Gönderen Konu: el freni problemi  (Okunma sayısı 5005 defa)

Çevrimdışı tunal

• Profili Görüntüle
el freni problemi
« : 30 Aralık 2008, 22:06:25 »
Merhabalar,

Geçen gün golf4 ün el frenini biraz fazla çektiğimden midir nedir kırılma sesine benzer bir ses geldi.
O zamandan beri el freni çekilmemiş iken sağa sola doğru çekiştirdiğimde sabit durmuyor gevşek bir şekilde sallanıyor.
Ama çektiğim zaman gayet iyi tutuyor.El freni faal.
Servis el freninin altındaki bir vidanın kırıldığını 2 tanesinin de
gevşediğini söyledi. Tamir etmek için bütün ara konsolu sökeceğini yaklaşık 4-5 saat süreceğini söyledi.
Bana biraz garip geldi. Sizce oradaki 1 vidayı yenilemek bu kadar meşakkatli bir iş mi?

Teşekkürler
tuna

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
Ynt: el freni problemi
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2009, 20:28:59 »
vıda degıstrmek kolayda orta konsol cok zor cıkıyor...bızde tempra vardır el frenı bozuktu onu degıstrcektık adam degıstırmek ıcın komple orta konsolu sokerım dedı oda 2 3 saat surer dedı..bu normal el frenıyle ılgılı bı sorun olunca her arabada orta konsolu sokmek zorunda kalıyor ustalar...

Çevrimdışı tunal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2009, 01:27:57 »
reklam olacak ama oto ayar(ankara) a gittim. El freninin arkasındaki küllüğü sökerek yerinden çıkan parçayı taktılar ve problemi giderdiler.20 dakika sürdü.Muhtemelen ilk gittiğim yerin söylediği kadar zor bir olay değilmiş.
Şimdilik el frenim epey sert ve problemsiz görünüyor.

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2009, 18:37:27 »
bende havalar soğumaya başlayınca gece çekip bıraktım sabaha donmuştu, arabayı öyle kullanmak zorunda kaldım, 5 km gidince açıldı ama frende boşluk kaldı biraz, o boşluk alınabiliyor mu?