Gönderen Konu: zenon far  (Okunma sayısı 19168 defa)

Çevrimdışı avya

• Profili Görüntüle
zenon far
« : 19 Ocak 2009, 16:33:19 »
arkadaşlar herkese merhaba

2005 model yeni kasa passat aracıma zenon far taktırmayı düşünüyorum m.tec diye bi marka var en iyisi oymuş galiba 700 ytl civarında ama daha ucuza arıza işareti vermeyen orjinal başka bi r marka varmı . bazı zenin farlara dikkat ediyorumfarlar sanki sisli gibi yanıyor bazıları ise pırıl pırıl yanıyor bunun bir kıstasımı var? markayla alakalı bir şeymi ? bu konuda bilgisi olan yazarsa çok sevinirim herkese iyi günler

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
Ynt: zenon far
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2009, 18:44:38 »
700 lira cok para, 300 liraya 10 numara xenon taktırabilirsin
bu arada yeni ksa passatta nasıl xenon olmaz hayret bişe ya  ???
bosch var siemens var cyclone var cok marka var
puslu gorunmesinin nedeni seçtiği numaradan olabilir
mavi istersin beyaz istersin 4000, 6000, 8000 bissürü seçenek var kardeş

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2009, 18:56:21 »
Evet 700 lira aşırı pahalı.
Passi kardeşim yeni kasa passatta highline donanım seçeneğinde bi-xenon uyarlanabilir-30 derece dönebilen farlar mevcut.Comfortline-exclusive ve trendline seçeneklerinde normal halojen far sunuluyor.

Mtec far piyasada kaliteli olarak anılan ve bence de iyi bir far.Fakat 350 civarına bu farı alabilirsiniz.Fakat aracınızın zaten farı mercekli olduğu için aslında çok ta pahalı bir xenon almanıza gerek yok.Hatta piyasadaki 200 liralık ucuz xenon lardan alsanız dahi olur.Ben ucuz xenon lardan aldım 8000K ve çok memnunum.Ap aydınlık olsun istiyorsanız 6000K daha iyi bir seçim olur...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2009, 19:52:01 »
bı abımız monza xneon satıyo 190  lıra ıstersen gorusrtreyım
ıstanbuldan kendısı

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2009, 19:23:36 »
bn 6000liktan taktırdım yanılmıyorsam inanılmaz güsel gösterio heryeri :)
bembeyaz her yer ucu da mavi mor karışımı :)

Çevrimdışı fishermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2009, 23:45:03 »
Arkadaşım o paraya sisler dahil alabilirsin ben 2002 passata kendim monte ettim cyclone 50W 6000 kelvin beyaz bir ışık veriyor 20 ay oldu uzun farları kullanmıyorum bile çok memnunum. Hatta sisleride ki lamba tipi H2 dir aynı marka oda mükemmel çalışıyor hiç arıza vermedi fiat olarakta hepsi burada com. ozaman en uygunuydu tekrar hatırlatayım 50 Watt olanları mükemmel cyclone den başka diğer markalarda 50 Watt raslamadım. Pasatların far tipi H7 dir hatırlatayım kolay gelsin.Ve hatta şöyle bir anımıda anlatayım Burdur Antalya arası 130 km dir görüş okadar iyiki 55 dakikada geldim önünü iyi göremezseniz bukadar kısa zamanda gece 130 km gelmek baya zor.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2009, 23:53:21 »
Arkadaşım o paraya sisler dahil alabilirsin ben 2002 passata kendim monte ettim cyclone 50W 6000 kelvin beyaz bir ışık veriyor 20 ay oldu uzun farları kullanmıyorum bile çok memnunum. Hatta sisleride ki lamba tipi H2 dir aynı marka oda mükemmel çalışıyor hiç arıza vermedi fiat olarakta hepsi burada com. ozaman en uygunuydu tekrar hatırlatayım 50 Watt olanları mükemmel cyclone den başka diğer markalarda 50 Watt raslamadım. Pasatların far tipi H7 dir hatırlatayım kolay gelsin.Ve hatta şöyle bir anımıda anlatayım Burdur Antalya arası 130 km dir görüş okadar iyiki 55 dakikada geldim önünü iyi göremezseniz bukadar kısa zamanda gece 130 km gelmek baya zor.

Merhaba.
İnşallah bahsettiğiniz işlemlerden sonra karşıdan gelen sürücü hakkınızda olumsuz birşey düşünmüyordur :)
Sis farına xenon takma taraftarı değilim.Göz aldığı için.
Bu arada bende Burdur'dayım ve tanışmak isterim.Yolunuz buraya düşerse mutlaka görüşelim, misafirim olun.

