Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: htmetin MK3  (Okunma sayısı 34392 defa)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
htmetin MK3
« : 27 Şubat 2012, 12:37:41 »
     Sene 1996; ben daha 14 yaşındayım.. Sıcak bir yaz günü Alamanyadan akrabalarımız geldiler kendi arabaları ile. Daha önce de kendi arabaları ile geliyorlardı ama bu sefer bir farkla gelmişlerdi  ;)  Altlarında 1.9 TDI koyu füme MK3 ile :) işte o zaman başladı benim golf aşkım. Otobana çıkıp sol şeridi kapattıp giderken yaşadığım hissi ondan sonra hiçbir arabada yaşamamıştım.. Tabii ki dünyanın en iyi arabası değil MK3. Belki de en güzeli de değil farkındayım ama en etkili zehiri olduğu kesin. İnsanın kanına girmeye görsün bir daha kurtulamıyorsun bu zehirden.. Bu zehrin tek çaresi bir MK3 sahibi olmaktı ve bende bu özlemimi ilk olarak 2009 senesinde dindirebildim  :sevgi: İlk arabam (ilk golfüm diyelim)  gümüş gri bir sportline otomatik vitesti. 30.000 kilometrecik yol kat ettikten sonra Şu anda sahibi olduğum 1998 model yine gümüş gri :) sunrooflu ve manuel vitesli ve LPG'siz   :melek:  MK3 ile Zehrin acısını dindirmeye çalışıyorum. Allah daha güzellerine hepmize nasip etsin ve kaza bela göstermesin.  34 VA 8333'ü ne kadar mı seviyorum? Üzerinde ismim yazılı ruhsatını cebimde taşıyacak kadar. Ve gerçekten ona gözüm gibi bakıyorum. Akşam ne kadar yorgunda olsam gece onu dışarıda bırakmıyorum, İlla garajında uyuyor. Hep iyi yerden benzin alıyor ve 10.000 km beklemeden servis bakımlarını yapıyorum.
     Ufak ufak birşeyler yapıp eksiklerimizi giderdik. Şu anda görsellik adına yapılacak 2-3 şey kaldı.. Bunlar coil veya 35 mm yay ile 16 inç. ofsetli jant. Birde fiyakalı bir ekzos ile kutu içi K&N hava filitresi düşünüyorum.
     Aracı 160.000 km'de aldım Şu anda 177.000 km'de.

Ve resimler;

Aracın ilk hali

Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı vtt

Ynt: htmetin MK3
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2012, 12:40:08 »
maşallah kazasız belasız...

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2012, 12:45:27 »
şükür sonunda arabanın kendine ait bir konusu oldu :) kazasız belasız
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2012, 12:47:15 »
Açılış mesajında dediğim üzere, aracı 160.000 km'de aldığımda görünen masraflarının dışında bir sıkıntısı yoktu.. Aracı İstanbul Bayrampaşadan aldım öncelikle Yardımlarından dolayı Süleyman Talat ÜNEL (The Unforgiven)  kardeşime teşekkür ederim. Akşamın bir saatsi işini gücünü bırakıp beni otogardan aldığı ve ilgilendiği için.

Şimdiye kadar belli aralıklarla yapılan işlemler;

-Yağ-filitre bakımları, antifrez yenilendi ve bor power eklentisi yapıldı. Yani anlayacağınız FIX menü :)
-Triger seti & pompa kayışarının değişimi (continental marka)
-4 buji (üç tırnak Boch) ve buji kablosu
-Ön disklere torna ve winnex balata, arka tanburlara torna ve balata değişimi ile el freni teli değişimi
-4 Amortisör değişti, önler Blistein, arkalar boge + amortisör takozları febi marka ile yenilendi.
-4 lastik değişti brigstone turanza 185x60x14 olması lazım (süper lastikmiş Tayfun  (Barut)abiye teşekkürler)
-termostad değişti
-külbütör üst kapak contası yenilendi
-Klima gazı Boch car servisinde makineye bağlanmak sureti ile paklandır, durulandı, değiştirildi
-Tavan kumaşı yenilendi.

