Gönderen Konu: kapı kollarını boyuyorum..  (Okunma sayısı 29285 defa)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Ynt: kapı kollarını boyuyorum..
« Yanıtla #42 : 29 Aralık 2008, 11:53:29 »
tiner sürün cıkarmaz  :D ;D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 29 Aralık 2008, 13:03:35 »
daha öncede yazdım
kapı kollarında derin çizikler yoksa üzerindeki soyulan kısmı tamamen soymak yeterli.
boyayla zımparayla uğraşmaya gerek yok, altındaki plastik kısım çok güzel.  :)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Aralık 2008, 13:38:09 »
orion35 hocam kaç numara zımpara kullandın da izleri belli oldu? ben sıfır numara kullanmıştım oysaki,kolların üstünde çizikler varsa mutlaka zımparayla izleri yok etmeliyiz demiştim,tırnağımıza takılıyorsa izler mutlaka boyandıktan sonra iz yapacaktır demiştim..
      mk ıv 35 hocam soyulan kısmın altındaki bölgede derin çizikler olmasa zaten bu uygulamayı yapmazdık..ben memnunum ancak orion hocama tavsiyem parlak siyahın üstüne mat siyah boya atması..o zaman memnun olacaktır..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 29 Aralık 2008, 14:08:53 »
tamam bende boyamayın demedim ki
sadece genel bilgi olsun diye yazdım.
birde göğüslükteki bardaklığın kapağı soyulduğunda bardak resmide kayboluyormuş, bence oralara pek dokunmayın.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 29 Aralık 2008, 14:12:42 »
hocam geç kaldın bardaklık kısmını soydum ve bardak şekli de kayboldu ama pek de önemli değil,eski halinden çok daha güzel oldu..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 29 Aralık 2008, 14:20:06 »
bardaklık resmi göz alışkanlığı yaptığından, olmayınca bana bir garip gelmişti arkadaşın golfü.
ama düzgün olduysa dediğin gibi pekte önemli değil.
aslında bende klima bölgesini piyano siyah yaptırmak istiyorum, yurt dışı sitelerde gördüm çok hoş duruyor ama bardaklık resmi yine vardı. acaba üzerindenmi boyanmış yoksa hazır varmı orasını öğrenemedim.

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 29 Aralık 2008, 16:34:12 »
Arkadaşlar bencede soyulan kısımların üzerini çizmeden kazıyınca alttan çıkan piastikte güzel duruyor boyamaya hiç gerek yok bencede.....

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Aralık 2008, 20:45:16 »
benim kullandığım zımparada 0 numaraydı, belkide kullandığım boya kötüydü ondan istediğim gibi olmadı. bugün benzine bandırılmış bir bezle boyadığım yerlerin tamamını sildim bütün boyayı söktüm üzerlerinden şimdi yeniden boya atacam. bukez en kaliteli sprey boyayla boyayacam ilk aldığım boyada dandikti galiba

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 29 Aralık 2008, 20:46:21 »
neden o ince tabakayı atmışlarki plastik aksamın üstüne bi türlü anlamıyorum valla. golfün böyle bi kaç cinsliği var maalesef...

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Aralık 2008, 23:04:09 »
Arkadaslar acaba yurt dısındaki golflerde bu sıkıntılar varmı varsa nasıl bir çözüm buluyorlar onu cok merak ediyorum

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Aralık 2008, 08:27:38 »
aynı sorun yurtdışında da var ve onlar kabuğu soyulmuş soyulmamış pek önemsemiyorlar,Hollanda ya gitme fırsatım olmuştu 2003 yılında,abimin de pacifiği vardı,sıfır almıştı, almanya fabrikasından,biz türkler olaylara daha çok duyarlıyız ve problem çözmede kendimize göre yöntemler bulmada daha çok başarılıyız,kanımca.. :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 30 Aralık 2008, 12:31:40 »
sadece golfün değil birçok vw nin ortak sorunu bu soyulma, bana kalırsa sorunda değil bu.
sadece biraz fazla duyarlıyız, birde işin maddi yönü var tabi.
adamlar VR6 motor takıyor, kapı kollarını yenisiyle değiştirmek zor olmasa gerek onlar için.

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 01 Ocak 2009, 20:26:48 »
passat var ve aynı sorun  :( ama derın cızıklerde var yakında bende cıkarıp boyucam kafaya koydum...bardaklıkta kotu o kısmı nasıl hallettınız...bazıları tellı bulasık sungerıyle kazıyomus...sızce ne yapmalıyım???

Çevrimdışı kumita45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 19 Ocak 2009, 00:22:47 »
evet benimde hoşuma gitti, bu kronik problemi önce soyarak beğenmezsem boyayarak kendim halledeceğim paylaşım için teşekkürler... yanlız soyma işini yine sıfır zımparaylamı yapıyorsunuz...?
1--->Doğan SL 93 Turkuaz Yeşili
2--->Tipo SLX 95 Gri
3--->Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 96 Alfa Kırmızısı 4--->Fiat Albea 1.2 16V HL Speedgear 2002 Gümüş Gri 5--->Volkswagen Golf IV 1.6 Comfortline 98