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2009, 13:21:22 »
arkadaslar xneon takıcksanız mutlaka mercek farınız ve mercek sıs lerınız olsun yoksa hem karsıdakını tehlıkeye sokarsınız hem cok kufur yersınız  :D ve merceksız xneon un bı espısı kalmıyı ışık dagılıyo ve aydınlatma duzgun olmuyo...bunları yasamamak ıcın mercek sart

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2009, 19:09:01 »
8000k lık zenon bence süper dün arkadasımın borasına taktırdım 250 ytl montaj dahil tanıdık bi abimiz hıd marka sanırım hemde h4 ampul baya bi farketti diger arkadasların dedegi gibi 700 lira verme  git monzanın kini taktır eger kalite istiosan 350 400 tl arası

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2009, 23:37:01 »
8000k lık zenon bence süper dün arkadasımın borasına taktırdım 250 ytl montaj dahil tanıdık bi abimiz hıd marka sanırım hemde h4 ampul baya bi farketti diger arkadasların dedegi gibi 700 lira verme  git monzanın kini taktır eger kalite istiosan 350 400 tl arası

Oguzcum ayni fari ben 140 ytl ye aldim :) 20 lira da iscilik verdim 160 a geldi.Isteyen arkadaslar varsa da gonderebilirim.
Ayrica sevgili kardesim onun markasi HID degil.Kutunun uzerinde Hid yaziyor ama markasi degisik birsey.Hid ingilizcede Xenon far demek.Acilimi: High Intensity Discharge.
Detayli bilgi icin:
Asıl amacı her türlü hava koşulunda en üst seviyede görüş üstünlüğü sağlamak olan Xenon HID (High Intensity Discharge) Sistemleri, yüksek voltajla oluşturulan elektrik arkının Xenon gazı ortamında sağladığı üstün bir aydınlatma sistemidir.
Bu sistem, sadece 2000 yılında Avrupa'da 2 milyondan fazla araçta kullanılmıştır. Özellikle Xenon pazının yaydığı ışık kalitesi ile sürüş güvenliğini en üst seviyeye çıkarması, tüm dünyada birçok üretici ve tüketici tarafından kabul görmesini sağlamıştır. Bununla beraber, Amerika'daki taşımacılık departmanı (DOT) ve (SAE), yapmış olduğu uluslararası standartlardaki testlerle Xenon HID (High Intensty Discharge) Sisteminin uygunluğunu ve güvenliğini onaylamıştır.
Uzaktan bakıldığında sadece göze hitap edermiş gibi gözüken, fakat asıl amacı sürücünün görüş mesafesini daha az enerji harcayarak artırmak olan Xenon'un ömrü de, normal farlara göre en az 5 kat daha fazladır. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlar, hem de 2 kat daha fazla ışık vererek, oluşturduğu netlik sayesinde gece sürüşlerinde, gündüz sürüş konforu ve performansı sağlar

Saygilar.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2009, 23:46:58 »
yaa işte halil her yerde farklı farklı fiyat abicim sen daha iii almıssın ama seninkiler h7 dimi?

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2009, 23:50:04 »
yaa işte halil her yerde farklı farklı fiyat abicim sen daha iii almıssın ama seninkiler h7 dimi?

H7 8000K Oguzcum.Burda bi abimizin dukkanindan aldim.6000K takacaktim ama o illa ki 8000K tak dedi.Olmaz 6000 istiyom ben dedim zorla 8000K taktirdi.Gayet memnunum su anda yolu istedigim gibi aydinlatiyor.Tabi cok kaliteli xenonlar kendini belli ediyo zaten de ilerde daha iyi takariz insallah.
Bizim burasi kucuk sehir.Cogu parcayi bulamazsin bulsan bile cok para isterler.Ama xenon konusunda sanirim iyi bir fiyata almisim.Buyuk sehirlerde daha ucuzdur diye tahmin ediyordum ama oyle degilmis herhalde.
Birde orjinal mercekli far cok fark ettiriyor.Merceksiz farlarda ayni far cok dagilim yapiyor, yolu iyi aydinlatmadigi gibi karsidakinin de canina okuyor.Burda bi arkadasim angel eye far aldi.Sanirim markasi Sonar.O gitti 350 liraya xenon aldi 6000K.Inanin yolu hic aydinlatmiyor.Bu angel larda kullanilan mercek gercekten berbat.Ben yari fiyata aldigim xenon fardan aydinlatma olarak belki de onun xenon dan iki kat daha performans aliyorum.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2009, 23:52:45 Gönderen: Halil Kara »

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2009, 23:55:00 »
işte senin h7 oldugu için fiyat normal halilim bizim burdada aynı fiyat h7 ama arkadasa taktıgımız h4 dü ondan 250 tl fiyatı yani

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2009, 23:57:36 »
işte senin h7 oldugu için fiyat normal halilim bizim burdada aynı fiyat h7 ama arkadasa taktıgımız h4 dü ondan 250 tl fiyatı yani

:)
Valla dogrudur kardesim.normalde burasi buyuk sehirlere gore herseyde pahali.Ozellikle elektronikte.Sen o fiyati soyleyince bende sasirdim.