Gönderen Konu: ıntercool ıcın soru  (Okunma sayısı 10946 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
Ynt: ıntercool ıcın soru
« Yanıtla #14 : 06 Mayıs 2009, 08:18:02 »
gözle görülmeyecek bişey yok okonuda haklısın abi  :) yavaş bineriz bizde ne yapalım :)
kadir abim bilio parça yardm konusunda duyarlılığımızı :D elimde işime yaramayan ne varsa lazım olanın abi.

Çevrimdışı python77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Mayıs 2009, 21:24:26 »
ıntercol var ama aracta hızlanma cok hızlı oluyo kadranı takıp ettınızmı fakat golflıne dedıgı gıbı dogru bukadar hızlı ıvmelenmeyle halıyle alırsın kucagına motoru ama bız ıntercol taksak aynı ıvmelenmeyı kazanacakmıyız
golf bır yasam bıcımıdır

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Mayıs 2009, 16:32:35 »
orjinal coolr zor ama benim düşündüğüm şöle bişe

Çevrimdışı python77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Mayıs 2009, 21:19:47 »
tamam ben olayı cozdum bır cool buldum volttan cıkma ve saglam uygunlugu ne derecede olur bılmıyorum ama cooldan harıc extra bırsey yapmam gerekırırmı ustamla bı konuscam sızce nasıl olur
golf bır yasam bıcımıdır

Çevrimdışı python77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Mayıs 2009, 21:20:42 »
ıste olay bu
golf bır yasam bıcımıdır

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Mayıs 2009, 22:16:03 »
ben cool un videodaki golf gbi ahım şahım bi güç katacağını hiç sanmıyorum.ama aracı rahatlatırmı orası tartışılmaz.turboyuda güçlendirmek lazım.düşüncem benm bu yönde..

Çevrimdışı python77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Mayıs 2009, 22:34:34 »
yanı sole olabılır bızım aracların ustundekı turbolar 0.07 bardan 0.1bar kuvvetı var ben bunu 0.1'den0.3 bar basınclı bıe turbo takarsam ve ayrıca coolu takarsam extra tahmınım 5hp cooldan alsam turbodanda 15hp alsam toplamda
20hp gıbı ır guc saglarım ama bılmem pompaya ve fıltreye destek ısteyecekmı tabı yıne motoru baya ezermı
dusuncede kalıyorum yanı
golf bır yasam bıcımıdır

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Mayıs 2009, 22:39:32 »
şimdi dr diesel.(videodaki şahıs:)] T3 turbo atmış.ebaydan bakıordum demn 1.3 bar sanırım o turbonun basıncı demekki çok büyük bi artırıma gitmiş bu adam böyleyse zaten büyük bi cool kullanmış ve benim bu adamın enjektörleri de değiştirmediğinden hiçbir kuşkum yok. ama pompada da ne gibi değişiklik yapmış bilemem .ama gerekirse bnm brada bosh bayim var pompacı ondan ince detaylarını öğrenirim. seninde söylediğin gibi turbo basıncını ne kadar artırırsak, diğer parçalardada o kadar değişikliğe gitmemiz lazım yoksa motor büyük sorun yaratabilir kardeşim.

Çevrimdışı python77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Mayıs 2009, 16:34:52 »
yanı enjektorlerınde degısmesı gerekıyo halıyle ugradıgın zaman bır sor bakalım nedıyecek yoksa ben coolu hıc takmayım aracımda bı sıkıntı yok turbo ve dızel atık ama ben (normalbenzınlı) performansından bırazdaha fazlasını almak ıstıyorum sanırım 2.4tdı audım vardı daha once onun performansı mukemmeldı herdurumda ama 1.6td 85hp aldım olcumlerde bunu 100hp 110hp yyapmak ıstıyorum yanı bıraz karısık oldu ama anlatabıldım sanırım 
golf bır yasam bıcımıdır

Çevrimdışı denizli 06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Ekim 2011, 15:16:02 »
ARKADAŞLAR FAZLA YABANCILARIN AKLIYLA GİTMEYİN TD FORD FOCUSUN 1.6 DİZELİN TURBOSUNU TAKTIK TAM 30 BEYGİR ARTI 

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Ekim 2011, 15:48:08 »
ARKADAŞLAR FAZLA YABANCILARIN AKLIYLA GİTMEYİN TD FORD FOCUSUN 1.6 DİZELİN TURBOSUNU TAKTIK TAM 30 BEYGİR ARTI 

video foto var mı?hangi araca attın? extra ne yaptın.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Ekim 2011, 15:52:44 »
video foto var mı?hangi araca attın? extra ne yaptın.
+1   
resim  video varsa paylaş da arkadaşlar da faydalansın :)    denizlideysen arası görmek isterim bi ara geldiğimde çok sık geliyorum oraya ama hiç denk gelmedi öyle bi mk1 mk2 

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Ekim 2011, 20:02:11 »
arkadaşlar ben jetta mk2mden onceki golfmk2 me kucuk kafa turbo(t3 turbosu) golf4 intercoolu ve golf3 1.9 mazot pompası (çift yaylı bizimkilere nazaran) takmıştım 3 sene once konu aktifti ama şimdi bulamadım.ılk 2 viteste koltuğa yapışıyoduk araç full dolu ıken.hiçbir şekilde enjektor vs degısıklıgıne gerekte kalmadı.ıntercol cok faydalı ancak aracı ne kadar sıkıştırırsan sıkıştır hararet yaptırmadıgı için kışın kalorıferler buz gıbı oluyodu :D şimdiki aracım restorasyonda oldugundan ben yine boyle bır calışma yapacagım motora.jetta 2 bolumunden şimdilik yapılanları yazdım yine paylaşacagım .

ford focus turbosu yalnız çok ilgimi çekti.eger arkadasımız bize detaylı bılgıler verırse boyle bır calışmada duşunulebılır.ben golfmk2ıme bu çalışmaları yaptıgımda ancak 30hp güç alabilmiştim.
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Ekim 2011, 20:16:31 »
benm aracımda şuan vw shran intercoolerı ( yaklaşık 1 mt eninde)  k24 turbo , golf 2 gtd mazot pompası var benim pompamda çift  yaylı ama golf 3 mazot pompass değil belirteyim. 135 bar enjektör  var.  pompayı açtığım zaman 4. vitesde 170-180 e dayanıyor aracım.  (5 vites gti FF şanzıman var)   
arkadaşın dediği gbi bnmde motor hiç ısınmıyor kışın acayip zorluk çekiyorum :) coolerin yarısını kartonla kapatıyorum :) anca ısınıyor ...   focus turbo çalışması dikkatimi çekti ama elektronik valflerle çalışan turboyu bizim mekiank sisteme nasıl uydurmuş arkadaş merak ettim  :) 
merakla cevabını bekliyorum arkadaşın