Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Soru-Cevap (POLO)  (Okunma sayısı 45574 defa)

Ynt: Soru-Cevap (POLO)
« Yanıtla #14 : 08 Mart 2010, 23:35:23 »
Arkadaşım çok teşekkürler başlık için, bende kaç gündür kafamda bi kaç soru var yazıcam uygun yer bulamadım, forum kurallarını bozmak istemedim ve küçükbi soru için başlık açmak istemedim. Böyle bir başlık arıyordumiyi oölmuş, umarım bu en hareketli başlıkolur ve bizlerde sorularımıza diğer deneyimli arkadaşlarımız sayeseinde cevap buluruz.

Arkadaşlar yeni bir Polo aldım, 2001 1.4 16V, alırken Trendli,ne olarak biliyordum ama bu aracın modeli nerde yazıyor,  benimki sadece 1.4 olma ihtimali var mı?

Bu forumdan bir çok şey öğrendim. Arabamdan baya ses geliyor ama nettleştiremediğim için şimdi yazamıyorum, sonra yine bu başlıkta yazıcam sanırım.

Bu arad arabdaki teyp  akşamları kontağı kapttıktan ve ışıkları söndürkten sonra hala çalışıyor, daha doğrusu kapatıyorum ama ekranındaki mavi ışık yanmaya devam ediyor. Teybin nasıl kapatılacağını da söylerseniz sevinirim, kafayı sökmeden tabi.. :))

Birde arabam da tavanda vernik atması var (çadır yanığı denilen şey) sizce boyatayım mı, yoksa böle kalsın mı? İlerde fotolarını da ekleyip tekrara görüşlerinizi alıcam inşallah... Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

« Yanıtla #15 : 08 Mart 2010, 23:37:40 »
Soru cevap için POLO Sohbet var

Allahım bunu da yeni farkettim yani, demekki iyi arayamamışım forumu, bende forumcu snaırıdım kendimi.. :)))

Diğer bi kaç sştede admin, mod olarak görev yaptım... :)))

Çevrimdışı minik

• NİKON 5000 DSLR
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2010, 22:13:56 »
arkadaşlar aracımda garip arızalar boy göstermeye başladı sırasıyla ;

- araç çalışırken camları açıp kapadığımda rolandi düşüyor lpg'de daha çok fark ediyor
- araç içi ışıklar alçalıp yükseliyor
- teyp sesi çok açılınca rolantı yine düşüp yükseliyor
- tavan lambası çalışmıyor

araçta değişenleride yazayım ;
- akü
- bujı kabloları
- bujıler
- yağ,hava,polen filitresi

bu arızaların sebebi ne olabilir...?
SKODA FABİA 2004 1,4 16V SPENCİAL

« Yanıtla #17 : 14 Mart 2010, 22:49:17 »
Buraya kimse yazmıyor mu acaba???

« Yanıtla #18 : 29 Nisan 2010, 10:31:25 »
Buraya kimse yazmıyor mu acaba???
kardeş boğaz kelebeğine baktır...muhtemelen farlarındada gidip gelme oluyordur...
boğaz kelebeğini temizletirsen olacaktır..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #19 : 29 Nisan 2010, 13:30:00 »
arkadaşlar aracımda garip arızalar boy göstermeye başladı sırasıyla ;

- araç çalışırken camları açıp kapadığımda rolandi düşüyor lpg'de daha çok fark ediyor
- araç içi ışıklar alçalıp yükseliyor
- teyp sesi çok açılınca rolantı yine düşüp yükseliyor
- tavan lambası çalışmıyor

araçta değişenleride yazayım ;
- akü
- bujı kabloları
- bujıler
- yağ,hava,polen filitresi

bu arızaların sebebi ne olabilir...?

Rolanti düşmen azsa birşey olmaz hatta normal ama çok stop edecek düzydeyse. Ateşleme sistemnde sıkıntı var. Orj buji kablosu ve buji değiştirdiysen bide distrübitör değiştir 3ü brbirini tamamlar
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

suskun

« Yanıtla #20 : 01 Mayıs 2010, 02:01:55 »
Şarj dınamonda problem var bence dırek gıt onu bı göster hersey duzelecek  :tamamdir

« Yanıtla #21 : 01 Mayıs 2010, 13:20:22 »
Triger setimi değiştirmek istiyorum,özel servisten aldığım fiyat triger setleri,hava filtresi,benzin filtresi... işçilikte içinde 740 lira fiyat aldım,fiyat olarak nasıl değiştirenler bilgi verebilirmi?

arkadaşım 1 ay kadar önce triger, bujiler,benzin filtresi, yağ, hava filtresi ve polen filtresini değiştirdim. işçilik dahil 480 tl ödedim özel serviste. bence  söylediğin fiyat çok fazla

« Yanıtla #22 : 14 Temmuz 2010, 12:02:22 »
Triger setimi değiştirmek istiyorum,özel servisten aldığım fiyat triger setleri,hava filtresi,benzin filtresi... işçilikte içinde 740 lira fiyat aldım,fiyat olarak nasıl değiştirenler bilgi verebilirmi?

istanbulda avrupa yakasında isen Paşa otomotivden de bir fiyat almanı öneriyorum ben orda dğiştirdim ve fiyatta gayet tatmin oldum

« Yanıtla #23 : 14 Temmuz 2010, 15:54:23 »
en son su devirdaimive triger setimi değiştirdim , 140 tl ya servisten parçalarını aldım orjinal , 60 tl işçilik verdim , totalde 200 tl

« Yanıtla #24 : 15 Temmuz 2010, 23:58:47 »
Merhabalar 2008 polo tdı sahıbıyım.İşim dolayısıyla yurt dışında yaşıyorum.aracıma ses sistemi almayı dusunuyorum... suan için kıcker ks 650.2 kompanet duuunuyorum 2 takım ön ve arka kapılara bu companetler kıcker 4 yollu zx350.4 amfı ile beslemeyi dusunuyorum. fakat şimdi size sorum bizim poloların ön ve arka kapıların haporlor yuvalarının boyutu nedır..? 4 kapınında 16.5 mi? yoksa ön kapılar farklı mı? teşekkurler

« Yanıtla #25 : 10 Eylül 2010, 22:47:19 »
S.A arkadaşlar bende aranıza yenı katıldım 98 polo hb aldım 137 bınde degişen yok bırkaç parca boya var ve lpg yok çelik cant ve spor dıreksiyon var.muayenesi 2012 ye kadar....11.200 aldım bı sorunum var arabayı uzun süreli 1-2 parkettıgımde arabayı çalıştırırken marş almıyor bende gaz verferk çalıştırıyorum kısa sürelı park ettıgımde marş tek seferde alıyor ama uzun süreli park ettıgımde almıyor sorun n olabılır.....

« Yanıtla #26 : 24 Kasım 2010, 23:36:33 »
arkadaşlar km göstergesinde anahtar resmi birde 4500 yazısı çıkıyor ne demektir. 2008 polo benzinli

« Yanıtla #27 : 25 Kasım 2010, 00:16:57 »
servıs zamanın gelmıs dıyor,anahtar ısaretını kendın sılebılıyorsun nası yapıldıgı forumlarda vardı