Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo da İnce Düşünülmüş Özellikler  (Okunma sayısı 212061 defa)

cıık 99 modellerde bunlar yok  :t
Araba binmek içindir..

ben de  poloda gıcık olduğum şeyleri yazayım:

1) fabrikasyon teybinin sesini kapattın diyelim yani MUTE yaptın. arabayı kapattın, tekrar açtığındaMUTE pozisyonunda olacağına eski sesli haline dönüyor. bazen çok gıcık oluyor  akşamları son ses dinliyorum sabah o sesi duyunca  yerimden hopluyorum.

2) ön kapılar açılınca tavandaki ışık yanıyor ama arkalar açılınca yanmıyor.

3) 5. vites çok ilerde bi yerde. yanıma şişman biri oturunca 5. vitese atamıyorum bacağına çarpıyor

4) geri vites desen keza öyle. ara ki bula ki resmen. spermin yumurtayı aradığı gibi geri vitesi arıyorum.

5)kedi gözünü yaktıktan sonra , kontağı çıkarsan kedi gözü sönüyor.

yine de arabamı seviyorum. ne de olsa ilk arabamç  :sevgi:
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
6n2 de arka kapı açılıncada yanıyor. 9n lerde 5.vites öyle uzak değil. Aslında bizde
ben de  poloda gıcık olduğum şeyleri yazayım:

1) fabrikasyon teybinin sesini kapattın diyelim yani MUTE yaptın. arabayı kapattın, tekrar açtığındaMUTE pozisyonunda olacağına eski sesli haline dönüyor. bazen çok gıcık oluyor  akşamları son ses dinliyorum sabah o sesi duyunca  yerimden hopluyorum.

2) ön kapılar açılınca tavandaki ışık yanıyor ama arkalar açılınca yanmıyor.

3) 5. vites çok ilerde bi yerde. yanıma şişman biri oturunca 5. vitese atamıyorum bacağına çarpıyor

4) geri vites desen keza öyle. ara ki bula ki resmen. spermin yumurtayı aradığı gibi geri vitesi arıyorum.

5)kedi gözünü yaktıktan sonra , kontağı çıkarsan kedi gözü sönüyor.

yine de arabamı seviyorum. ne de olsa ilk arabamç  :sevgi:

1)güzel özellik

2) 6n2 2000yılı sonrasında arka kapı açılıncada yanıyor.

3)Bence 5çok kısa değil. Birincisi aracımız çok küçük. 2.si 1ile 3çok yakın. Başka bi marka sürdüğümde 3e geçirmek için 1-3arasını zorluyorum. 9n sonrası biraz daha geniş olduğu için 5e atarken yandakine temas etmiyorsun bizde 9n3 te var

Vw hersene birşeyler ekliyor. 9n3 e Fabia Choice ye bakınca çok güzel ilerliyor.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2009, 20:12:17 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

6n2 trendline da yan ayna buğu ve cam suyu çözme özelliği var mı?

2000-2009 arası otomobillere daha hakimim 6n leri fazla tanımıyorum

6n2 nin en boşunda

yan ayna ve cam suyu buz çözme
kapı düğmesinde elektirk bırakma, kapı açılınca yok etme
dışardan anahtarpozisyonu ile cam kapatma/açma
şoför kapısı  ile kısa süreli enjeksiyon
otomatik subap ayarı
otomatik debriyaj ayarı(6n2 hidrolik değil telli, mükemmel vites geçişi dediğim "hidrolik debriyajlar galiba 2003-2004sonrası)
sinyal kolu ile park yakma
klima
çift airbag

var. Herhalde bunlar 6nde de vardır. Diğerleri Full modellerde var confort high choice gibi. Bazıları sadece 2003sonrasında var.

benimki 98 polo hb ama vw olmasına rağmen doğru düzgün özellik yok ya yada ben bilmiyorum :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG

var hepsi var
*9n ve üstündede sileceğin birinci kademesinin ince ayarı var 3kademeli çok güzel. Üstelik motor seside bizimkinden çok az. Hele 101de normal kullnımda hiç motor sesi yok.
*9n sonrasında öncesini bilmiyorum; Polonun motor altında plastik muhafaza var büyük bir sac muhafaza yok çünkü!
Ben böyle biliyorum ki doğru olamalı. Büyük kazada şase büküldüğünde motoru yere bırakıyor.Motor kızaklı yani. Sebebi şoför kabinine yanaşıp ölüme sebebiyet vermesin diye.

*Hıza duyarlı direksiyon(Elektro Servo)
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2009, 15:09:00 Gönderen: 06onur »

arkadaşlar birde bende 2005 polo var kaputu açınca gördüm ustaya sormuştum vitesin geçişlerdeki sertlik ve yumuşaklığını ayarlayan bir kol var ki buda apayrı bi özellik  :tamamdir

-Araç hızlandıkça teybin sesi otomatik olarak artar (2008 modelde var, eskileri bilmiyorum). Ne oranda artacağını da belirleyebiliyorsunuz. Gaza bastıkça teybi duymama gibi bi derdiniz olmasın diye.

-Anahtardaki kumanda tuşlarına, araçtan uzaktayken 255 defa basarsanız otomatikman kumanda devre dışı kalır, kapıyı anahtarla açmanız gerekir. Gerçi bu VW'e özgü bi şey değil sanırım, telsiz anahtarların genel bir özelliği.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
255  :D   Denemesek. Bütün tuşlar ömürlüdür.

Vay VW durmuyor vites sertliği, teyp sesi açma hakikaten "otomobil aşkına

arkadaşlar birde bende 2005 polo var kaputu açınca gördüm ustaya sormuştum vitesin geçişlerdeki sertlik ve yumuşaklığını ayarlayan bir kol var ki buda apayrı bi özellik  :tamamdir

o kol tam olarak nerede ? hemen denemeliyim  :D :D
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
evet cevap bekliyoruz nerede? Resimli olursa iyi olur

aküden doğru aşağıya baktığınızda üstünde audi amblemli alüminyum gümüş bir kol resimde eklerim isterseniz

resim bekliyoruz denemek lazım meraktan duramayız :D
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

resimde gözüken kol dikkat ettiyseniz 3 kademelidir her kademesindeki resmi çektim  :)