TL.
Antifriz           : 30 TL.
Gergi rulmanı   : 40 TL.
Toplam ustalık : 120 TL.
Gönderen: kumita45 - 09 Temmuz 2009, 23:43:27
Merhaba arkadaşlar aracımı teslim aldım sonuç olarak

Triger seti 120 TL.  kayış dayco, rulman SKF marka

Gergi rulmanı YW Beoring marka 30 TL.

Devirdaim KWP marka 90 TL.

Dış kayış 35 TL.

Antifriz 30 TL.

Ön Disk balata 150 TL. (Ama diskler yanlış geldiğinden takılamadı)

İşçilik (disk balata dahil)   120 TL.

Toplamda 575 TL.

Gönderen: white quattro - 10 Temmuz 2009, 00:17:25
bende yeni yaptırdım takılan parçaların hiçbiri bendekiyle uyuşmuyor  ???  ???

http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golf-ivume-agir-bakim-yaptirdim-ankara-fotolar-guncel-t10804.0.html

göz atabilirsin...
Gönderen: nakres - 10 Temmuz 2009, 01:16:53
Merhaba arkadaşlar aracımı teslim aldım sonuç olarak

Triger seti 120 TL.  kayış dayco, rulman SKF marka

Gergi rulmanı YW Beoring marka 30 TL.

Devirdaim KWP marka 90 TL.

Dış kayış 35 TL.

Antifriz 30 TL.

Ön Disk balata 150 TL. (Ama diskler yanlış geldiğinden takılamadı)

İşçilik (disk balata dahil)   120 TL.

Toplamda 575 TL.

arkadaşlar burada araclarınıza yaptırdığınız bakımları şu fiyata yaptırdım nasıl vs .diyerekten fatura gibi yayınlamak suretiyle ister istemez kıyaslamaya davetiye çıkarılmış olunuyor ....

vw parçalarının yan sanayisinin yan sanayisi 1.kalite si 2.kalitesi  kutusu başka içi başka,  diye ve marka marka parçaları var....aldığınız başka takılan başka ....yada alınıpta hiç takılmayanlar !!!!!!!
 işçiliklerde ilden ile mutlaka değişmektedir....yada işi yapan kişi yada parçacı ,,konu açan kişinin arkadaşı da olabilir hiç parada vermeyebilir  cüzii bir rakam da verebilir...

bu tür konullarda öyle fiyatlar gördüm ki  ben kendi aracıma bile yapsam yine cebimden daha fazla para çıkar  :-X
Gönderen: yellow_driver - 12 Temmuz 2009, 16:00:26
arkadaşlar burada araclarınıza yaptırdığınız bakımları şu fiyata yaptırdım nasıl vs .diyerekten fatura gibi yayınlamak suretiyle ister istemez kıyaslamaya davetiye çıkarılmış olunuyor ....

vw parçalarının yan sanayisinin yan sanayisi 1.kalite si 2.kalitesi  kutusu başka içi başka,  diye ve marka marka parçaları var....aldığınız başka takılan başka ....yada alınıpta hiç takılmayanlar !!!!!!!
 işçiliklerde ilden ile mutlaka değişmektedir....yada işi yapan kişi yada parçacı ,,konu açan kişinin arkadaşı da olabilir hiç parada vermeyebilir  cüzii bir rakam da verebilir...

bu tür konullarda öyle fiyatlar gördüm ki  ben kendi aracıma bile yapsam yine cebimden daha fazla para çıkar  :-X

burada biz hertürlü bilgi alış verişinde bulunuyoruz diye biliyorum. maksadımız kimseyi aldatmak veya yanlış malzemelere yöneltmek değil.
       ''yada işi yapan kişi yada parçacı ,,konu açan kişinin arkadaşı da olabilir hiç parada vermeyebilir  cüzii bir rakam da verebilir...'' demişsiniz. kimse benim babamın oğlu da değil. parçaları sanayiden, merkez parçıcadan aldım ve böylece parça fiyatından kar ettim. yanlış yönlendirme olmasın diye parçaların markaları ile beraber fiyatlarını da verdim. faturası elimdedir. eğer siz o fiyata o parçaları veremez, fiyatlar ortalama budur, sahte mal satıyor diyorsanız o zaman ben aldatıldım demektir ve ben bu işin peşine düşeyim.
       konu başında dediğim gibi vw gurup servisleri de parçaları buradan temin ediyor, o zaman diğer müşterilerde aldatılıyor demektir
Gönderen: nakres - 12 Temmuz 2009, 18:16:54
iyi de ben size bişey  demedim ki :( sadece yeri gelmişken bu konuda görüşlerimi aksediyim dedim evet bilgi alışverişi yapıyoruz bunlarda benim izlenimlerimdi....   bu tip konularda  konuyu açan kişinin fiyatları buradaki arkadaşlara yüksek gelirse ,konu açan kişi üzülecek ,düşük gelirse bu işleri veya bir kısmını yaptırmış yada yaptıracak olan kişilerin aklında acabalar olabilir....

