Gönderen Konu: Golf II TD yakıt ölçme sonucu...  (Okunma sayısı 25472 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf II TD yakıt ölçme sonucu...
« Yanıtla #56 : 30 Temmuz 2011, 22:20:20 »
arkadaşlar pompanın en üstünde 4 tane köşelerde vida var. ve ortada 13 anahtar ile açılan ortası torklu(yıldız) bir ayar vidası var ne işe yarar bilen varmı?
ordan pompayı açıp kısıyorsun. 13 vidayı gevşetip ortadaki civatayı sıkma yönünde çevirirsen pompayı açarsın araç da gider:) sola çevirirsen pompayı kısmış olursun rolanti falan düşer anlarsın zaten araba et gibi olur  :)

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 30 Temmuz 2011, 23:35:15 »
peki bu sıkma yönüne pompayı açma olayının bi zararı var mı ?
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Temmuz 2011, 23:53:43 »
yoo bi sıkıntı olmaz. şey gibi farzet ya mobiletlerde karbüratördeki memeyi sıkarsın rolanti artar çekiş artar ya.... sen pompacıya gitsen şimdi araba gitmiyo pompayı aç desen dediğimi yapacak o da

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 30 Temmuz 2011, 23:55:04 »
yakıtı etkilemez mi ? bence o diyafram turbonun basıncıyla açılıp kapanan bişey ve yakıtı direkt olarak etkiler o açınca yakıtta açılır gibi geliyo :)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 30 Temmuz 2011, 23:58:52 »
turboyla alakalı birşey değil ki düz dizelde de aynı sistem var. pompayı ordan açıp ordan kısıyorsun. tabi ki yakıtı etkiler. ben pompayı kıstığımda araba gitmyor ama yakmıyor da. şimdi pompayı biraz daha açtım. birde sac janta geçince 3 de sarıyo araba...

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 31 Temmuz 2011, 00:00:21 »
arkadaşlar pompanın en üstünde 4 tane köşelerde vida var. ve ortada 13 anahtar ile açılan ortası torklu(yıldız) bir ayar vidası var ne işe yarar bilen varmı?
   abi bu anlatılan yerden bahsediyoruz ikimizde deil mi turbolu araçlarda bulunan LDA yı tarif ediyor gibi geldi arkadaş..

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 31 Temmuz 2011, 00:02:34 »
yok abi LDA da değil bu yer pompanın üzerinde bizim GTD pompalarda da var düz pompalarda da var.  :)

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 31 Temmuz 2011, 00:05:58 »
valla dostum o arkadaşın bahsettiği benim bildiğim sadece turbolu pompalarda bulunan ben pompanın kubbesi diyorum :) sen LDA de turbonun basıncına göre yakıtı açıp kapatan diyaframın bulunduğu kısım yer olarak biliyorum yanlışta biliyor olabilirim ama birde sen bilgini yokla istersen ikimizden birimiz yanılıyo :)

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 31 Temmuz 2011, 00:07:39 »
LDA regülatörlü mazot pompası?     bu konudada arkadaşlar bahsetmişler..

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 31 Temmuz 2011, 00:35:29 »
benım arabada felaket yakıyor ya. bı fırsat bulup ılgılenemıyorum km de su anda 35 krstan asagı yakmıyor... :S

taha arkadasım bılır gıttıktı beraber pompacıya...

sanırım enjektorlerde veya pompada var bı sorun veya her ıkısınde

bıraz arastırdım avans ayarı denen bı muhabbet varmıs o ne demek oluyor arkadaslar

ıyıce bılgı edınmem lazım bı duz dızellerle ılgılı :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 31 Temmuz 2011, 03:23:23 »

soldaki pompa düz dizel pompası sağdaki pompa turbo dizel pompası.
 kırmızı daire içine aldığım yerden pompayı açıp kısabiliyoruz. yani arkadaşın yaptığı gibi... benim eski pompamda da vardı şimdiki pompada da var pompayı açıp kapama olayının LDA ile alakası yok yani .

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 31 Temmuz 2011, 08:42:56 »
  taha arkadaşım sence arkadaşın bahsettiği ORTASI TORK OLUP KENARLARINDA 4 TANE VİDA olan yer burasımı emin misin :)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 31 Temmuz 2011, 11:29:26 »
bence arkadaşın kurcaladığı yer benim gösterdiğim yer

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Temmuz 2011, 11:36:34 »

arkadaşın tarif ettiği yerde LD nın içinde bu parça var.  Bu parçanın etrafına kılcal milimetrik çizikler var ustamın tarif ettiğine göre yakıt dağıtım işinibu yapıyormu. orayı gevşetip sıkma ile arabanın çekişinin artıp artmayacağını da pek sanmıyorum.  kaldı ki arkadaşın tarif ettiğine göre 12-13 anahtarla gevşetilen ve ortası düz tornavida ile ayarlanan yer benim gösterdiğim yer yarni arkadaş ne yaptı bilmiyorum ama pompada "açıp - kapamak " şeklinde bahsettiğimiz yer benim gösterdiğim yer. fazla cesareti olan varsa LDA nın ortasındaki vidayla oynasın  :)