Gönderen Konu: BORA -GOLF Hakkında sormak istediğiniz her konuda yardım için beklerim...  (Okunma sayısı 234833 defa)

Çevrimdışı albayraktaner

• Profili Görüntüle
doğuş power center ve haliye maslakdaki vw yeni servisine ilk gidişim gerçekten çok güzel olmuş..

koltuğu solunda bulunan sırt ayar plastiği kırıktı yeni fark ettim sağolsunlar değiştirmişler....

bu arada araba süper oldu eskisine göre sanki performansı arttı verdiğim paraya değdi valla  :)

Çevrimdışı albayraktaner

• Profili Görüntüle
Bu arada Arkadaşların bana uyarısını sizlerlede paylaşmak isterim..

Benzin alırken pompa attıktan sonra benzin doldurmaya devam etmemeliymişiz..

bilgilerinize.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Selam,mekatronik 34
Öncelikle yeni üye olduğumu belirtir yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Benim 2004 model otomatik conf. boram var dün sabah araç biraz zor çalıştı bende havanın sertliğine bağlayarak yoluma devam ettim 5 km sonra eksoz emisyon uyarısı yandı stop edip çalıştırdığım da uyarı yanıyor ve ekranda emisons work shop uyarısı veriyor sizce arıza ney olabilir?(araç çalışırdurumda olduğu müddetce arıza işareti sönmüyor)

taner bey sorun neredeymiş?benim araçtada yanıyor benim fren müşürü arızalıydı değiştirdik o zaman bu arızayı sildirdim ama şimdi tekrra yanıyor.bazen yanıp bazen söüyor ama genelde yanıyor.Sizin artık yanıyormu bu lamba?

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Taner bey öncelikle geçmiş olsun diyorum Umarım aracınızda bir daha sorun yaşamazsınız verdiğiniz para yetkili servis fiyatı olarak normal çünki termostat yuvasını sökmek çok illet çok zor bi iştir haliylede fiyatı biraz yüksektir.
Bahsettiğiniz gibi yakıtı fullerken dikkat etmemiz gereken bir durumdur pompa attıktan sonra yakıt koyaya devam edlirse yakıt havalandırma hattına dolum yapmaya başlar bu durumdada arıza ikazı yanar yanmasada koyduğunuz yakıt havaya uçmuş demektir.
Sonucu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz iyi günler.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Akın bey ben kendi aracıma lp takmaya karar verdiğimde çok araştırma yaptım her markanın sorunlarını değerlendirdim ve en kaliteli ürün olarak tartarini markası çıktı karşıma 1500 ytl ye 5 ay önce taktırdım 10bin km yol yaptım inanın en ufak bir problem yaşamadım ve çok memnunum.
Hem performans olarak hem yakıt ekonomisi olarak hemde motorun çalışma sesi olarak 4/4 lürk bir sistem sizede tavsiyem kesinlikle tartarini olur sonuç olarak vw biraz kibar bi araç olduğu için arıza ikazı yakma ihtimali yüksektir tartarini bunada çözüm bulmuş arıza ikazını kesinlikle yakmıyor.taktıracagınız yere söyleyin yakıt deposunu samçelik veya saka marka taksın samçelik öncelikli tercihiniz olsun derim.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı akın

• Profili Görüntüle
mekatronik34 verdiğin bilgi ve ilgine teşekkür ederim

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
mekatronik34 bey;

sizi bir konuda daha rahatsız edicem ama 2004 model bora pasific arabamın yedek anahtarı kayıp.Yetkili serviste 300 ytl. istediler.Fakat dışarda 120 ytl diyorlar.Dışarda yaptırsam bi sakıncası varmı?İleride kontağı falan bozabilir diyorlar.Ne dersiniz?

Teşekkürler...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Volkan bey rica ederim rahatsızlık söz konusu değil kesiblikle.
Yedek anahtar 130 ytl yetkili servis fiyatı sustalı dumandalı isterseniz 130 anahtar 130 kumandayaklasık 40 ytlde adaptasyonu tutuyor.
Bence yan sanayıde olsa anahtar sonuçta bir demir parçası hiç bir sekilde sorun yaratmaz önemli olan dişleri açılırken dikkat edilmesi.Sustalı kumandalı fiyatı 120 ytl ise düşünme yaptır hiç bi sorun yaşamazsın.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
mekatronik bey;

anahtar işini sordum sadece kapı ve kontağı açmak için miş uzaktan kumanda ve sustalı olarak sadece yetkili serviste yaparlar dediler.Sizce ne yapayım? 

Kumandasız yedek anahtar mı yok sa servise 300 ytl ödeyeyim mi? Ya da bunun başka bir yolu yokmudur?

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
volkan bey
bence kumandalı anahtara hiç gerek yok yedek anahtarın amacı zor durumda kullanmaktır kumandayı kullanmadıktan sonra o kadar para vermenın bı anlamıda yok bence.en azından tatıle felan gıttıgınızde veya denıze gıttıgınızde plajda anahtar bırakmak ıstemıyorsanız yedek anahtarı cebınıze koyar denıze gırersınız buda başka bır alternatıf kumandalı arabanın içinde gızlı bıyerde kalır.:)
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
Mekatronik bey;

tavsiyeniz için teşekkürler.Bu konu benim hiç aklıma gelmemişti. Tekrar teşekkür ederim...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Rica ederim iyi günler ...
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı turabi

• Profili Görüntüle
slm Mekatronik34 benim araba 2000 bora confrt.yolda araba fren hidroliği ikazı verdi stop dedi bende yakın olan bir istasyona kadar  dikkatli bir şekilde yola devam ettim orda fren hidroliği sordum dot 3 vardı dot4 yoktu bende yola devam etmek için dot3 alıp maksimuma kadar ilave ettim lamba söndü 15 gün sonra araba aynı uyarıyı verdi bende geri kalanından ilave ettim 10 gün sonra lamba bir daha yandı ben yine ilave ettim acaba dot3 ile dot 4 arasında ne fark var fren hodroliği bir yerden kaçak mı yapıyor ne yapmamı önerirsiniz disklerde birin sorun olabilir mi baya bi gitmiş cevabın için teşekkürler iyi çalışmalar

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Merhaba turabi
Aracınızın hidroliğinin azalma nedeni muhtemelen fren disklerinin ve balatalarının aşınması sonucu fren hıdrolık ıkazı yanmıştır tabı biryerden kaçak olma ihtimalıde var kaçak için bieşey sozlıyemem ama fren hıdrolıgı durup dururken o kadar hızlı bır sekılde azalmaz fren balatalarınızı ve disklerınızı bır kontrol edın gerekıyorsa değiştirin.
Dot 3 ile dot 4 ıfadelerı kaynama derecelerını belırten ıfadelerdır yanı aracınızda normalde dot 4 kullanılıyor fakat sız dot3 komuşsunuz halıyle kaynama derecesı duşuk oldugu için frenler ısınınca taşma riskı var taşmasa bile buharlaşma çok fazla olur bu nedenle eksılmesı mumkundur.ayrıca dot derecelerı farklı hıdrolıkler bırbırlerıyle uyuşmazlar o nedenle en kısa zamanda komple fren hıdrolıgınızı değiştiriniz bunu kendınız yapamazsınız ustanıza goturun dot4 hidrolık koysun tum sıstemmın havasını guzelce alsın bırde balata dısk degısınce çivi gibi frenlere sahip olursunuz umarım en kısa zamanda basınıza bır aksılık gelmeden halledersınız.
İyi günler dilerim
Dikkat ısırır !!!