Gönderen Konu: Passat araç çekişten düştü?  (Okunma sayısı 15498 defa)

Çevrimdışı koroglu

• Profili Görüntüle
Passat araç çekişten düştü?
« : 12 Mayıs 2009, 12:14:31 »
arkadaşlar bı arac aldım şimdi bi problemı var sizce ne olabılır götürcem bi yerede toy görüp yolmasınlar diyee bilgi ediniyim dedim şimdi aracım yokuşta çekmiyo cok yavaş çıkıyo gaza asıldıgım halde , normal düz yoldada gordugum en fazla hız 110
kimi hava akışmeterısı dıyo kımı turbo dıyo kımı mazot fılterısı dıyo kımı turbo kablosu dıyo benzer sorun yaşayan veya bu konuda bılgısı olan arkadas varsa cok sevınırım tşkler
pasaat 1.9tdı 2001

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: Passat araç çekişten düştü?
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2009, 12:27:19 »
Bahsi geçen problemlerin hepsi olabilir.Öncelikle haba akış debimetresine baktır, fakat ben problemin hava akış debimetresinde olacağını sanmıyorum.Çünkü rampada bayılıyor demişsin.Büyük ihtimal turbo hortumlarında bir problem olabilir.Bir delik yada temassızlık olma ihtimali var.Dayımın 2001 model passatıyla çok yaşadık bu problemleri.2 kere turbo hortumu bir de turboyu değiştirdik.Aynen gaza bastıkça araba daha çok yığılıyor, çekişten düşüyor ve belli bir hızın üstüne çıkmıyor.
Bence yetkili servise götür.Sorunun kaynağını öğren.Çözümü için fiyat teklifi al.Değerlendireceğini söyle ve oradan özel servise git.Bir de ordan sorunun kaynağını öğrenmeye çalış.Her ikisi de aynı şeyi söylerse özel den de fiyat al ve değerlendir.Hangisi işine gelirse orda yaptırırsın.
Bahsi geçen problemin kaynağı tek parçadan olamayabilir ki büyük ihtimal öyledir.Onun için öncelikle yetkili serviste baktırırsan daha iyi olur.Özel serviste anlamayabilirler ve hem vaktinden, hem parandan olabilirsin.Çözülmeyecek bir problem değil, için rahat olsun.İnşallah en kısa zamanda halledilir hem vaktini almadan hem de cebini acıtmadan.Geçmiş olsun...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2009, 23:39:40 »
aynı sorunu yasadım hava akış metresi değişti düzeldi
tabi sorun bu mu yoksa turbo mu bilinmez, umarım turbon arızalı deildir

Çevrimdışı şakir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2009, 10:06:40 »
bende de aynı sorun oldu
önce hava akışmetrsini değiştirdim sorun devam etti turbo hortumlarına baktırdım bişey cıkmadı ve turboda kurum olustuğundan dolayı fazla yüklenince tıkama yapıyodu turboyu temizllettim su ana bi sorun yok

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2009, 19:12:23 »
sorun nedir kardes, hallettin mi?

Çevrimdışı zedef

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2010, 22:54:25 »
arkadaşlar bı arac aldım şimdi bi problemı var sizce ne olabılır götürcem bi yerede toy görüp yolmasınlar diyee bilgi ediniyim dedim şimdi aracım yokuşta çekmiyo cok yavaş çıkıyo gaza asıldıgım halde , normal düz yoldada gordugum en fazla hız 110
kimi hava akışmeterısı dıyo kımı turbo dıyo kımı mazot fılterısı dıyo kımı turbo kablosu dıyo benzer sorun yaşayan veya bu konuda bılgısı olan arkadas varsa cok sevınırım tşkler
pasaat 1.9tdı 2001
kardeş araban düz vitesmi otomatık vitesmi düz ise sana söylenenlerden herhangi birisi olabilir.artı enjektör yada avans ayarıda gerekebilir fakat otomatik vitez ise şanzuman vites ufaltmıyo olabilir yani ariza vitesi olarak 3 üncü vitesi kullanır.1-2veya4-5 olmaz ozamanda ne kalkışı seri nede gidişi hızlı olur...

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2010, 10:55:12 »
en son hazirtan 2009 da yazılmış

konu hortlamış :)

ayrıca konuyu açan arkadaştan bir geri dönüş de olmamış