Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Service uyarı yazısının silinmesi.  (Okunma sayısı 118125 defa)

Ynt: Service uyarı yazısının silinmesi.
« Yanıtla #14 : 02 Ağustos 2007, 10:58:31 »
saolasın kardes anladımda.1.4 8v nin devir saati 1.6 8v den nasıl yüksek oluyo.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2007, 19:20:21 »
- Kontak kapalı iken hız ölçerin altındaki seyehat göstergesi sıfırlama düğmesini basılı tutun.

- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.

- Kontağı kapatın.

- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.

Arabanın yağ değişimini servis dışında sanayide değiştirmiştim.Bugün Adana'da izindeyken göstergelerde OIL ikazı yandı ve ardından meşhur service yazısı belirdi benim arabada da. Yukarda yazılanları uyguladım ve service uyarı yazısı başarıyla silindi.emeği geçenler teşekkür ederim.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2007, 22:56:24 »
Yakında resimli olarak koyalım buraya ve teşşekkürler erhan :tamamdir

Çevrimdışı SZR

« Yanıtla #17 : 10 Ağustos 2007, 09:16:11 »
Arkadaşlar benimde arabada service yazısı belirdi. Denediğiniz yöntemi denedim ama başarılı olamadım. Arkadaşında dediği gibi uygulamalı olarak göstersek nasıl olduğunu ne kadar iyi olacak. ::)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #18 : 10 Ağustos 2007, 13:35:43 »
seat ta denedim. tam sonuç :tamamdir teşekkürler

« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2007, 19:52:51 »
Benim 6N ve Tuna abinin arabadada denedik sorun yok bu işlemde yazı siliniyor.

« Yanıtla #20 : 17 Ağustos 2007, 23:15:17 »
Selam arkadaşlar öncelikle siteyi hazırlayanlara teşekkür ederim 1.6 polom var ikaz lambasında servis IN5P yazıyordu sitede yayınladığınız gibi yaparak sıfırladım göstergeden kayboldu ama bu işaretin anlamı ney bilmiyorum arabada eksik veya tamir edilmesi gereken bir yerimi var? Yardımcı olursanız sevinirim.Önceki mesajımı yanlış yere göndermişim kusura bakmayın.
Yaratılanı severiz, Yaratandan dolayı!!!!

Çevrimdışı SZR

« Yanıtla #21 : 18 Ağustos 2007, 11:45:15 »
Service yazısı aracın periyodik bakımının geldiğini belirtir. Yazı belirdiğinde illa bi arızası var anlamına gelmiyor ama uzun zamandan beri aracını kontrol ettirmediysen filtreler, frenler , buji gibi aksamların bakımını yaptırmanda fayda var.

« Yanıtla #22 : 18 Ağustos 2007, 13:01:35 »
SZR dediklerinin hepsini yaptırdım bir kaç gün önce.Bu uyarı aküyü deyiştirdikten sonra ortaya çıktı.Onunla alaklalımı diye merak ettim.Kullanım kılavuzunu okudum;TOTAL=km nin dolduğunu, OİL=Yağ deyişimi,IN01=Servis bakımı gerektiğini,IN02=Yedek parça servis bakımı gerektiğini gösteriyormuş ama kılavuzun hiç bi yerinde IN5P diye bir şeye rastlamadım o yüzden anlamını merak etmiştim..Normalde şu an araba çok güzel işliyo herhangi bi sorunum yok..
Yaratılanı severiz, Yaratandan dolayı!!!!

Çevrimdışı SZR

« Yanıtla #23 : 18 Ağustos 2007, 13:38:20 »
bendede aynen arabanın bakımları yapılmış olmasına rağmen 10 gün önce falan çıktı bu yazı ama önemsemedim sildim yazıyı. Belkide araclarımızı yetkili servise götürmediğimiz için makina bakıma girdiğini bilmiyodur :D O yüzden periyodik bakımın geldiğini hatırlatıyodur.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #24 : 19 Ağustos 2007, 23:07:45 »
Evet bu yazı arabanın beynine önceden yazılıyor ve belli kikometreye geldiğinde yanıyor ve servise gidilmesi için bizi uyarıyor servise gidildiğinde gereken km bakımı yapıldıktan sonra yazı siliniyor ve birdaha kaç KM sonra servise gelmesi gerekiyorsa ozaman tekrara yazı çıkıyor

« Yanıtla #25 : 19 Ağustos 2007, 23:10:34 »
benim her yıl aynı gün cıkıyo

« Yanıtla #26 : 03 Mart 2008, 22:47:25 »
"INSP"  inspection ifadesinin kısaltması yani türkçe ifade ile denetim/kontrol . 

Çevrimdışı Classic

• Hersey Yalan
« Yanıtla #27 : 20 Mart 2008, 09:33:06 »
uyguladım ve service yazısı silindi teşekkürler
Dünyanın En İyi İnsanı Değilim.