Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 355295 defa)

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
Golf hakkında ipuçları başlığına benim arabanın sol kapısı kilitlenmiyor diye devam etmek hoş olmuyor arkadaşlar. Varsa böyle bir sorununuz açın bir başlık insanlar yardımcı olur zaten size.. Konunun ana konusunu dağıtmayalım..

Çevrimdışı mgg

• Profili Görüntüle
arkadasım dedıgın laf banaysa,merak etme konu acmayı bılıorum.benım oyle yazmamın sebebı,ıcerden kıtledıgın zaman kapıyı dısardan acılmıo bıldıgın gibi.acaba dedım sol arka kapı kıtlendıkten sonra tekrar kendını acıo ıcerde yaslı veya cocuk kalır dıe emnıyet acısından o kapı acılabılır dıe dusunmustum oyuzden yazdım.konuyu falan dagıttıgım da yok.

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
arkadasım dedıgın laf banaysa,merak etme konu acmayı bılıorum.benım oyle yazmamın sebebı,ıcerden kıtledıgın zaman kapıyı dısardan acılmıo bıldıgın gibi.acaba dedım sol arka kapı kıtlendıkten sonra tekrar kendını acıo ıcerde yaslı veya cocuk kalır dıe emnıyet acısından o kapı acılabılır dıe dusunmustum oyuzden yazdım.konuyu falan dagıttıgım da yok.

:tamamdir

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
daha önce varmı bilmiyorum. kaput mandalını çektim ama kaputu kaldırmadım, kilitledim dörtlüler yanmadı. sanırım güzel bir uyarı.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ardından kaputu kapatırsanız dörtlüler yanar.
Tüm kilitler kapanmadan dörtlüler yanmaz ve alarm devreye girmez.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
Ardından kaputu kapatırsanız dörtlüler yanar.
Tüm kilitler kapanmadan dörtlüler yanmaz ve alarm devreye girmez.
+1

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
daha önce varmı bilmiyorum. kaput mandalını çektim ama kaputu kaldırmadım, kilitledim dörtlüler yanmadı. sanırım güzel bir uyarı.

içerden kumandayla kapıları kilitle kaput mandalını çek deli gibi korna çalmaya başlıyor. kaputta switch var. golf ün en sevdiğim özelliklerinden birisi bir tane bile kapı tam kapanmasa kilitlediğin zaman dörtlüler yanmıyorki anlıyorsun kapılardan birinde bir sorun olduğunu. bildiğim kadarıyla iç denetimli alarm olanlarda camlar kapalı olmayınca da yanmıyor dörtlüler.

koray kardeşim seni bulmuşken ben aracımda yaşadığım sorunu sana kısaca bi aktarsam. sol arka kapımın switch i bozuk galiba ki iç ışıkları filan yakmıyor ve dışardan kumandayla kilitlediğim zaman dörtlülerim yanmıyor ama nasıl oluyorsa alarm devreye giriyor. ikinci kez bastığımda hiçbirşey olmuyor alarm da devreden çıkmıyor. 3. kez bastığımda sadece sol arka kapıda bi kilitlenme işlemi oluyor ve dörtlüler o zaman yanıyor. sence bu switch e bağlı birşey mi. ve bu hava soğukken oluyor. kışın aracın içi ısınınca ve güneşli havalarda böyle bir sorun yok...
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı tektemur23

• Profili Görüntüle
Bu kumandadan tek kapı yani sürücü kapısının açılma olayı çok güzel birşey ama bende yok galiba sonradan yaptırılıyormuş....
standart olarak hepsinde var galiba araç kitliyken ard arda 2 kere açma düğmesine basarsan sadece sürücü kapısı açılıyor

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Arkadaşlar kontak anahtarını yerinden çıkardıktan sonra bazen camı açık unutuyorum ve cam kaldırma tuşlarına basıyorum...

bazı zamanlar anahtar takılı olmamasına ragmen kapatıyo bazen kapatmıyor neyi farklı yapıyorum çözemedim ya :)
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2012, 19:26:53 Gönderen: rene »

