Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo da İnce Düşünülmüş Özellikler  (Okunma sayısı 212060 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Polo da İnce Düşünülmüş Özellikler
« : 06 Ekim 2009, 00:34:30 »
Benim bildiklerim sizde paylaşın yeni arkadaşlar bilsin.

Aracından diğer araçlarda düşünülmemiş yeni yeni VW den görüpte konulan özelliklerde var. VW lerin bazılarında.

*Çalışırken bagaj açılmaz kapıların herhangi biri açılırsa ancak açılır.Hırsızlık engellemek (full)
*Yan ayna ısıtma açılırsa(sürekli açık bırakılmamalı) cam suyuda ısıtmaya geçer.
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında cam kaldırma düğmelerinde camı kapatmak için kısa süreli enerji kalır. Kapı açılır açılmaz enerji kaybolur.(genel)
*geri vitese taktığında geri silecek çalışır.(9n sonrası)
*Geri vitese taktığında egsoz dumanı içeri gemesin diye iç sürkülasyon çalışır sesten anlaşılır.(full)
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında dışardan kapı kitlenip o pozisyonda tutulursa camlarını kapatır.(genel)
*Soğutmalı torpidonun yanı sıra kutu kola soğutucusu bulunur.(Polo fabia full)
*Uzun süreli beklemede soför kapısı açıldığında kısa süreli enjeksiyon gerçekleşir. Kontak açıldığında uzun enjeksiyonla birleştirilir ilk ateşleme çok rahat gerçekleşir(genel)
*Subap ayarı yoktur kendi otamatik ayarlar(6n2 sonrası)
*Debriyaj hidroliktir debriyaj yeni ise  mükemmel yumuşaklıktadır.Vitesler serçe parmakla değiştirilebilir. Debriyaj ayarı yoktur (9n sonrası)
*Debriyaj otomatik ayarlıdır. 6n2 öncesi
« Son Düzenleme: 20 Mart 2010, 11:38:29 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

*Uzun süreli beklemede soför kapısı açıldığında kısa süreli enjeksiyon gerçekleşir. Kontak açıldığında uzun enjeksiyonla birleştirilir ilk ateşleme çok rahat gerçekleşir(genel)

ben o sesi kapı kilit motorundan geliyor sanıyordum..hep merak ederdim ne sesi bu die.

Tekerler Değişirken Bijonlara Bakma Fırsatım Oldu Arac 98 Sportline Her Bijonun İçinde Ortasında Küçük Vw Logoları Vardı 12 Yıl Önce Bu İnceliği Düşünmek Sadece Aşk Olabilir Diye Düşünüyorum....

İi Forumlar...
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Benim de dikkatimi çeken öndeki koltuklardaki şu beşik ayarı kolu..Ne kadar güzel bir şey bikaç defa arabada yattım en rahat yataktan daha rahat geldi ve her arabada yok o ayar.
Das auto.

6n lerde fazla özellik yok

Benim bildiklerim sizde paylaşın yeni arkadaşlar bilsin.

Aracından diğer araçlarda düşünülmemiş yeni yeni VW den görüpte konulan özelliklerde var. VW lerin bazılarında.

*Çalışırken bagaj açılmaz kapıların herhangi biri açılırsa ancak açılır.Hırsızlık engellemek (full)
*Yan ayna ısıtma açılırsa(sürekli açık bırakılmamalı) cam suyuda ısıtmaya geçer.
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında cam kaldırma düğmelerinde camı kapatmak için kısa süreli enerji kalır. Kapı açılır açılmaz enerji kaybolur.(genel)
*geri vitese taktığında geri silecek çalışır.(9n sonrası)
*Geri vitese taktığında egsoz dumanı içeri gemesin diye iç sürkülasyon çalışır sesten anlaşılır.(full)
*Otomobil Stop edilip cam açık kaldığında dışardan kapı kitlenip o pozisyonda tutulursa camlarını kapatır.(genel)
*Soğutmalı torpidonun yanı sıra kutu kola soğutucusu bulunur.(Polo fabia full)
*Subap ayarı yoktur kendi otamatik ayarlar(6n2 sonrası)
*Debriyaj hidroliktir debriyaj yeni ise  mükemmel yumuşaklıktadır.Vitesler serçe parmakla değiştirilebilir. Debriyaj ayarı yoktur (9n sonrası)
*Debriyaj otomatik ayarlıdır. 6n2 öncesi

Bunlardan hangileri 98 Polo Classic'te var? Bu arada ben de birşey ekleyeyim: Park lambaları açık vaziyette aracı stop ettirip anahtarı kontaktan çekiyoruz. Bu durumda sinyal kolunu ne yöne çevirirsek o tarafın farları ve parkları yanıyor. Ama ne için bunu böyle yapmışlar bilmiyorum.

ya bende 99 model var. bunların nerdeyse hiçbiri yok. hangilerinde var bunlar  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Geneller sizde de olmalı. 6n2 de bir çoğu var. 9n lerin fullünde "hepsi ve daha fazlası" dijital klima+ASR+EBD+MSR+ABS...

Arkadaşım fabia Choice 2004ünde hepsi var
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2009, 22:11:28 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Bunlardan hangileri 98 Polo Classic'te var? Bu arada ben de birşey ekleyeyim: Park lambaları açık vaziyette aracı stop ettirip anahtarı kontaktan çekiyoruz. Bu durumda sinyal kolunu ne yöne çevirirsek o tarafın farları ve parkları yanıyor. Ama ne için bunu böyle yapmışlar bilmiyorum.

TAhminimce dörtlü yerine geceleri kullanılıyor. Mersedestede var imişşş
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2009, 22:12:03 Gönderen: 06onur »

sinyal kolunu sinyal pozisyonunda unutursanız şoför kapısını açınca kontak anahtarı çıkarılmışsa far ikaz sesi verir sinyal yönündeki sadece park lambası yanar
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

teybi açık bırakıp inerseniz ve kapıları kitlerseniz alarm çalar belli bir süre sonra (emin değilim)

kapıları kumandadan açtınız fakat binmediniz belli bir süre sonra kapılar otomatik kitlenir

kumanda önce ilk basışta şoför kapısını açar sonraki basışta diğer 4 kapıyı açar
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2011, 16:37:13 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

arka cam rezistansı kendini belli bir süre sonra kendiliğinden kapatır
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
arka cam rezistansı kendini belli bir süre sonra kendiliğinden kapatır

buda önemli akü açısından

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG

2000-2009 arası otomobillere daha hakimim 6n leri fazla tanımıyorum

6n2 nin en boşunda

yan ayna ve cam suyu buz çözme
kapı düğmesinde elektirk bırakma, kapı açılınca yok etme
dışardan anahtarpozisyonu ile cam kapatma/açma
şoför kapısı  ile kısa süreli enjeksiyon
otomatik subap ayarı
otomatik debriyaj ayarı(6n2 hidrolik değil telli, mükemmel vites geçişi dediğim "hidrolik debriyajlar galiba 2003-2004sonrası)
sinyal kolu ile park yakma
klima
çift airbag

var. Herhalde bunlar 6nde de vardır. Diğerleri Full modellerde var confort high choice gibi. Bazıları sadece 2003sonrasında var.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2009, 16:32:53 Gönderen: 06onur »