Gönderen Konu: Passat Exclusive  (Okunma sayısı 19945 defa)

Çevrimdışı Hakanzone

• Exclusive
    • Profili Görüntüle
Passat Exclusive
« : 22 Ocak 2009, 17:49:30 »
Arkadaslar herkese selam,ben yeni passat exclusive almayı dusunuyorum,bana bu araba hakkında bilgi verirmisiniz fiyatı uygun verdiler bir tanıdığımızın arabası banzinli 1.6 ,bir de lastik alacam ona hangi tür ve hangi marka lastik tavsiye edersiniz,diğer passat modelleri ile kıyasını da yaparsanız memnun olurum.Tesekkurler...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
Ynt: Passat Exclusive
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2009, 19:51:58 »
Passat Exclusive

Bluetooth
8 hava yastığı
Elektrikli arka cam perdesi
Manuel yan arka cam perdeleri
Elbise askısı
230 Volt'luk soket
Deri döşeme
Isıtmalı ön ve arka koltuklar

bagajındaki 12 Voltluk soketinden, yağmur sensörüne, hız sabitleyiciden Autohold fonksiyonuna kadar birçok özellik fiyat farkı olmadan sunuluyor.

lastik için de tercihim bridgestone potenza olur kardeşim

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2009, 00:14:48 »
Passi kardeşime katılmakla birlikte birkaç ekleme yapmak istiyorum.Sevgili kardeşim passi, vermiş olduğunuz exclusive farklılıkları yeni kasa için geçerlidir.8 hava yastığı konusunda bir yanlışlık olabileceğini düşünüyorum.Passatların donanım farkı olmadan hepsinde 8 hava yastığı olduğunu sanıyorum.(yeni kasadan bahsediyorum.Biliyorsunuz eski kasa yani B5.5 yada 3BG olarak anılan sizin de kullanmış olduğunuz passat kasasında da exclusive modeli sunulmaktadır.(2004 ve 2005 model olmak üzere)
Vermiş olduğunuz veriler yeni kasaya ait olduğu için bende eski kasanın farklılıklarını vereyim:
1.Comfortline donanım seçeneğine göre bir üst donanımda yer alır ve dış dizaynda orjinal boyalı ve nikelajlı tampon çıtaları, kapı bantları ve 16'' alaşımlı 5 kollu jantlar yer almaktadır.
2.İç mekandaki farklılar arasında cd çalar, yarı deri döşeme(koltukların yanal kısmı deri, ortası kumaş), Koltuk ısıtma, Kapı kuşaklarında exclusive yazısı yer almaktadır.
3.Highline donanımdan eksikleri ise: bixenon farın olmayışı, 6 kollu jant yerine 5 kollu jantın sunulması(ki bende bu bir eksiklik değildir), Sunroof olmaması, koltukların alcantra değilde yarı deri olması, cd çaların yanında cd changer olmaması, koltuk ayarının elektronik değilde manuel olması, arka camda perdenin eksikliği gibi farklılıkları bulunmaktadır aklıma geldiği kadarıyla.

Normal bir kullanıcı için comfortline donanım seçeneği yeterli gelir diye düşünüyorum ama alma imkanınız varsa tabiki de sırasıyla:
Highline-Exclusive-Comfortline-Trendline seçimini yapmak her zaman iyidir.

Lastik konusunda ise yeni kasalarda bridgestone turanza er300 model lastikler kullanılıyordu.Sanırım şimdi Michelin Pilot a geçiş yapıldı.Bridgestone seçimi yaparsanız lastiğin yapısı sert olduğu için konfor konusunda biraz sıkıntı çekersiniz ki bu yeni kasa passat kullanıcılarının temel şikayetlerinden biridir.Fakat yol tutuş konusunda ise tam tersi lastiğin esnekliği az olduğu için iyi bir performans sergileyerek sahibinin kırılan kalbini geri almasını da bilen bir araçtır :)
Eski kasa yani 3BG yada B5.5 passatlarda standart olarak Continental premium Contact kullanılmaya başlandı 2001 yılında.2004 den itibaren hem michelin hemde continental olarak karışık halde geldi.Benim tavsiyem continental premium contact2 dir.Gayet keyifle kullandığım ne çok yumuşak ne de çok sert yapılı, virajlarda ise ne turanza er300 kadar iyi yol tutabilen ne de michelin kadar konforlu olabilen bir lastik değildir.Anlayacağınız orta şeker bir lastiktir.Her konuda orta derecede orta direk lastiğidir :)
Diğer lastikler bir konuda çok iyiyken diğer konularda rakiplerinin gerisine düşerken continental bunların tam ortasında sayılır.Birz ondan biraz şundan ortaya karışık bir menü koyar.Çok performanslı kullanıyorsanız bridgestone er300 güzel seçim olur, konfor istiyorsanız michelin alpin ya da pilot serisi tavsiye edebilirim.Ucuz lastik istiyorum derseniz Kumho ucuz lastikler arasında öne çıkan bir markadır.Tavsiye ederim.

