Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 355242 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
2001 modellerde gaz teli var :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
2001 modellerde gaz teli var :)

+1 telli evet. gaz pedalında boşluk da var evet. ama kendi kendine gaz vermesi için elektronik olmasına gerek yok. o boşluğu ayağınla al debriyajdan ayağını yavaşca çek gaz kelebeğin sağlamsa gaz pedalının ayağının altında titrediğini hissedersin. işte o anda gaz kelebeği kendi kendine aracın stop etmemesi için gaz verir. telli olduğu için sende bunu hissedersin ayağında.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Sigorta panelinin içinde alt kısımda beyaz bir parça vardı ne olduğunu bilmiyordum. Öğrendim ki sigorta sökmek için kullanılıyormuş :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Sigorta panelinin içinde alt kısımda beyaz bir parça vardı ne olduğunu bilmiyordum. Öğrendim ki sigorta sökmek için kullanılıyormuş :)

alemsin metin hoca :)
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
bir bora kullanıcısı olaark golf 4 lerle kardeş sayılırız aynı motor  aynı özellikler...

1-Araca yaklaştığınızda kumandayla kilitleri açarsanız ve araca sanırım 30 sn (sn eksik yada fazla olabilir) sonra binmesseniz otamatik olarak tüm kapıları kilitliyo.

2-Kumandadan kapıyı açınca siz anahtarı sokana kadar enjektörlere benzin pomapasıyla benzin iletilir ve gaza basmadan çalıştırabilirsiniz.Ayağınızla gaza basıp benzin pompalamanıza gerek yok.

3-Anahtarı kapıya sokup sol tarafa çevirip beklerseniz 4 camıda istediğiniz kadar aşağıya çekip kapınızı yavaşça kilitleyebilirsiniz.Aracınız hava alır

4-Sürücü koltuğunu sürüş anında yükseltebilirsiniz ama araç çalışırken aşağıya inmez.Anca stop edince indirebilirsiniz.

5-Kumandadan sadece sürücü kapısınız açabilirsiniz.

kumandadan kapı açma butonuna iki kez bastıgınızda tüm kapılar açılır :D
Alınık araba var mı? :) Golf 4 olur 6 olur polo olur...

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar o kadar çok özellik var ki okuduklarım arasında yazılmış olabilir ama tekrar güncel olsun
Farlar açıkken anahları çıkarıp kapıyı açınca uyarı sesi vermesi
Kumandayla kilitleyince tam kapanmayan kapı olunca uyarı sesi vermesi (kapatmayıp beklesem belkide sonra alarm da çalmaya başlar :sevgi: )
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
Selamlar arkadaşlar Benim gibi bilmeyen arkadaşlar olabilir Golf 4'un yan sinyaller nasıl sökülüyor?? Yarın yenisi gelecek ama eskiyi nasıl sökecegim bilmiyorum..
Das Auto..

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaşlar Benim gibi bilmeyen arkadaşlar olabilir Golf 4'un yan sinyaller nasıl sökülüyor?? Yarın yenisi gelecek ama eskiyi nasıl sökecegim bilmiyorum..

yanlardan tırnaklı boyayı zedelemeyecek şekilde kaporta ile sinyal arasına birşeyler sokarak çıkarabilirsiniz  ;)
quattro

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
standart olarak hepsinde var galiba araç kitliyken ard arda 2 kere açma düğmesine basarsan sadece sürücü kapısı açılıyor
??? Bende durum tam tersi kilitliyken kumandaya tek basışda sadece sürücü kapısı açılıyor 2 kez basıncada tüm kapılar  ???

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
??? Bende durum tam tersi kilitliyken kumandaya tek basışda sadece sürücü kapısı açılıyor 2 kez basıncada tüm kapılar  ???
aynen selim hocam ilk basışta sadece sürücü kapısı,ikincide hepsi.standart bi durum heralde?

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
Bikaç arkadaş tam tersini yazmışda şaşırdım  ???

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
Bagaj kapağı açık kalınca uyarı veriyor da acaba kapılar açık kaldığında da uyarı veriyor mu arkadaşlar benim arabada mi sorun var acaba tam kapanmayan kapı uyarısı benim çok işime yarıyo :/

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Sanıyorum ki bagajdaki gibi direk uyarı vermiyor kapılar için ama bi süre sonra mesela yola çıkarken veriyo(en azından bizimki öyle) süreyle alakalı bir durum heralde.bu arada kapı açılma olayını çözdüm.iki kere ard arda basınca hepsi açılıyo.ya da normali mi böyle bilemicem