Gönderen Konu: BORA -GOLF Hakkında sormak istediğiniz her konuda yardım için beklerim...  (Okunma sayısı 234826 defa)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
kapı ayarındandır muhtemelen kapının alt noktasına gelen marşbiyel kısmını bi kontrol edin isterseniz herhangi bi sürtünme boyada deforme varmı diye

hocam maeşpiyerlerde sorun yok ne boya ne çizik sanırım menteşelerde

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
zaten marşpıyelde cizik varmı dan kastettıgım su menteselerın burçlarında herhahgibi açılmadan genişlemeden dolayı kapı sarkma yapıyor ise marşbiyele sürtebilir yada bu kapı kilidinin karşılıgı olan orta direk kısmında bir parça var orayada surtunme yaparak kapı zor kapanıyor olabilir ama buyuk olcude menteşe kaynaklı bi soruna benziyor

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
merhaba bende yeni bora kullanıcısıyım.2003 bora auto.tredline.benim sorunum,aracı çalıştırdıktan sonra biryere gitmesende kontağı kapattıktan sonra fan 10-15 dk çalışıyor.ustaya götürdüğümde bilgisayara sokuldu ve hararet müşürü değişti.hararet göstergeside çalışmıyordu.müşür değiştirtikten sona sorun çözüldü.göstergede çalıştı.ama 2 gün sonra tekrar aynı sorunlar devam etti.yine müşür değişti.4 gün sonra gine aynı sorun..hocam sorun nerede acaba.
Sürekli müşirin sokatini kontrol ettınızmı eğer sokette temassızlık varsa ve sızde değişim yaparken temas ettırmışolabılırsnız nedenle tesisatını kontrol ettirin.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
zaten marşpıyelde cizik varmı dan kastettıgım su menteselerın burçlarında herhahgibi açılmadan genişlemeden dolayı kapı sarkma yapıyor ise marşbiyele sürtebilir yada bu kapı kilidinin karşılıgı olan orta direk kısmında bir parça var orayada surtunme yaparak kapı zor kapanıyor olabilir ama buyuk olcude menteşe kaynaklı bi soruna benziyor
hocam maeşpiyerlerde sorun yok ne boya ne çizik sanırım menteşelerde
Alper bey boranın kapı menteşesine hiç birşey olmaz o nedenle sorunu ben size sölim kapı ayarlarındandır basit bi ayarla düzelir.Eğer aracın camlarından birisini açıp kapıları kontrol ederseniz muhtemelen kapıların çok rahat kapandığını göreceksiniz.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
sayın mekatronik bey

affınıza sığınarak anlamadığımı belirteyim.Sürücü kapısının camını indirince ne yapacam?

Çevrimdışı nefret35

• Profili Görüntüle
sayın mekatronik bey

affınıza sığınarak anlamadığımı belirteyim.Sürücü kapısının camını indirince ne yapacam?

cam kapının dengesini değiştirir.Cam inikken kapatıp aç kapıyı sorun yoksa o vaziyette kapı ayarı kaçmıştır dio.

Çevrimdışı sweety86

• Profili Görüntüle
Mekatronik Bey benim aracım 99 Bora Comfort 130,000km. Aracımımn deviri kendi kendine hareket ediyor. 1000-1100 arasında inip çıkıyor.  2 hafta önce başladı bu sorun.  Tamirciye gittim. Boğaz Kelebeğine  bi sprey sıktı ve değişmesi gerekli dedi. Yenisine 380 TL dedi. Acaba gerçekten değişmesi gereklimi değilmi tam inanamadım ve parçada çok pahalı. Tam olarak sorunlu olup olmadığını nasıl öğreniriz. Ve bu devir sorunu başladıktan sonra yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketim değeri 55 lt kadar çıkmaya başladı. Önceden en fazla 30 olurdu. Bu boğaz kelebeğini yaptırmaszam aracım çokmu yakar.  

