Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 9nde tekleme acil yardım!!!  (Okunma sayısı 6347 defa)

polo 9nde tekleme acil yardım!!!
« : 07 Ağustos 2008, 15:53:57 »
2005 polo 1.4 75 bg lavoto easy fast donanımlı aracım var.Llpg takıldıktan sonra 5 ay boyunca herhangi bi sorun yaşamaıdm.Serviste 30000 bakımın agirdikten sonra aracım 5 viteste 2500 devirde , 4 viteste 2800 devirde alt viteslerdede belli devirlerde tekleme yapmaya başladı.Ffakat bu tekleme sabit hızda giderken olmakta.Ggaza yüklenince düzeliyor. Bunun yanındada araçta hız kesici varmış gibi 160 a gelince 161 demiyor.Aayrıca kalkışlardada yavaş kalmakta.servise bu sorunu ilettiğimde bilgisayara bağladılar vve herhangfi bi sorun yok dediler.sanayide bi yere sorduğumda ise eger valfi nde arıza olabilir dediler.eger valfi ne onu bilmiyorum ama.

Asıl sorun dün gece başıma geldi.Terminale giderken hiç bi sorun yoktu 120 130 arası gittim herhangi bi sorunla karşılaşmadım.Arkadaşımı bindirdikten somra eve dönerken aracım 2500 deviri geçmedi.Vve hızım da 20 km yi geçmedi.Vites boşa alıp gaza yüklenincede 2500 deviri geçmiyor.
bana göre egzos sisteminde bir arıza var gibi.Ççünkü gaz verince alt taraftan acayip bi ses geliyor ve ayagınızı yere basınca bi sıcaklık duyuyorsunuz.

sorunun ne olduğu hakkında bi düşüncesi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.şu an kayserideyim ve klayseriden katılan arkadaşlar varsa iyi bi servis tavsiye ederlerse çok memnun olurum.

Ynt: polo 9nde tekleme acil yardım!!!
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2008, 16:12:08 »
arkadaşım pek emin değilim ama benimde 206 da başıma gelmişti böyle bir sorun, katalizor arızalı olduğu için böyle bir sorun ortaya çıkmıştı. kontağı kapatıp açtığımda düzeliyordu .2000-2500 deviri geçemiyordum.

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2008, 16:34:58 »
ben hem 2500 deviri geçemiyorum hemde 20 km hızı geçemiyorum ve bu birden bire oldu.ama öncesindede egzos arıza sistemi sürekli arıza veriyordu.katolizör arızasının ne kadar a giderdiler

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2008, 21:05:36 »
standart olacak ama boğaz kelebeğini kontrol ettirdin mi ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2008, 12:28:04 »
sorunu hallettirdim.orta susturucu dağılmış o yüzden oluyormuş teklemede en son 2500 deviri geçmeme olayıda.100 ytl ye mal oldu ama değdi.şimdi araçta muhteşem bir hızlanma ve atiklik var.yardımlarınız için çok teşekkür ederim