Gönderen Konu: immobilizer hatası  (Okunma sayısı 4227 defa)

Çevrimdışı _swing_

• Profili Görüntüle
immobilizer hatası
« : 08 Şubat 2009, 00:20:15 »
Arkadaşlar geçen hafta bi cahillik edip pili az kalmış ve bir tuşu basmayan kontak anahtarımı gayet iyi niyetlerle ve sadece şöyle bi bakıp tamizlemek amacıyla açtım.Açtığımda kontak anahtarımın içinin çok pis olduğunu gördüm.Uzun yıllardır açılmamıştı galiba.Bakarken üst tarafta siyah macun kıvamında pis bişey duruyordu bende onu temizledim ve kapattım.Daha sonra aracımı çalıştıramadım ve immobilizer hatası verdi meğerse o pis tozlu macun kıvamında olan şeyin içinde immobilizer çipi varmış.Hemen internette yapabilecek yerelere baktım serviste 300 350 tl den bahsediyorlardı.Ama servis dışında bunları yapan elektronik anahtarcılar varmış.Çağırdım hemen 5 dakikada sorun çözüldü hatta yedek anahtarına bile çip koydurdum 150 tl verdim.Hepinize gölf lü günler...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
Ynt: immobilizer hatası
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2009, 18:26:14 »
gecmıs olsun

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2009, 00:54:09 »
Bazı arkadaşlar buraya sadece problemler yazılacak zannediyorlar fakat swing arkadaşımız gibi başından geçen bazı olayları çözülmüş olsa bile bizlerle paylaşması güzel..... :tamamdir

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2009, 10:36:09 »
iyi paylasim.  gecmis olsun :tamamdir

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2009, 11:31:12 »
Biz adanalıların bir lafı var "Allahına gurban be gardaşşş"  ;D ;D iyi fiyata yırtmışsın, birdaha başka yerlerini söküp de temizlemeye çalışma  ;D  geçmiş olsun saygılar..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2009, 17:08:46 »
Kaya sen hani pazar günü bazı şeyler yapacaktın bizlerede anlatacaktın hiç ses çıkmadı torpidoyu sökecektin pasta polic falan yapacaktın ne oldu ........

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2009, 15:17:13 »
Kaya sen hani pazar günü bazı şeyler yapacaktın bizlerede anlatacaktın hiç ses çıkmadı torpidoyu sökecektin pasta polic falan yapacaktın ne oldu ........

hepsi yalan oldu  ;D sadece iç temizliği yaptım, acilen kayseriye gitmem gerektiği için başka bahara kaldı,başka bir haftasonu yaparsam resimlerle anlatırım  ;)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..