yetkili servis haricinde fiyatlar ve kaliteler (işçilik +parça)    mutlaka değişkendir

Gönderen: yellow_driver - 15 Temmuz 2009, 22:09:59
        tabiki dediğiniz gibi yöreye, parça ve usta kalitesine göre fiyatlar değişebilir. ben sadece tahmini fiyat aralığı olması bakımından bu konuyu açmıştım. yoksa benim arkadaş dün afyon yetkili servisten triger set ve devir daime 700 fiyat almış, ıspartadan 550. bu arkadaşımız için faydası oldu. herkesinde kendi aklı var hür iradesi ile istediği yere bakımını yaptırabilir. :saygılar
Gönderen: Muratali - 11 Ekim 2009, 14:03:15
Arkadaşlar,
En güncel ağır bakım fiatları için 1.sayfadaki hakkan84'ün başlattığı Ağır Bakım linkine bir bakın isterseniz.Yeni yaptırdım ve dün aracımı aldım.
Gönderen: horoz155 - 29 Ekim 2009, 12:39:31
arkadaşlar aracımı 2. el aldım aldığımdan  bu yana hiç agır bakım yaptırmadım aldığım şahıs aracını sanayide yaptırıyormuş.ustasıyla aracı aldıktan sonra görüştüm triger kayışının 77 bin civarında değiştiğini söyledi. şimdi agır bakım yaptırmak istiyorum.çünkü debriyaj yukarıda kavrıyo ve vites geçişleri zorlaştı. ustama  gösterdim değişmesinin zamanı gelmiş dedi.su an muğladayım ve izmirden parça siparişi verildi buyuk bi ihtimal cumartesi hazır olacak fiyat olarakda baskı + balatalar ve fren diskleri orjinaliyle değişecek şanzman yağı ilave edilecek.fiyat olarakda 400-450 civarı bi fiyat çıkar dedi. tabi bu fiyatın içine ekstaradan neler dahil bilmiyorum.sizden istediğim şey bu agır bakım yapılırken daha başka neler değişebilir yada neleri değiştirebilirim.dikkat etmem gereken şeyleri yazarsanız sevinirim..
Gönderen: maverick - 29 Ekim 2009, 16:02:26
hazır ağır bakıma girmişken normal bakımınıda yaptır filtreler yağ vb.

galiba para uygun geldi biraz daha vermek istiyon :D
Gönderen: horoz155 - 30 Ekim 2009, 14:07:47
hava  yağ ve polen filtrelerini daha 2,5 ay once değistirdim.yağı da aracımı aldığımda 97000 deydi param varken değistireyim dedim yağ eksiltme yapmıs en son 2 hafta once falan 1 lt yağ kendim ilave ettim. onun haricinde herhangi bi bakım gelmiyo aklıma yaptırdığım yer arkadasımın istersen bunu 300 bile mal ederim ama yüz yüze bakıyoz taktım parçalar orjinal dedi ve garantisi var dedi bakalım aracı yarın alıcam nasıl olmus sabırsızlanıyorum alınca paylasırım disen ve yapılan islemleri...
Gönderen: horoz155 - 31 Ekim 2009, 17:55:34
arkadaşlar hayırlısı ile aracımı bugün teslim aldım inanın debriyaj olayının bu kadar mühim oldugunu tahmin etmiyordum ustanın söylediğine göre artık ömrünü tamamlamış uzatmaları oynuyomuş eger bi süre daha geç kalınsaymış 1.5-2 bin liraya mal olabilirmiş debriyaj yag gibi cok asagılarda kavrıyo ve hatta kendi ayarlıyor diyebilirim aracı aldığımda stop ettirdim ben bile sasırdım fiyat muhayesesinden çok diger bakım yaptıracak arkadaslara yol göstermek amacıyla fiyatları yazıyorum

Debriyaj Seti 
Parça Markası: Sachs (Orijinal Alman)
Parça Bilgisi: Baskı, Balata ve Rulman
Golf 4 1.6 16V 00-üstü AKL Motor
Fiyatı: 99.099 Euro + kdv
KDV'li Toplam: 234.00 YTL  bu fiyatı otoyedekparca adresimden aldım zaten usatam da235 liraya geldiğini söyledi

