Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yakıt Tüketimi Tek Konu !  (Okunma sayısı 638674 defa)

Ynt: Yakıt Tüketimi Tek Konu !
« Yanıtla #364 : 31 Mayıs 2008, 14:27:21 »
arkadaşlar ben araca lpg takdırdım. 5 gün oluyor. maşallahı var sanki benzinde çalışıyor. km. de 175/180 ykr yakıyor. markası lavato easy fast. ben böyle olduğunu bilseydim çoooook önceden taktırırdım. yahu ufacık bir güç düşüşüde mi olmaz. darısı hepinizin başına. ama lpg taktırırken dikkat: araç bakımlı olmalı, katalisör çok tıkanmışsa sorun yaratıyor(zaten lpg kullanınca amacıda bitiyor.) bujiler mutlaka değişmeli ve orjinal olmalı. Ayrıca taktırdığım yer Türkiye'nin ilk lpg firması ve Türkiye distüribitörü, profesyonel bir ekip. Fiyatı ise1500 ytl ... 

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #365 : 05 Haziran 2008, 02:05:11 »
arkadasım hayırlı olsun umarım sorunsuz bır sekılde bınersın lpglı olarak aracına bende taktırmyaı dusunyorum arastırıyorum anladığım tek şey var su ana kadar tupu monte eden ekıpın ıyı olması sarty sanırım o yuzden sıkı arastırmam gerekıyor bursada sağlam bı yer bılen varsa yardımcı olursa harbıden sevınıcem atıker v.s gıbı markaların öenmşi var sanırım beynımsulandı ya bı el atsanız su ıse
dıkkat

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
« Yanıtla #366 : 05 Haziran 2008, 21:47:39 »
arkadaşlar ben araca lpg takdırdım. 5 gün oluyor. maşallahı var sanki benzinde çalışıyor. km. de 175/180 ykr yakıyor. markası lavato easy fast. ben böyle olduğunu bilseydim çoooook önceden taktırırdım. yahu ufacık bir güç düşüşüde mi olmaz. darısı hepinizin başına. ama lpg taktırırken dikkat: araç bakımlı olmalı, katalisör çok tıkanmışsa sorun yaratıyor(zaten lpg kullanınca amacıda bitiyor.) bujiler mutlaka değişmeli ve orjinal olmalı. Ayrıca taktırdığım yer Türkiye'nin ilk lpg firması ve Türkiye distüribitörü, profesyonel bir ekip. Fiyatı ise1500 ytl ... 
hayırlı olsun arkadaşşım darısı bizimde başımıza ama gaza rağmen çok yakmıyomu yinede şehir içi 150 şehir dışı 135 falan yakması gerekiiyomuş diye duydum.

« Yanıtla #367 : 06 Haziran 2008, 15:28:35 »
Ben kafaya koydum, bir ay içinde LPG taktırmayı düşünüyorum en geç. Benzin pahalı oluyor vb vb vb vb bunun da etkisi azımsanamayacak kadar ama resmen enayi yerine koyuluyoruz bu benzin fiyatlarıyla. Dizel kullanan arkadaşlara da Allah sabır versin yani, aynı hesaba getirdiler. Umarım aynı şeyi LPG'de de yapmaya kalkmazlar zaten bir hayli vergi var üzerinde..
LPG konusunda birkaç şey aklımı karıştırıyor sadece:
1- Marka olarak hangisini tercih etmeliyiz, BRC, ATİKER, LOVATO ya da başka bir marka?
2- Simit mi silindir mi?
3- Çekiş düşer mi ya da orda burda kalır mı araç?