Çevrimdışı tektemur23

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar kontak anahtarını yerinden çıkardıktan sonra bazen camı açık unutuyorum ve cam kaldırma tuşlarına basıyorum...

bazı zamanlar anahtar takılı olmamasına ragmen kapatıyo bazen kapatmıyor neyi farklı yapıyorum çözemedim ya :)
eğer ön kapılardan birini açtıysanız devre dışı kalır kapatmaz ama ön kapılardan herhangi birini açmadıysanız kapatır yani anahtarı çıkardıktan sonra camların açık kaldığını farkettiyseniz ön kapılar açılmadan kapatabilirsiniz

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
eğer ön kapılardan birini açtıysanız devre dışı kalır kapatmaz ama ön kapılardan herhangi birini açmadıysanız kapatır yani anahtarı çıkardıktan sonra camların açık kaldığını farkettiyseniz ön kapılar açılmadan kapatabilirsiniz

haha çok iyi ya desene kapıyo açıyormuşum  :p teşekkürler 2 sene sonra bunu öğrendiğim iyi oldu :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
standart olarak hepsinde var galiba araç kitliyken ard arda 2 kere açma düğmesine basarsan sadece sürücü kapısı açılıyor

standart değil. yani araçta özellik olarak var ama yazılımla açılmamış. vag-com ile sonradan açılıyor.

10 dk sonra devre dışı kalıyor. oğuzhan ın dediği gibi şoför kapısını açmazsan dahi sistem 10 dk sonra devre dışı... ayrıca tekrar kontak açıp kapatmak yerine anahtarla kapıdan kilitleyerek bütün camları kaldırabilirsin kilitleme yönünde bütün camlar kapanıncaya kadar bekleyerek... yada vag-com ile kumandadan cam kaldırma modülünü devreye aldıracaksın...
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2012, 18:23:10 Gönderen: ferhattasdemir »
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı yabanci34

• Profili Görüntüle
bugün yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum
belkide çoğu araçta yıllardır vardır önceki aracımda yoktu ilginç geldi
araç 2001 golf comfortline gaz pedalında boşluk olduğunu düşünüyordum kasislerden geçerken yavaşlayıp daha sonra gaza bastığımda gaz pedalında bir boşluk hissediyorum pedal 1 saniye kadar sonra tepki veriyor yani boşluğu aldıktan sonra gaz yemeye başlıyor netten araştırdım şimdi bazı araçlarda bu pedallar telli oluyormuş hemen tepki alıyorlar bizim araçlarda da ga pedalı sensörlüymüş araç çok yavaşladığı zaman stop etmemesi için araç otomatik gaz veriyormuş yani bu bir sorun değil özellikmiş hatta aracı sıfır alıp ikinci gün bu yüzden servise götürenler bile varmış...

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
bugün yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum
belkide çoğu araçta yıllardır vardır önceki aracımda yoktu ilginç geldi
araç 2001 golf comfortline gaz pedalında boşluk olduğunu düşünüyordum kasislerden geçerken yavaşlayıp daha sonra gaza bastığımda gaz pedalında bir boşluk hissediyorum pedal 1 saniye kadar sonra tepki veriyor yani boşluğu aldıktan sonra gaz yemeye başlıyor netten araştırdım şimdi bazı araçlarda bu pedallar telli oluyormuş hemen tepki alıyorlar bizim araçlarda da ga pedalı sensörlüymüş araç çok yavaşladığı zaman stop etmemesi için araç otomatik gaz veriyormuş yani bu bir sorun değil özellikmiş hatta aracı sıfır alıp ikinci gün bu yüzden servise götürenler bile varmış...

peki bu durum otomatiklerde de varsa yani banada öyle geliyor hemen gazı yemiyor sonra açılıyor.ama otomatiklerde stop etme durumu yok acaba normali mi bu .karşılaştırma imkanımızda yok aracı