1 takım civata çanak ve yağları+ 2adertpas sökücü 15 tl+disk temizleyici 2 adet 15 tl toplam maliyet 430 tl verdim debriyaj setinin garantili oldugunu aksi durumda yenisiyle değiştirilecegi söylendi hayırlı uğurlu olsun bana.hayrılı sürüşler...
Gönderen: maverick - 02 Kasım 2009, 00:22:35
hayırlı uğurlu olsun gülee güle bin

herkese kazasız belasız sürüşler
Gönderen: yellow_driver - 06 Kasım 2009, 19:41:55
hayırlı olsun
benimkide yukarida kavrıyo
Gönderen: alpergndz - 06 Kasım 2009, 20:57:06
arkadaşlar hayırlısı ile aracımı bugün teslim aldım inanın debriyaj olayının bu kadar mühim oldugunu tahmin etmiyordum ustanın söylediğine göre artık ömrünü tamamlamış uzatmaları oynuyomuş eger bi süre daha geç kalınsaymış 1.5-2 bin liraya mal olabilirmiş debriyaj yag gibi cok asagılarda kavrıyo ve hatta kendi ayarlıyor diyebilirim aracı aldığımda stop ettirdim ben bile sasırdım fiyat muhayesesinden çok diger bakım yaptıracak arkadaslara yol göstermek amacıyla fiyatları yazıyorum

Debriyaj Seti 
Parça Markası: Sachs (Orijinal Alman)
Parça Bilgisi: Baskı, Balata ve Rulman
Golf 4 1.6 16V 00-üstü AKL Motor
Fiyatı: 99.099 Euro + kdv
KDV'li Toplam: 234.00 YTL  bu fiyatı otoyedekparca adresimden aldım zaten usatam da235 liraya geldiğini söyledi

1 takım civata çanak ve yağları+ 2adertpas sökücü 15 tl+disk temizleyici 2 adet 15 tl toplam maliyet 430 tl verdim debriyaj setinin garantili oldugunu aksi durumda yenisiyle değiştirilecegi söylendi hayırlı uğurlu olsun bana.hayrılı sürüşler...

hayırlı olsun.Siz sadece otoyedekparça sitesinden parçayı mı yani baskı balata komple aldınız mı?Geri işçilik ustaya ait sanırım.İşçilik ne kadar?Ayrıca  garanti olayını usta mı yoksa otoyedekparça mı veriyor?
Gönderen: horoz155 - 09 Kasım 2009, 10:06:25
alper arkadaşım ben hiç birseye karısmadım parçayı onlar temin ettiler bana sadece değisen parçaları  ve takılan parçalarır bos kutularını verdiler değisim yapılırken bir müddet eşlik
 ettim sökülüp takılması olayına... debriyaj seti(baskı-balata-rulmanlar) sachs marka orjinal alman malı  site oto yedekparça sitesi ve direk golf 4 diye girince fiyatı 235 lira cıkıyodu ustamda 240 lira demisti çünkü parça izmirden geldi 5 tl de kargo parası olsun işçilik ücreti 200 tl verdim garanti olayı tamamen parçayla alakalı herhangi bir problemde değisim garantisi hem usta hem parçayla alakalı...yardımcı olabildiysem ne mutlu... kazasız belsız sürüşler...
Gönderen: yargic - 09 Kasım 2009, 23:07:45
Ben 1 ay önce baskı balatayı değiştim konyada sachs marka balata 150 tl luk marka 180 tl idi ben luk aldım 120 tlde işçişik verdim toplam 300 geldi.
Gönderen: toledokayra5 - 11 Kasım 2009, 21:56:27
Arkadaşlar debriyaj seti aracın motor koduna göre değişiklik gösterebilir o nedenle fiyatları yazarken akl bcb agr gibi motor kodlarını yazarsanız bilgileri daha iyi paylaşmış oluruzzzz. Akl debriyaj seti luk  210 tl valeo markası ise 185 tl.
Gönderen: N50 - 11 Kasım 2009, 22:20:52
arkadaslar benim araba dizel bu arabalarda sanırım ağır bakım daha pahalı oluyor.bir bilgisi olan varmı??birde ağır bakımlar dizellerde kaç binde oluyor.benim arabam 100 binde şu an..
Gönderen: alpergndz - 12 Kasım 2009, 23:47:13
Arkadaşlar debriyaj seti aracın motor koduna göre değişiklik gösterebilir o nedenle fiyatları yazarken akl bcb agr gibi motor kodlarını yazarsanız bilgileri daha iyi paylaşmış oluruzzzz. Akl debriyaj seti luk  210 tl valeo markası ise 185 tl.

2004 model bora BCB kodlu debriyaj seti ne kadar?Ayrıca marka?