Bunlar gerekli olan hayati bakımlar.

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 12:51:48 Gönderen: htmetin »
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2012, 12:47:38 »
şükür sonunda arabanın kendine ait bir konusu oldu :) kazasız belasız

Haklısın abi..

Çevrimdışı metalcil

• Otomobil
    Golf MK3 Sportline
  • I love MK3
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2012, 12:55:28 »
Sitedeki en yakışıklı ve en değerli mk3 lerinden biri Maşallah nazar değmesin  :sevgi:

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2012, 13:03:08 »
 :sevgi: Kazasız belasız kullanımlar kardeşim  :tamamdir Resimler son hali olmasada genel olarak aslanı görmüş olduk :D

Çevrimdışı metalcil

• Otomobil
    Golf MK3 Sportline
  • I love MK3
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2012, 13:04:14 »
:sevgi: Kazasız belasız kullanımlar kardeşim  :tamamdir Resimler son hali olmasada genel olarak aslanı görmüş olduk :D

Ben bire bir gördüm  ;D ;D ;D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2012, 13:04:49 »

mk3 sahipleri hep nazlı mı oluyor :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2012, 13:05:14 »
kazasız belasız abii....

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2012, 13:05:32 »
nazlı demiyelimde nazara inanıyorlar :D

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2012, 13:06:07 »
Keyfe keder Masraflarımız. Liste çok kısa idare edin :)

-VR6 Karlık
-Logosuz panjur
-GTI arka bagaj spoileri  :sevgi:
-Ön far karartma
-Ön sinyalleri kararma
-Benim bir parçam haline gelen pioneer teybim ve alpine takımları.

Not: Ses sisteminde ve elektirikten pek anlamam ama aracı aldığımda üzerinde zamanının en iyi ses sisteminin olduğunu gördüm. Aracı ilk sahibinden aldığım için adam 98 senesinde arabayı elletmiş ondan sonra ses sistemine dokunmamış. Clarion 6'lı CD çalar ve kaset çalarlı dehşet bir teyp vardı 6 tane RCA çıkışı vardı :) Benim elektronikçi teybi ona gösterdiğimde dediği ilk şey "zamanında bu teybi bulup alabilmek için nelerimi sattım" oldu, neyse geçmişe mazi derler tabii biz konumuza dönelim.arka koltuğun altında devasa bir anfi var, sıkıntısını yaşamaktayım :) bagajda yine kenwoodun bazuka subwooferı var beni idare ediyor. 4 kapıda da tesisatımız mevcut.. önemli olan cızırtısız kaliteli ses.. Malum Aile var.

Yapılacaklar;

-App plakamıdır nedir veya şöförler odasından daha kanuni olanından :)
-Coil veya 35 mm eibach yay. (hevesimi aldıktan sonra sökerim muhtemelen)
-16 inç. kt1 tarzı bir jant.
-Fiyakalı bir egzos (doğrusu nasıl yazılır bilmiyorum herkez gibi)
-biraz ön kaputta eziklikler var onları düzeltip ön tampon arka tampon ve aynaları boyatmak istiyorum çokta sallamıyorum müsait bir vakitte bakacaz artık. belki komple boyatırım işte kararsız olduğum mesele bu :t
-sağ sis farımın camı kırık onu değişecem
-koltukları Murat (Hector) ın koltuklar gibi kaplatmayı düşünüyorum ciddi ciddi..34 MGY 75  :sevgi: seviyorum seni.. her ne kadar KCJ 55 ile aranıza tır girsede :)
-GTI vites topuzu arıyorum umutsuzca
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 13:11:50 Gönderen: htmetin »

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2012, 13:11:25 »
Arkadaşlar resimler rahat açılıyor dimi? sıkıntı olması  kasmasın sizi  ::)

Bu da evimin balkonundan bakışırken:)

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2012, 13:12:14 »
sorun yok Hasan aynen devam  :tamamdir