Saygılar...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2009, 23:40:21 »
halil kardeşim şiir gibi konusuyosun vallahi  :tamamdir

Çevrimdışı Hakanzone

• Exclusive
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2009, 11:43:28 »
 8) Arkadaşlar dediğim exclusive passatı aldım,gerçekten konforuna sapka çıkartılacak araba,1.6 benzinli söylediğim gibi lastiklerini değiştirmem lazım ancak konforlu bir lastik alacam onuda bilmiyorum,hangi lastiği alacam önerilerinizi bekliyorum,bir de bana benzinli neden aldın ,çok yakar bu araba tutulmaz, keşke dizel alsaydın gibi şeyler soylediler,bunlar sizce bir handikap mı? bana yardımcı olurmusunuz...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2009, 13:18:26 »
hayırlı olsun ama keske 1.8 alsaymısınız 1.6 hantal gelebıılr...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2009, 13:29:05 »
halil kardeşim şiir gibi konusuyosun vallahi  :tamamdir

Passat beni duygusal yaptı, edebiyata merak sardım :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2009, 13:31:35 »
8) Arkadaşlar dediğim exclusive passatı aldım,gerçekten konforuna sapka çıkartılacak araba,1.6 benzinli söylediğim gibi lastiklerini değiştirmem lazım ancak konforlu bir lastik alacam onuda bilmiyorum,hangi lastiği alacam önerilerinizi bekliyorum,bir de bana benzinli neden aldın ,çok yakar bu araba tutulmaz, keşke dizel alsaydın gibi şeyler soylediler,bunlar sizce bir handikap mı? bana yardımcı olurmusunuz...

Hayırlı olsun inşallah güle güle kullanın.
Hangi kasasını aldınız?2001-2005 arası B5.5 mu, 2005 ve şu anda satılmaya devam eden B6 kasa mı?
Lastik hakkında yukarda bilgi vermiştim.Bunların dışında sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı oluruz.
Ayrıca aracınızı almışsınız artık, bu noktadan sonra şunu mu alsaydım bunu mu alsaydım demenin mantığı yok.Alınmış alınmıştır artık.İyidir o iyidir diyerek binmeye çalışın :)

Çevrimdışı aboran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2009, 13:38:57 »
arkadaşım hayrlı olsun.Passat ailesine hoş geldin.Ya be bu yakıt konusuna takıldım.Arkadaşlar yakmayan araba varsa söyleyin bizde alalım.Birde yaptığın km hesabı önemli günlük aylık, yıllık gibi.yıllık 15.000km
geçmeyenlere dizel tavsiye edilmiyor.Zaten fiyat farkıda çok azaldı.Ancak kişisel kanatim bizim araçlara en uygun dizel motor.Güç klima ağırlık...
İçini ferah tut iyi araba aldın.Birde araba alırken danışmak iyidir. Unutma herkes kendi istediği ve beğendiği aracı öne çıkartır.Önemli olan senin beğenmen ve içine sinmesi. Dışarıdan gelen seslere kulak asma.
Lastik konusunda Halil kara döktürmüş.Ne desem hık kök:))
Zaten Halil ve passi bu konularda çok iyiler. sağolsunlar biz acemilere yardımcı oluyorlar.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2009, 13:44:05 »
arkadaşım hayrlı olsun.Passat ailesine hoş geldin.Ya be bu yakıt konusuna takıldım.Arkadaşlar yakmayan araba varsa söyleyin bizde alalım.Birde yaptığın km hesabı önemli günlük aylık, yıllık gibi.yıllık 15.000km
geçmeyenlere dizel tavsiye edilmiyor.Zaten fiyat farkıda çok azaldı.Ancak kişisel kanatim bizim araçlara en uygun dizel motor.Güç klima ağırlık...
İçini ferah tut iyi araba aldın.Birde araba alırken danışmak iyidir. Unutma herkes kendi istediği ve beğendiği aracı öne çıkartır.Önemli olan senin beğenmen ve içine sinmesi. Dışarıdan gelen seslere kulak asma.
Lastik konusunda Halil kara döktürmüş.Ne desem hık kök:))
Zaten Halil ve passi bu konularda çok iyiler. sağolsunlar biz acemilere yardımcı oluyorlar.

Estağfurullah ne demek zevkle...
Aynen bende size katılıyorum, kişinin istediğine göre bir çok motor sunulmuş araçlarda.En iyisi diye birşey yok.Kişiye göre en iyisi diye birşey var.En iyi motor olsaydı sadece tek motor kullanılırdı o zaman da herkese uygun düşmez başka araçlara bakılmaya başlanırdı.Yani birnevi pazarlama stratejisi.Gönül isterki tabiki W8 4.0 motor passata binelim, en iyisi o diyelim ama eldeki imkanlara göre bu çok zor :)

Çevrimdışı Hakanzone

• Exclusive
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2009, 15:33:48 »
Halil kardeşim kasayı sormuş belirtmeyi unutmusum,B5.5 PASSAT EXCLUSİVE...Dediğiniz gibi alınmış alınmıştır ama siz bizim yanımızda Passat ın kompedanı olmuş kişilersiniz ,benim ve  benim gibi arkadaşlara yardımcı olup yönlendirmeniz önemli ,yardımcı olan arkadaşlara simdiden tesekkurler...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2009, 19:06:12 »
hayırlı olsun kardeşim
cok gusel araba almışsın kazasız belasız gunlerde kullanman dileğiyle
en kısa zamanda resimleri bekliyoruz, bu arada aramıza bir passatcı daha eklendiği için
de ayrıca cok mutlu oldum :)
bu saatten sonra dizel, 1.6 demek yanlış olur, herkes dizel dese bunu satıp dizel mi alcaksın :)
sen keyfine bak kardeşim, güle güle kullan tekrar

bu arada lastiklerde bridgestone potenza da ısrar ediyorum :D:D

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2009, 17:15:12 »
Hakanzone öncelikle hayırlı olsun aramıza hoşgeldin, merak etme pişman olmicaan bişe yaptın.. Lastik konusuna gelince benim de değiştirmem lazım ve Michelin in dışında kesinlikle düşünmem üstündekiler dunlop
Dün gece rampada görmüşler seni,dağıtmışsın şanzımanı freni