Bu soruları çözdüğüm anda gidip taktırcam. Daha fazla enayi yerine konmak istemiyorum.. Ankara'da iyi bir ustası olan arkadaşlar varsa önerilerini beklerim.. 

ya valla kardeşim ben bi ay önce taktırdım 1750 ytl  landırenzo . şimdi sokturmek istiyorum
 çekiş cok az düştü ,ve ışıklarda stop ediyodu hep,1 aydır tupcu çozemedi problemi
bogaz kelebegini temizletim çozulmedi dün devırdayım motoru patlamıs nefret ettim tupten taktırdıgımdan bu yana arabaya bınmek benı mutsuz ediyo benzınde kulanıyorum bu defada kılımada rolantı duşuyo
gözunu sevem biraz bekle ben şu sorunu cozersem sana yazarım yazık arabana kıyma benim çok gucume gitti klıma açıkken 200 basıyodu araba şımdı korkuyorum basmaya  :'(

« Yanıtla #368 : 06 Haziran 2008, 16:29:02 »
no  gas yes fuel
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #369 : 07 Haziran 2008, 08:32:11 »
dun yine tüpcudeydim yıne stop ediyordu işiklarda(yani rolanntide) , tüpçu yine ayar yaptı
bu defa seyrek olmakla beraber yine yapıyor.arkadaşlar bırı bana akıl versın vallaha sıkıldım ben 1 aydır arabaya bınemıyom
katalızordemıdır sorun yoksa başka bı durummu     olayın tam icerigi: gazın rolantısı kendiliginden bazen aşşagıya düşüyor bu olay sehir içi trafık yogunlugunda,işiklarda beklerken,tam dönecekken vıtes böşta olduğunda gibi durumlarda gerçekleşiyor  ama herzaman degil.   Gözünüzü sevem akıl verim ben bu mereti aötureyimmi yoksa çozmenın yolu varmı
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2008, 13:56:56 Gönderen: MAMEX »

« Yanıtla #370 : 07 Haziran 2008, 17:45:47 »
37,5 lt (130 YTL) ile 464 km. Az yoğun trafik(%70)+çevre yolu "140-160 km/s" (%30). 100 km de 8,1 lt, kilometrede 28 YKR. Tüketim hala yükseliyo. Carbon clean den sonra motor üst devirlere kolay çıkıp fazla bağırmadığı için çok yüklendim sanırım.  (Polo 2000 1,4 16v 75 Bg) 

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #371 : 08 Haziran 2008, 01:44:19 »
mamex kardesım sen dıstrıbutörune bı baktır eğer aracın eskıyse zamanla ıcındekı mılde sorun oluyor rolant dusuyor ve stop edıyor gaz olayına gelınce bağlantısı varmıdır bılmıyorum ama genede bı baktır sen boşluk yaratmıs olabılır o kısma hıc bakmıyor servısler bıle
dıkkat

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #372 : 08 Haziran 2008, 01:45:55 »
aracın 98 modelmıs muhtemelen ordan yapıyor olabılır ben 2000 model aynı sorunu yaşadım eğer o parcadansa sakın değiştireyım deme cuzı bı ucrete bu işle alakalı tornacılar yapıyolar ıns ordandırda sorun cozulur
dıkkat

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #373 : 08 Haziran 2008, 02:26:52 »
carbon clean yaptırmayın aslında birdaha, fazla temizlik iyi değil en basitinden yakıt artışı bahsettiğin gbi..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #374 : 08 Haziran 2008, 10:44:35 »
carbon clean yaptırmayın aslında birdaha, fazla temizlik iyi değil en basitinden yakıt artışı bahsettiğin gbi..
Oğuz sadece kullanımıma bağlamıştım artışı, bir de depodan aldıkları 2-3 lt benzin diyecem ama ne kadar etkisi olabilir. Karbon temizliği yakıt sarfiyatını neden arttırıyor?

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #375 : 08 Haziran 2008, 13:00:24 »
Evet dıstrıbutörune bi baktır boşluk varsa milde ondanda yapar bendede vardı kendim yaptım.

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #376 : 08 Haziran 2008, 21:23:49 »
artı ıkı parca daha sölim kardesım sana dıstrıbıtorun orjınal olacak ateşleme bobının orjınal olacak bunlara dıkkar et derım ıns sorunun hallolur
dıkkat

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #377 : 08 Haziran 2008, 21:57:17 »
Bende yan sanayi dıstrıbutör almıştım ama eskisinden daha kötüydü değiştirip eskisini tamir ettim.
bkz----->http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/distributor-tamiri-polo-t3306.0.html