Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Soru-Cevap (POLO)  (Okunma sayısı 45576 defa)

Ynt: Soru-Cevap (POLO)
« Yanıtla #28 : 08 Aralık 2010, 12:27:08 »
.

Bu arada arabdaki teyp  akşamları kontağı kapttıktan ve ışıkları söndürkten sonra hala çalışıyor, daha doğrusu kapatıyorum ama ekranındaki mavi ışık yanmaya devam ediyor. Teybin nasıl kapatılacağını da söylerseniz sevinirim, kafayı sökmeden tabi.. :))

Birde arabam da tavanda vernik atması var (çadır yanığı denilen şey) sizce boyatayım mı, yoksa böle kalsın mı? İlerde fotolarını da ekleyip tekrara görüşlerinizi alıcam inşallah... Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

demir araç teybin için bir elektrikçiye git  teyip bağlantısı kontaktan anahtar çıktıktan sonra akü ile iletişimi kesilsin . Benim aynı sorunum vardı o sürekli yanan ışık yüzünden çoğu kez akü boşalmıştı çok sıkıntı yaratmıştı.

arabandaki estetik görünüm sana kalmış, görüntüden kurtulmak istiyorsan boyat. cila atıp geçiştirme o yine belli eder kendini. en temizi boyat kesinlikle.. 
Azimle defikasyon Betonda deformasyon

« Yanıtla #29 : 25 Ağustos 2011, 21:41:48 »
ARKADAŞLAR BEN DE 98 OTOMATİK POLO VAR. ARAÇ LPG'Lİ VE GAZ DA 340 KURUŞ YAKIYOR. GAZ AYARINI DÜŞÜRTTÜĞÜM ZAMAN ARAÇ STOP EDİYOR. BU İŞİN ÇÖZÜMÜNÜ BULAMADIM. LÜTFEN BU SORUNLA KARŞILAŞAN OLDUYSA BANA YARDIM ETSİN

« Yanıtla #30 : 18 Kasım 2011, 19:49:11 »
Arkadaşım çok teşekkürler başlık için, bende kaç gündür kafamda bi kaç soru var yazıcam uygun yer bulamadım, forum kurallarını bozmak istemedim ve küçükbi soru için başlık açmak istemedim. Böyle bir başlık arıyordumiyi oölmuş, umarım bu en hareketli başlıkolur ve bizlerde sorularımıza diğer deneyimli arkadaşlarımız sayeseinde cevap buluruz.

Arkadaşlar yeni bir Polo aldım, 2001 1.4 16V, alırken Trendli,ne olarak biliyordum ama bu aracın modeli nerde yazıyor,  benimki sadece 1.4 olma ihtimali var mı?

Bu forumdan bir çok şey öğrendim. Arabamdan baya ses geliyor ama nettleştiremediğim için şimdi yazamıyorum, sonra yine bu başlıkta yazıcam sanırım.

Bu arad arabdaki teyp  akşamları kontağı kapttıktan ve ışıkları söndürkten sonra hala çalışıyor, daha doğrusu kapatıyorum ama ekranındaki mavi ışık yanmaya devam ediyor. Teybin nasıl kapatılacağını da söylerseniz sevinirim, kafayı sökmeden tabi.. :))

Birde arabam da tavanda vernik atması var (çadır yanığı denilen şey) sizce boyatayım mı, yoksa böle kalsın mı? İlerde fotolarını da ekleyip tekrara görüşlerinizi alıcam inşallah... Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Ruhsatta ne yazıyor ? ABS yoksa ve yan çıtaları gövde rengi değilse aracın büyük ihtimal ile trendline fakat opsiyonel ABS de olabiliyor diye biliyorum trendlerde.

Teyp için kontağı kapattıktan sonra ortadaki mute tuşundan bir süre basılı tutup kapatıyorsan ve hala ışığı yanıyor ise sanırım arızalı

Tavana gelince nacizane fikrim uzun süre binmeyeceksen veya arabanı ileride bir yine bir Türk' e satacaksan boyatma, öyle bin derim. Malum bizim boya takıntımız var ve heleki tavanda  :)

« Yanıtla #31 : 22 Kasım 2011, 14:58:41 »
arkadaşlar iyi forumlar..cidden güzel bi başlık..

polo 1.4 doch sportline var..dayıma abs beyni ve merkezi kilit pompası siparişi verdim..herhangi bir 1.6 POLO dan sökücek..

1. fotoda abs beynini işaretledim??doğru değilmi,abs beyni o yani??
2. fotoda ise sağ bagajın orda 2 yer  işaretledim..hangisi merkezi kilit motoru??üsttekimi alttakimi??

birde arkadaşlar dediğim gibi 1.6 polo 6N den sökücek bu parçaları benim araca olurmu??uyarmı yani

teşekkürler şimdiden

resim 1: (abs beyni)                      http://img390.yukle.tc/image.php?id=3361abs_beyni1.JPG
resim 2: (merkezi kilit motoru)       http://img390.yukle.tc/image.php?id=7150merkezi_kilit_motoru2.JPG

« Yanıtla #32 : 31 Aralık 2011, 11:31:22 »
uymama ihtimali yuksek....

« Yanıtla #33 : 31 Aralık 2011, 11:32:32 »
tam bi bilgim yok ama abs beynı uymaya bılır....

« Yanıtla #34 : 16 Ocak 2012, 04:13:23 »
arkadaşlar 2006 polo 9n2 1.4 triendline modelinde bagaj kapısı acık oldugunda ekranda gösteriyor, sag veya sol kapılar acık oldugunda da gösteriyormu acaba ?
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

« Yanıtla #35 : 16 Ocak 2012, 12:00:16 »
arkadaşlar aracımda garip arızalar boy göstermeye başladı sırasıyla ;

- araç çalışırken camları açıp kapadığımda rolandi düşüyor lpg'de daha çok fark ediyor
- araç içi ışıklar alçalıp yükseliyor
- teyp sesi çok açılınca rolantı yine düşüp yükseliyor
- tavan lambası çalışmıyor

araçta değişenleride yazayım ;
- akü
- bujı kabloları
- bujıler
- yağ,hava,polen filitresi

bu arızaların sebebi ne olabilir...?
bi tomar cevap yazdım meğer 2 yıllık soruymuş :D şarj dinamosu değişmiş tekrar eskimiştir :))
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 12:02:32 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #36 : 19 Ocak 2012, 01:08:14 »
AHW motor kodlu polo için buji kodlaması nasıl olmalı? 

Bosch " 0 242 240 653 " bu buji uyarmı mesela?

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #37 : 08 Kasım 2012, 10:23:22 »
iyi günler 2000 model 1.4 polo trendline sahibiyim. araç vitesteyken uğultu gibi ses geliyor hem gaz verirken hemde gazdan ayağımı kestiğim zaman. bana nedeni hakkında yardımcı olabilirmisiniz acaba

« Yanıtla #38 : 08 Kasım 2012, 15:50:12 »
iyi günler 2000 model 1.4 polo trendline sahibiyim. araç vitesteyken uğultu gibi ses geliyor hem gaz verirken hemde gazdan ayağımı kestiğim zaman. bana nedeni hakkında yardımcı olabilirmisiniz acaba

boşta ses yoksa şanzımandan dır diye tahmin ediyorum. geçmiş olsun

« Yanıtla #39 : 10 Mart 2014, 18:04:06 »
Arabam çukurlarda arka taraftan takır tukur ses geliyor, birde camları açıp dışardaki sesi dinlediğimde sanki amortisorlerin sesi geliyor inceden tıs tıs diye bu nedir