Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 355510 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
hep ne işe yarıyor diye merak etmiştim aynanın altındaki aşağı yukarı doğru oynatılan şeyi.O şey şu işe yarıyormuş; yukardeyken normal arkanızı göreceğiniz şekilde ayarlıyorsunuz, gece arkadaki arabanın ışıkları gözünüzü alıyorsa, tuşu aşağıya aldığınızda aynada sadece ışıkları görüyorsunuz. binevi aynanın kararmasına yardımcı oluyor yansıma yerini değiştirerek :)

Bizim 78 model pejoda da vardı aynı özellik.. ve ismini hatırlayamadığım birçok arabada..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
manuel klima panelinde bulunan soldaki havalandırma pozisyonları dümesi en yukarıki pozisyondayken yani buğu önleme pozisyonundayken klima düğmesinin yanında bulunan dolaşım dümesi çalışmaz. kalorifer camlara hava üflerken bu havayı dışardan almak zorundadır. bunun neden bu şekilde yapılmış olduğunu anlamamakla biirlikte ilk başlarda bu düğmenin bozuk olduğunu düşünmüştüm. bilginize... ???

MK3'tede denemem lazım acaba onda damı öle..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Hepsinde aynı işe yarar.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Bizim 78 model pejoda da vardı aynı özellik.. ve ismini hatırlayamadığım birçok arabada..
vardır ama hiç anlam verememiştim ne işe yarıyor diye :) benim gibi bilmeyen arkadaşlar için söyledim :)
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2011, 20:27:01 Gönderen: DenQ »

Çevrimdışı ekrem_mkIV

• Profili Görüntüle
yazdığımı bir uygula istersen, farkı görünce ne demek istediğimi anlayacaksın.
muhakkak güneşi kesmeyede yarıyordur ama güneş sadece o kapağın olduğu yerden vurmuyor cama.
keşke kitapçığında yazsaydıda tam olarak bilsek, yoksa yazıyorda ben mi geçtim o sayfayı  :D :D :D

Arkadaşlar o kapak sadece bu işe yarıyor = beta teybin tuş takımını saklamak için. Doğrusu bu.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ekrem bey nereden bu bilgiyi aldınız bilmiyorum ama dikkat ederseniz daha yeni araçlarda aynı bölge cam üzerinde karartılmıştır.
Golf'lerde camdaki bu karartma, taralı bölge yoktur.

Hepsini geçtim kitapçıktan aşağıdaki bölümü açıp okuyabilirsiniz.
3.1 Kontroller ve Donanım
Sayfa 60
Güneşlikler başlığı.
Adı da küçük güneşlik.

Ben de bir kitapçık daha olacak bazı sayfaları farklı.
İsterseniz oradan da referans verebilirim.

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
Ekrem bey nereden bu bilgiyi aldınız bilmiyorum ama dikkat ederseniz daha yeni araçlarda aynı bölge cam üzerinde karartılmıştır.
Golf'lerde camdaki bu karartma, taralı bölge yoktur.

Hepsini geçtim kitapçıktan aşağıdaki bölümü açıp okuyabilirsiniz.
3.1 Kontroller ve Donanım
Sayfa 60
Güneşlikler başlığı.
Adı da küçük güneşlik.

Ben de bir kitapçık daha olacak bazı sayfaları farklı.
İsterseniz oradan da referans verebilirim.

:tamamdir
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
ekrem bey beta teybin tuş takımını saklama fikri gerçekten çok yaratıcıydı :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Yaratıcılık konusunda ben de katılıyorum  :tamamdir

Çevrimdışı ekrem_mkIV

• Profili Görüntüle
 ;D ee açık ken güneşlik ama kapalıykende bır işe yarasın boş durmasın demiştim. Fakat iç aydınlatmanın yansımasını engelleme gibi bir özelliği yok onu denedım. ;)

başlığımızda bu olduğuna göre  GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2011, 13:06:45 Gönderen: ekrem_mkIV »

Çevrimdışı golf42001

• Profili Görüntüle
bende gecenlerde far anahtarının nasıl söküldüğünü öğrendim ve sizinle palaşmak istedim anahtarı üstüne bastırarak sağa doğru çevirin ve kendinize çekin çok basit ve güzel sökümü var bilmeyenlere söylemiş olalalım

Çevrimdışı idikut58

• VATANSEVER
    • Profili Görüntüle
bir soru daha  ;)
bilen varsa söylesin , benim dikiz aynasının yanında mikrofon gibi bi alıcı var.satın alırken sordugumda eleman onun telefonu kulagıma dayamadan arabaya bırakıp ordan konusabılecegımı söyledi.(handsfree gibi) .bir ayar yapmam gerekıyormus sizce o bu özellikmi yoksa o nun başka bi işlevi var mı
abicim o dediğinden bendede var o mikrofon değil alarm iç sensörü..içerde bi hareketlilik olursa alarmı öttürüyo:))
BİLSEYDİ MECNUN WOSWOS SEVGİSİNİ,SEVERMİYDİ HİÇ LEYLA ZİLLİSİNİ (ALINTIDIR:)

Çevrimdışı idikut58

• VATANSEVER
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben 2 hafta önce 2003 golf comfort aldım geçende bi 100 km lik yola gittiim 5. viteste 100km hızda devir 2400 2500 o aralrdı hatırladığım kadarıyla 2 gün sonra tekrar aynı yola gittim araba 5. viteste 100km hızda 3000 devirde gösteriyor 120'ye çıknıca da devir 4000 o aralar gelior sizce bu devir biraz falza değilmi bi problem mi var acaba??Yoksa normal mi arabayı  yeni aldığım için pek bilgim yok BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
aynı meseleyi bende mereak ediyorum cevabı olan varmı normalmi bu durum..
BİLSEYDİ MECNUN WOSWOS SEVGİSİNİ,SEVERMİYDİ HİÇ LEYLA ZİLLİSİNİ (ALINTIDIR:)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
5. vites 3000 devir normal