Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: barut MK3  (Okunma sayısı 151792 defa)

Çevrimdışı barut

barut MK3
« : 15 Ekim 2010, 09:43:40 »
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım ve MKIII bölümünü incelemeye başladım :D

Adım Tayfun

Neredeyse 10 yıllık R11 kullanıcısıyım.Hep istemiş olduğum Golf Mk3 III almak için araştırmalarıma başladım artık :) Netdeki ilanları epeydir takip ediyorum ve rakamlar 13-16 arasında değişiyor.

Sizlere sormak istediğim bu rakamlar piyasa rakamlarımı yoksa şişirilmişmi ?

benim gönlümden  böyle bir sport yada sportline geçiyor tavsiyelerinizi alabilirsem çok sevinirim.

« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 14:22:58 Gönderen: barut »

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Merhabalar
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2010, 10:14:30 »
Öncelikle hoşgeldin İnşallah aradığın gibi bir araba bulabilrisin.Temiz bir MK3 Bence 15.000'den yukarı olmamalı. 1997-98 model temiz Sportline serisi bir MK3 bulabilirsen gözün başkasını görmez:)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2010, 10:29:42 »
teşekkürler @htmetin inşallah bulurum forumun satılık kısmına bakıyorumda mk3 satan yok herkes çok memnun sanırım :

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2010, 12:13:11 »
Arabalardan ikisi otomatik vites düz olan manisa plakalıyı gözüm tutmadı ama Ankara ilanı olan otomatik güzele benziyor.. Onunla bir ilgilenebilirsin..
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2010, 13:10:15 »
vites seçeneklerinde otomatik şanzıman beni tereddütde bırakıyor. Otomatik kullanan biri olarak izlenimin nasıl ?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2010, 14:16:18 »
Hiç tereddütün olmasın. Ben çok memnunum. Piyasada alınacak iki araba var otomatik; birisi Honda civcler Birde VW'ler.. Ama tabi bilen biri olsa yanında alırken daha iyi olur. Otomatik vites araba alırken dikkat etmen gereken hususlar Bu bütün otomatikler için geçerlidir.

Birincisi Arabanın sahibine şunu sor. Otomatik vitesin bakımlarını (yağ-filitre) ne aralıklarda ve nasıl yaptığını sor. alacağın cevap Şu olması lazım"60.000 km'de bir filitre ve yağını değiştiriyorum".  Eğer "Ne bakımı ya? Otomatik viteste bakımmı istermiş benim hiç şikayetim yok" tarzında ise o arabaya daha ihtiyatlı yaklaş.

İkincisi teknik olarak; Arabayı hafif yokuş bir yerde "D" konumuna alıp frenden ayağını çektiğinde eğer araba geri kayma yapıyorsa. "D" 'den "R" konumuna aldığında veya tam tersini yaptığında vitesi doldurmada geç kalıyorsa.. Belli bir sürate çıkıp gaz pedalına otomatik vites arabalarda olan "Kick Down" kısmına kadar basıp bıraktığında roketleme diye tabir ettiğimiz vites küçültmede gecikme ve geçmeme yapıyorsa o arabadan kesinlikle uzak dur derim.

Yani alacağın araba 12-13 yaşında olacak. Bu yüzden bazı sıkıntılar olması muhtemeldir ama Otomatik vites bu sıkıntılardan en büyüyü olsa dahi Problem çıkartabilecek en son organıdır Volkwagenlerin. Gözünüde korkutmak istemiyorum açıkcası öyle kolay kolay bozulan birşey değildir otomatik vitesler.. Benim derdim arabayı alacağımız adamaların arabalarına bizim kadar özen gösterip göstermedikleri?. Ne arabalar var 20 yaşında 25 yaşında orjinalliği bozulmamış. Bu tamamen kullanıcı ile alakalı bir durum.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2010, 12:52:04 »
Bizde beyaz sport vardı 97 model sunroof  lu 13800 e kışın sattık otoatiği süper ama manuel gibi gitmiyor bunuda göz önünde bulundurun lütfen ;)

Ayrıca aramıza hoşgeldin.Mk3 ler güzel araçlardır genelde nakit şıkışıklığı olmadan satan olmz gibi bişey.Galeriye de pek düşen araç değildir.Zaten sahibinden alman daha mantıklı.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2010, 02:45:12 »
hangi makine insandan daha iyi vites oranını ayarlayabilirki öyle olsa F1'lerin hepsi otomatik olur ya da yarış araçlarının hepsi ben anlamam popdan jazdan her bişiyi elektronik yapabilirler ama vitesime dokunmasınlar  >:(

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2010, 15:38:41 »
manuel vites konusunda haklısınız otomatik seçeneğini eşim içinde kolaylık olacağından düşünüyorum yılbaşına kadar inşallah bende aranıza golf 3 ile daha aktif katılabilirim :)

« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2010, 17:21:25 »
otomatik araba alıp sorun çıkartmasın istiyorsan tavsiyem hondadır.
golf ve polo otomatiklerinin bozulduklarını duydum ve 3000 tl den aşağı kurtarman zor olur.
Honda bu konuda 1 numaradır.

« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2010, 17:24:53 »
otomatik araba alıp sorun çıkartmasın istiyorsan tavsiyem hondadır.
golf ve polo otomatiklerinin bozulduklarını duydum ve 3000 tl den aşağı kurtarman zor olur.
Honda bu konuda 1 numaradır.Otomatik ustamdan duyduklarım bunlar.
bendde otomatik opel var suya girdi 5500 masraf çıkardı.Sakının

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2010, 23:30:38 »
cyber34 biraz genel konuşuyorsun bence bizde sport vardı mış lı konuşmuyorum var - dı diyorum yani bindiğimiz araba hayvan gibi kullanıyorduk tık demiyordu.Binenler bile şaşırıyordu 12 yaında araç nası lsağlam kalmış diye.Geçen 98 honda ya bindim hiç bir fark yok birebir aynı sistem yine gitmeyen bir araç işte :) Otomatiklere bakış açım hiç iyi değil.Ayrıca arızası çok pahalı.Yeni model birşey olsa manuel gibi ataklar ama eski tip tork konvertörlüler gitmiyor...
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2010, 10:16:34 »
o zaman eşim kusura bakmasın manuel vitesli araba kullanmayı öğrenecek gibi :D

Volkswagen / Golf / 1.6 Sportline / RUHSAT SAHÄ°BÄ°NDEN 1997 GOLF 3 L P G LÄ° KLÄ°MALI sahibinden.com'da

bu aracın sahibi forumdamı acaba ben denk gelmedim de  :tamamdir