Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo, Baskı Balata Bilye  (Okunma sayısı 219295 defa)

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Polo, Baskı Balata Bilye
« Yanıtla #112 : 09 Ağustos 2012, 16:50:33 »
Otomatik vites araçlarda baskı balata işi nasıl oluyor?  Bilgisi olan veya değiştiren var mı?

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #113 : 14 Ağustos 2012, 23:33:06 »
Yok mu bir fikir?

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #114 : 14 Ağustos 2012, 23:52:27 »
Otomatik şanzımanın geneli için yazıyorum öyle bilindiği gibi baskı balataları felan yok dişliler arasında kavrama balataları bulunur  onlarda öyle düz arabadaki baskı balata değişimi gibi değişmez
Şanzıman kople sökülecek  Tork konvektörü yuvası dışında şaft yuvası kısmının tamamı inecek ve 4 adet balata takımı var bunun. 2 adet dişli kavrama takımı 2 adetde şaft kavrama takımı. değişecek 2000 tl felan harcanıp mis gibi olacak ha şöyle bişeyde olabilir şanzıman iyi durumdadır yağ özelliğini kaybetmiştir yağ değişir eski randumanına tekrar kavuşur en iyisi servise yada otomatikten anlayan ustanıza başvurup gerekli kontrolleri yaptırmanız
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2012, 23:53:07 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #115 : 15 Ağustos 2012, 04:23:14 »
Otomatik şanzımanın geneli için yazıyorum öyle bilindiği gibi baskı balataları felan yok dişliler arasında kavrama balataları bulunur  onlarda öyle düz arabadaki baskı balata değişimi gibi değişmez
Şanzıman kople sökülecek  Tork konvektörü yuvası dışında şaft yuvası kısmının tamamı inecek ve 4 adet balata takımı var bunun. 2 adet dişli kavrama takımı 2 adetde şaft kavrama takımı. değişecek 2000 tl felan harcanıp mis gibi olacak ha şöyle bişeyde olabilir şanzıman iyi durumdadır yağ özelliğini kaybetmiştir yağ değişir eski randumanına tekrar kavuşur en iyisi servise yada otomatikten anlayan ustanıza başvurup gerekli kontrolleri yaptırmanız

Abi ben sormamış olayım bunu en iyisi  :o

« Yanıtla #116 : 21 Aralık 2012, 17:41:28 »
arkadaşlar yazlık bakıma alacağım polomu araç çalışırken şanzumana çok dikkat vererek dinlerseniz küçük bir uğultu var debriyaja basınca kesiliyor arkadaşım debriyaj bilyesi sorun olmaz dedi ama içim rahat değil bir iki güne ustama götürecem bilyemi sizcede? baskı balatam iyi şanzumanın yağını değiştirecem başka neye baktırayım nasıl olsa açılacak, ayrıca bujıleri değiştirecem rot balans yaptıracam, direksiyon hidroliğini değiştirecem???   

hocam o ses bende de var priz bilyasımı ne öyle bır sey ustama götürdüm bi sorun olmaz dedi km 123 binde 200 bine kadar götürür seni dedi yaptırmak istersen şanzıman inip içi açılıp yapılacak buda çok pahalıya maal olur sana dedi servisde sadece şanzıman indirmeye 400 -500 dedi arkama bile bakmadan gittim :D
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #117 : 21 Aralık 2012, 23:09:52 »
6N 1.6 AEE 75 Hp benzinde ve Lpg de 130 rahat görüyorum düz yol koşullarında

bn 190 yapıordum :D ama ne yazıkkı aracı sattım :D

« Yanıtla #118 : 04 Mart 2014, 09:03:29 »
Arkadaşlar 16v sportline ile 1.6 8v lerin baskı balatası aynı mı ? Sachs marka sete 200 tl dediler

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk
Rock hard, ride slow.

« Yanıtla #119 : 04 Mart 2014, 18:13:46 »
Arkadaşlar 16v sportline ile 1.6 8v lerin baskı balatası aynı mı ? Sachs marka sete 200 tl dediler

Güncellito
Rock hard, ride slow.

« Yanıtla #120 : 05 Mart 2014, 21:23:16 »
Güncellito

Hadi bi güncel daha.
Rock hard, ride slow.

« Yanıtla #121 : 06 Mart 2014, 18:31:37 »

3. güncel. Çok komik bir durum.
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #122 : 06 Mart 2014, 19:28:37 »
aynı olmaması lazım.
Çünkü satılırken aee abu aea modelli olarak satılıyor afh ayrı.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #123 : 06 Mart 2014, 22:46:53 »
aynı olmaması lazım.
Çünkü satılırken aee abu aea modelli olarak satılıyor afh ayrı.

Eyvallah Süleyman abi, araştırayım. Aksarayda bi dükkan aynı diyince şaşırdım.
Rock hard, ride slow.

« Yanıtla #124 : 26 Eylül 2014, 09:48:59 »
merhaba arkadaslar;

bende debriyaj ve trigger ı değiştirmeyi planlıyorum.eskişehirde bu işlemi yaptıran var mı?
servis ne kadar mal eder acaba? 98 polo 1.4 sportline bendeki
volkswagen candır ;)

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt: Ynt: Ynt: Polo, Baskı Balata Bilye
« Yanıtla #125 : 26 Eylül 2014, 13:51:30 »
merhaba arkadaslar;

bende debriyaj ve trigger ı değiştirmeyi planlıyorum.eskişehirde bu işlemi yaptıran var mı?
servis ne kadar mal eder acaba? 98 polo 1.4 sportline bendeki
Mrhb vw ustasi olarak eskisehrde baris otoyu oneririm iscilikleri cok iyi ama telefondan arayip randevu alman lazim 1.4 parcasi ellerinde az yada yok olabilir benim polomunda bakiminiyorlar::)
Polo Candır Heyecandır...