Gönderen Konu: passat esp çalışma sistemi?  (Okunma sayısı 21891 defa)

Çevrimdışı Ormancı

• Profili Görüntüle
Ynt: passat esp çalışma sistemi?
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2010, 15:34:07 »
Arkadaşlar 2007 1,6 fsi otomaik aracım var Karlı yollarda inişlerde nasıl  sabit devirde vites değişmeden kullanacağım konusunda bilği verirmisiniz

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
Ynt: passat esp çalışma sistemi?
« Yanıtla #15 : 06 Aralık 2010, 06:01:48 »
ESP olan aracta  otomatikman abs ve asr vardir... asr olan aracta otomatikman abs vardir... ama yani esp varsa bilinki abs asr esp 3lu kombinasyonuna i$arettir...

sadece asr olan araclar var yani asr varsa abs otomatikman oluyor. bunlar birbirine linkli baglantili arkada$lar. asr ile esp ayni gorevi gormez...absde oyle.abs fren sistemi asr patinaj  cekmemesi icin gaz kesme durumu ESP ise araci yine tekerlerde bulunan direksiyonla baglantili aracin kayacagi yone aninda sinyal alan ve bunu beyne iletip tekerden gucu kesip araci direksiyon istikametine geri toparlamasini saglayan hayati sinyal sistemidir ESP...

ve benim $u son 2 haftada aradigim en buyuk ozellik zira eski artacimda esp vardi esp olunca otomatikman 3 kombinasyon oldugu icin abs asr de olmu$ oluyor icinde..$uanki bora aracimda sadece asr var ve bi halta yaramaz sadece patinaji kesiyor.

$oyle aciklayim arkada$lar ben gecen seneye kadar karda hatta buzlanmi$ yolda millet sag seritte 60 en fazla 70 giderken 120 130 gidebiliyordum. busene tam tersi 70i gecemiyorum araba resmen altimdan kayiyor tamamen cambazlik yapiyorum ve sinir bozucu :)

o yuzden ilk aradigim opsiyon ESP olacak artik sirf buyuzden araci satasim var...acaba sonradan ilave olurmu bilgim yok...

konu ba$ligina cevap verecek olursam ESP i$i yaniyorsa devre di$i tabiki dolayisiyla asrde. on konsolda esp dugmesi olmasi lazim tiklarsaniz hallolur ve surekli cali$ir durumda kalmasi iyidir...