Gönderen Konu: golf IV ümüzün bazı orjinal parça fiyatları  (Okunma sayısı 23230 defa)

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
Ynt: golf IV ümüzün bazı orjinal parça fiyatları
« Yanıtla #28 : 05 Ocak 2009, 18:35:12 »
bende balata değiştireceğim Ankara'da... ama diskler de biraz yamukmuş bana kaça patlar? otoyedekparca.com da balata ve disk fiyatları var ama piyasaya göre nasıl sizce arkadaşlar? disklerin çifti 80 YTL civarı, balataların çifti 60 YTL civari...

Çevrimdışı uqur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Ocak 2009, 14:53:35 »
Carter 140 ytl

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 06 Ocak 2009, 16:26:27 »
bu karter sac mı yoksa plastikmi?nbana bi tane karter lazım acaba bana kaça patlar?aracın altını vurmaktan korkuyorum.
Carter 140 ytl

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 06 Ocak 2009, 16:50:10 »
golfün karteri alüminyum.

Çevrimdışı kerem81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 11 Ocak 2009, 23:29:01 »
arkadaşlar balata fiyatı 30 ytl değiştirme işlemi20 ytl marka bosch en iyilerdenmiş vites körüğü deriside topuzla birlikte yan sanayi 30 ytl adam dediki topuzu kullanma deriyi tak gitsin bu arada bunlar maslak oto sanayi parça olarakta alınacak bence en iyi fiyatlar üçel yedek parça adamlar bu bölgenin en iyileri tavsiye ederim

Çevrimdışı uqur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Ocak 2009, 14:34:26 »
evet alüminyum karteri delmekten korkuyorsan karter koruma al daha mantıklı  ;) ben karteri deldim biraz da yürüdüm 1300 ytl ye patladı bilgine

Çevrimdışı erdener59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 16 Ocak 2009, 23:37:41 »
Dün özel serviste fren disk ve balatalarını 150 tl ye değiştirdim. işçilik dahil.

yaa bu servisler adamın canına okuyor sanayiide irfan ustam ne güzel yapıyo 40 ytl palata 20 ytl işçilik toplam 60 ytl ye bitiriyo işi 

Çevrimdışı ersin akgül

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 18 Ocak 2009, 00:40:41 »
ankarada olanlar ıcın o zaman yıldız sanayı kacınılmaz orj parcaların cıkmasını ucuza alabılırsınız mısal ayna ayarlama dugmesı sıfırı45tl yıldızda 15tl

Çevrimdışı Ekrem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ocak 2009, 19:48:52 »
Arkadaşlar ön ve arka balatalar + ön ve arka disklerin fiyatlarını araştırdım. İzmirde olanlar için fiyatlar aşağıdaki gibi;
Araç: 2000 Golf IV Comft. AEH motor

DOĞUŞ OTO:
Ön Balata: 79,60 TL
Arka Balat: 47,27 TL
Ön Disk: 112 TL
Arka Disk: 112 TL
İşçilik : 170 TL

ERSE
Ö.B:65 TL
A.B:45 TL
Ö.D:130 TL (Bendix)
A.D:120 TL (Bendix)
İşçilik:30 TL

NURİ KÜÇÜK
Ön + Arka Balatalar + Ön + Arka Diskler: 265 TL
İşçilik: 116 TL

NEZİR
Ö.B: 65 TL
A.B: 45 TL
Ö.D: 100 TL
A.D: 100 TL
İşçilik: 40
Disklerin değişimi istenmez ise tornadan geçirilme işlemi :Ön Diskler 30 TL, Arka Diskler 30 TL

AYDIN ALPAY
Ö.B: 60 TL
A.B: 35 TL
Ö.D: 80 TL
A.D: 60 TL
İşçilik: 70 TL

durum budur arkadaşlar.
Benimde birkaç sorum olacak, bu balata ve diskler araç motor tipine göre farklılık gösteriyormu, benim araç AEH motor tipine sahip.  Doğuştan fiyat alırken motor tipini sordu, özellerden de sadece Nuri Küçük motor tipini sordu. Bir başka konuda bu disk ve balatalarda en iyisi Bendix marka olanmıdır. bunların markasına dikkat etmek gerekirmi yoksa hepsi ortalama aynı kalitedemidir. bunlarında çin malı olanları varmış ve Allah Muhafazaymış durumları. Özellerden sadece ERSEL Bendix markasını kullandıklarını telafuz etti, bendix Fren sistemlerinin izmir bayilerinden birkaçını aradım, verdikleri fiyat 100 TL ön disk 100 TL arka diskler tabiki bu bayilerde son kullanıcıya satış yapmıyorlar yani perakende satışları yok.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Ocak 2009, 23:26:09 »
aracın frenleme performansı için en uygun olanı servisteki bence.
ön disklerde farklılık oluyor bildiğim kadarı ile.
2 ay falan önce japon oto dan bendix arka diskleri 50 liraya almıştı bir arkadaşım.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 02 Şubat 2009, 11:03:32 »
belki gerek olmaz ama yinede yazayım şarj dinamosu 350 euro+kdv   ;)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı ravelbach

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 01 Mart 2009, 01:26:17 »
bende kartel koruma taktırdım.sac olanlardan fiyatı 120 tl 20 de işçilik aldılar.

Çevrimdışı mithatboun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Mart 2009, 10:06:10 »
dave123'e:

Alıntı
bende balata değiştireceğim Ankara'da... ama diskler de biraz yamukmuş bana kaça patlar? otoyedekparca.com da balata ve disk fiyatları var ama piyasaya göre nasıl sizce arkadaşlar? disklerin çifti 80 YTL civarı, balataların çifti 60 YTL civari...

150 liraya halledersin gibime geliyor, vw'den anlayan birine yaptirmani oneririm :)

Çevrimdışı mithatboun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Mart 2009, 10:11:05 »
alper bey:

Alıntı
bu karter sac mı yoksa plastikmi?nbana bi tane karter lazım acaba bana kaça patlar?aracın altını vurmaktan korkuyorum.

karterin plastik olma imkani var mi sizce :) siz karter koruyucu plakadan bahsediyorsunuz anladigim kadariyla....onun fiber veya metal olani var. Fiber taktirmayin derim cunku zaten alcak arabalarimiz delinme, çatlama ihtimali çok yüksek  :D
metal olan sürtünce baya ses çıkarıyor ama en güvenlisi, benim o plaka olmasa şimdiye 3-4 defa kartel değişmiş olurdu :)