Gönderen Konu: VW ve Seat farkları ?  (Okunma sayısı 14221 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
VW ve Seat farkları ?
« : 15 Aralık 2008, 23:44:41 »
kafama takıldı... seat ile vw arasındaki farklar neler? sonuçta eğer yanlış bilmiyorsam ikisi de aynı grupta, ve üretilen çoğu modelleri de aşagı yukarı benzer araçlar. aralarındaki konfor ve diğer farklar neler? neden 2000-2001 model bi seat 15 bin lira civarındayken passat cok daha farklı ? nedir farkları ?

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: VW ve Seat farkları ?
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2008, 00:39:15 »
kimsenin bi fikri yok sanırım..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2008, 10:50:22 »
Seat ın D segmentinde passata rakip olacak aracı bulunmuyor.
2000-2001 golf ve leon karşılaştırması yapabilirsin.
Seat vw grubunda yer almış olsa bile volkswagen ile aralarında kalite farkı bulunmaktadır.Ortak kullandığı parçalar olmasına rağmen birçok parçasında da değişiklik söz konusudur.Her iki markanın aynı segment araçlarını kullanma şansınız olursa farkı kendiniz daha iyi hissedebilirsiniz.Örneğin leon ile golf kıyasşlaması yaparsak güvenlik-konfor-dayanıklılık gibi konularda aralarındaki farkı görebilirsiniz.
Nasıl Audi araçları volkswagenden kalite farkı varsa aynı durum volkswagen-seat-skoda arasındada yer alıyor.
Bu durumda doğru orantı yapmak yersiz olur.
Kurmuş olduğunuz mantığa göre Audi ile de Seat ın bir farkı olmaması gerekir.Audi de vw grubunun markasıdır.
Takım albise alırken aynı markanın aynı modelde farklı fiyatlı birinci kalite, ikinci kalite elbiselerini alabilirsiniz.Bu da buna benzer bir durumdur.
Seat ve Skoda vw bünyesine girdikten sonra büyük yol kat etti, her ne kadar aralarında bazı farklar olsa da vw den pek geri kaldığı da söylenemez.

İkinci el değerleri ise başka bir konudur.Bir modelin ikinci el değeri yüksekse bu arz ve talep den kaynaklanan  bir durumdur.Seat veya Skoda nin ikinci el değeri düşükse bu, o markanın ikinci elde çok rağbet görmediği anlamına gelir birnevi...

Hoşça kalın.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2008, 01:29:56 »
haa, yav ben passat la toledo yu aynı segmentte sanıodum .. cok pardon, yanlıs biliomusum :) dogrusunu ogrendim :) ya, kullandıgımdan veya kullanabilecegimden deil de, işte ortamda bu konu acıldı, sırf merakımı gidermek ve bişeler ogrenmek için sordum, yorumunuz için cok tesekkürler.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2009, 16:24:51 »
toledo ile bora aynı segmenttedir arkadaşım:passatla aynı segmentte olan octaviadır..

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2009, 16:28:07 »
fabrika ve malzeme kalitesi farkıda var bütün modellerde...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2009, 17:32:48 »
octaviada zaten skodanın arabası

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2009, 00:10:30 »
   Arçelik'le Altus gibi... Ya da Vestel -Regal'de oılduğu  gibi sanırım bu fark:)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2009, 13:17:38 »
toledo ile bora aynı segmenttedir arkadaşım:passatla aynı segmentte olan octaviadır..

Octavia passatın rakibi değildir.
Skodanın araçları segment aralıklarındadır.Örneğin octovia bora-passat arasında yani c-d segment aralığında, SuperB de passat ile bir üst segment e sınıfı arasındadır fakat çoğu kez d segmenti araçları arasında tutulur.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2009, 01:28:55 »
     seat toledo ve leon, skoda octavia, vw golf ve bora, audi a3. bu araçlar vw in ürettiği a4 şasi üzerine inşa edilmişlerdir. zaten mor yelpazeleri de hemen hemen aynıdır. donanımlarda yakındır ancak bazı farklılıklarla. tabiki iç malzeme (döşemelerde, konsolda ve diğer plastik aksamlarda)  kalite olarak audi>vw>skoda, seat  olarak değişiyor. bu bağlamda 0 ve 2. el fiyatlarıda değişiyor.
     kısacası vw gurubu güzel bir satış stratejisi ile her keseye göre araç üretmeye çalışıyor :saygılar

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2009, 01:30:57 »
zaten mor yelpazeleri de hemen hemen aynıdır
     burada motor yerine mor yazmışım :tamamdir

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2009, 20:22:18 »
bir yerde okumuştum avrupada bir tüketici aynı gruba ve hemen hemen aynı özelliklere sahip olmasına rağmen neden passatın octavia ya göre daha fazla fiyatlandırıldığı konusunda dava açan tüketici davayı kaybetmiş nedeni ise;VW nin savunmasında Passat için yaptığımız reklam ve pazarlama harcamaları nedeniyle bu maliyeti fiyata yansıtmak zorundayız demiş....ne kadar mantıklı yada ne kadar kabul edilebilir bilinmez ama ben 2007 model leon kullanma fırsatı bulmuştum ne yalan söyliyeyim içinde kasılıp durmuşrum araba tad vermedi bana tabi bu benim kişisel görüşüm....

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2009, 23:17:06 »
bir yerde okumuştum avrupada bir tüketici aynı gruba ve hemen hemen aynı özelliklere sahip olmasına rağmen neden passatın octavia ya göre daha fazla fiyatlandırıldığı konusunda dava açan tüketici davayı kaybetmiş nedeni ise;VW nin savunmasında Passat için yaptığımız reklam ve pazarlama harcamaları nedeniyle bu maliyeti fiyata yansıtmak zorundayız demiş....ne kadar mantıklı yada ne kadar kabul edilebilir bilinmez ama ben 2007 model leon kullanma fırsatı bulmuştum ne yalan söyliyeyim içinde kasılıp durmuşrum araba tad vermedi bana tabi bu benim kişisel görüşüm....
     hocam octavia, bora ile aynı segmenttedir. passat bir üst segment, yani bir üst sınıf.