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
bizim ventoda da var aynı sorun ama benimkinde 3000-4000 lere cıkıyor ustelık gaz pedalı bazen sert bazen cok hafif ama gaz telini cevreleyen kablo da kırıklıklar var belki o kablonon icinde tel sıkıştıgından sertlesme oluyor belkide gaz kelebeginde sorun var sizce ne olabilir?

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Mekatronik Bey benim aracım 99 Bora Comfort 130,000km. Aracımımn deviri kendi kendine hareket ediyor. 1000-1100 arasında inip çıkıyor.  2 hafta önce başladı bu sorun.  Tamirciye gittim. Boğaz Kelebeğine  bi sprey sıktı ve değişmesi gerekli dedi. Yenisine 380 TL dedi. Acaba gerçekten değişmesi gereklimi değilmi tam inanamadım ve parçada çok pahalı. Tam olarak sorunlu olup olmadığını nasıl öğreniriz. Ve bu devir sorunu başladıktan sonra yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketim değeri 55 lt kadar çıkmaya başladı. Önceden en fazla 30 olurdu. Bu boğaz kelebeğini yaptırmaszam aracım çokmu yakar.  
SWEETY86 Aracınızın boğaz kelebeği kirlenmiştir tamirci arkadaşta temizlemiştir fakat temizlikle iş bitmiyor adaptasyon yapılması gerekiyor ve boğaz kelebek borusununda çatlak olmamması gerekıyor bu durumda çatlak yoksa ve adaptasyon yapılırsa sorun kalmayacaktır muhtemelen boğaz kelebeği arızalı değildir.Bence başka bir ustaya götürün.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı nefret35

• Profili Görüntüle
mekatronik senin cevaplara biraz karıştık ama...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
bizim ventoda da var aynı sorun ama benimkinde 3000-4000 lere cıkıyor ustelık gaz pedalı bazen sert bazen cok hafif ama gaz telini cevreleyen kablo da kırıklıklar var belki o kablonon icinde tel sıkıştıgından sertlesme oluyor belkide gaz kelebeginde sorun var sizce ne olabilir?
Mikail bey kesinlikle gaz telini değiştirin büyük ihtimalle o teldeki kırıklar nedeniyle devir sürekli yükseliyordur.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
mekatronik senin cevaplara biraz karıştık ama...
Yardımlarınız için teşekkür ederim burda amaç kimin cevap verdiği değil doğru ve kolay çözümleri arkadaşlarımızla paylaşmak lütfen benimde yanlışım olursa düzeltin Tekrar teşekkür ederim nefret35
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
sayın mekatronik bey

Alper bey kısaca şöyle açıklayayım Aracınızın kapısını kapatırken kapı içeriye hava basıncı uygular bu nedenle içerdeki basıç kapının zor kapanmasına neden olur o nedenle basıncın düşmesi için herhangi bi camı indirin o şekilde kapatın bu sayede eğer cam inikken kapı zor kapanmıyorsa yumuşak kapanıyorsa ayarlarınızda sorun yok demek istedim.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı sweety86

• Profili Görüntüle
SWEETY86 Aracınızın boğaz kelebeği kirlenmiştir tamirci arkadaşta temizlemiştir fakat temizlikle iş bitmiyor adaptasyon yapılması gerekiyor ve boğaz kelebek borusununda çatlak olmamması gerekıyor bu durumda çatlak yoksa ve adaptasyon yapılırsa sorun kalmayacaktır muhtemelen boğaz kelebeği arızalı değildir.Bence başka bir ustaya götürün.
Adaptasyon dediğiniz şey nedir. Götürdüğüm usta boğaz kelebeğini temizledikten sonra eline bi cihaz aldı ve aracın içerisinden takarak bi şeyler yaptı. Araba bi süre normal devrinde çalıştı ama sonra tekrar eskiye döndü. Usta eskiden Volkswagen servisinde çalışmış ama benim için rahat değil yinede dediğiniz gibi başka bi ustaya göstereyim.