Gönderen Konu: Passat W8  (Okunma sayısı 8059 defa)

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
Passat W8
« : 18 Şubat 2009, 20:34:14 »
Volkswagen, lüks segmente yönelik olarak ürettiği ilk 8 silindirli binek otomobili Passat W8 ile yeni bir dönemi başlattı.
Passat W8; Yüksek hız, maksimum güç ...

Motor teknolojisinde öncü yeni 4.0 litre, 275 beygir gücündeki motoru ile Passat W8, manuel vitesle 0'dan 100 km/s hıza 6.5 saniyede, tiptronik vites versiyonu ile de 7.8 saniyede ulaşıyor.

8 silindirli motora sahip olan araç, 100 km'de 13.1 lt yakıt tüketiyor. 2750 devirde 370 Nm gibi yüksek bir tork değerine ulaşan Passat W8, güçlü ve çevik motoruyla beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Passat ailesinin en güçlü motoru olma özelliğine sahip olan Passat W8'in "W" şeklindeki 8 silindirli motorunun ebatları özel dizaynı sayesinde daha kompakt hale getirilerek, normal Passat kasasında herhangi bir değişikliğe gerek bırakmaksızın kaportaya yerleştirilmiş. Passat'ta kullanılan W8 motorun gücü araca 6 ileri vitesli manuel şanzıman ve standart olarak sunulan sürekli dört çeker (4 Motion) sistemi ile aktarılıyor. Hem manuel hem de otomatik olarak kullanılabilen 5 kademeli tiptronik şanzıman Passat W8'de isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

Passat W8'in motor özellikleri genel olarak şöyle belirtiliyor.

Silindir W8
Maks. Güç-hp 275 hp
Maks. Tork/Devir 370/2750
Maks. Hız 250 km/s
Hızlanma, 0-100 km/s 6.5 sn.
Genel Yakıt Tüketimi 13.1 lt.

Passat W8 yüksek performansa göre ayarlanmış güvenli, dinamik ve konforlu bir sürüş sunan süspansiyona sahip, ön aksta 4 kol bağlantılı, arka aksta ise tamamen bağımsız çift salıncaklı bir sistem bulunuyor.

Lüks ve güvenlikte ince detaylar...

Passat W8, sınıfında performansın en üst sınırının simgesi olmasının yanısıra Volkswagen'in lüks segmente geçişinin de bir temsilcisi konumunda. Gerek zengin donanımı gerekse artırılmış güvenlik özellikleri ile Passat W8, kullanıcılarına koşulsuz güven ve konforu yüksek bir sürüş keyfi ile birlikte sunuyor.

Sürücü ve ön yolcu ön / yan hava yastıkları, tavanda baş hava yastıkları, ABS, EDL, EBD , ESP ve üç noktadan bağlantılı üç emniyet kemeriyle üstün güvenlik Passat W8'de kendini gösteriyor.

Standart olarak sunulan deri döşemenin yanısıra iç mekanda yoğun olarak kullanılan deri, ahşap ve krom detaylar, elektrik ayarlı ön koltuklar, hafızalı sürücü koltuğu, dijital ses paketi ile donatılmış cd çalar ve ısıtmalı ön ve arka koltukları ile maksimum konfor sunan Passat W8; bi-xenon farları, spor görünümlü 17 inçlik jantları, çift çıkışlı iki adet krom eksozu ile de şıklığı simgeliyor.

Passat W8'in standart olarak sunulan diğer donanım özellikleri arasında park mesafe sensörü, solar sunroof, koyulaştırılmış arka ve arka yan camlar, far yıkama, krom çıtalar, elektronik klima, direksiyondan kumandalı radyo teyp, hız sabitleyici ve yağmur sensörü sayılabilir.

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
Ynt: Passat W8
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2009, 22:00:16 »
fena yapmıslar ama motor performansı hacmıne gore cok kotu bence  :-\

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2009, 22:47:17 »
0-100 hizlanmada bir yanlislik var sanirim.Daha gec surede cikiyor diye biliyorum.
Dikkat edilirse bu motorda turbo besleme yok.Ayrica ara hizlanmlarda cok etkili oldugunu dusunuyorum.
O degil de videolarini izleme sansiniz varsa tavsiye ederim.Muhtesem bir ses cikariyor alet.Bir W8 passat bir de Golf R32 nin sesine bayiliyorum.
Tesekkurler paylasim icin.

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2009, 23:57:02 »
Rica ederim kardeşim
0-100 hızlanmasında bi yanlışlık olacağını zannetmiyorum kardeşim sonucta 8 silindir 275 beygirlik araba bırakta 6.5 saniyede çıksın (manuel vites kutusu)
videolar muhteşem ses desen harika, 280km/h kadar çıktığını gördüm...
muhteşem bir teknoloji var adamlarda duyduğum kadarıyla lamborghini teknologisi varmış
w şeklindeki motorla ilgili...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2009, 23:52:11 »
ben rizede bu arçtan bir tane görmüştüm istanbul plakalı. aracımı yıkattığım yerde ben den önce bu aracı yıkıyorlardı. araç full. yok yok araçta. gece mavisi döşeme mavimsi gri renkte deriydi. vergiler el verse de bizim de kullanma imkanımız olsaydı :D

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2009, 08:47:51 »
Buyrun Arkadaşlar İnternettede bir tane va rgeçen gün görmüştüm.

Sizlerle De Paylaşayım.

http://www.sahibinden.com/_4000cc_w8_passat_4motion_kupon_araba_-90WQQaXQQ11769806WQQpXQQdisplayitem

Araç GErçekten Çok Etkileyici  :D
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2009, 09:21:12 »
Arkadaşlar birde bu var:
2.8 V6 30v passat.Genellikle Usa pazarına giden bu passatlardan birkaç tane de olsa ülkemizde de var.
http://www.sahibinden.com/2004_passat_2_8_v6_4_motion_highline_triptronic_yer_ucagi-02WQQaXQQ10602237WQQpXQQdisplayitem&keyword=2004%20passat%20highline%201.8

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2009, 18:50:58 »
oofff tek kelimeyle mukemmel araclar yaaa  :tamamdir