Gönderen Konu: passat alıcam yardımlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 5953 defa)

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
passat alıcam yardımlarınızı bekliyorum
« : 31 Ekim 2008, 19:26:59 »
arkadaşlar bir yerde 95 model 1.9 dizel motorlu passat var.ben bunu satın almayı düşünüyorum.nasıldır yakıt yönünden motor yönünden daha aracı görmedim.motor elektronikmidir.bir depo ile kaç km yapar.deposu 70 litrelikmiş.yedek parça bulunulabirliği nasıl bilakis kaporta olarak.konforu nasıldır...

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Ynt: passat alıcam yardımlarınızı bekliyorum
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2008, 19:36:14 »
               Usta  95 model Passat sanırım  bu ara kasa dedikleri olsa gerek.Tutulmayan bir kasa. Yedek parça sorunu yaşayabilirsin.Motor yönünden Golf 3 teki  veya diğer 1.9  dizellerle çoğu yeri  aynıdır ama kaporta yönünden çok zorluk verebilir.Çünkü pek bulunan ve tutulan bir model değil. Eğer yakıt deposu 70 litreyse uzun yolda 1300 - 1400 km civarında gidersin. 90 km/s  yi geçmezsen tabi.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2008, 21:26:16 »
teşekkür ederim özgür kardeş ben vazgeçeyim o zaman bu işten golf 3 dizeller nasıl özgür kardeş tabi dizel performans ataklık ve yakıt

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2008, 21:26:39 »
bu arada konfor nasıl golf 3 ün

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2008, 22:14:13 »
   Evet 95 Passat olayı seni sonradan yorabilir.
         Babamda ve kardeşimde 96 1.9 TDI var. 90 beygir.Çok ekonomik , atak ve süratli bi araba.Sanırım senin beklentilerine cevap verecektir.Yani hepsi bir aradanın oto versiyonu  :) Yalnız alacağın arabanın motorunun orijinal fabrikadan çıkışlı  olduğuna baktır ustam.Golf 3'lerin bazılarının motorları sonradan atma.Araç benzinliyken dizele çevrilmiş.( Bu arada adınızı  bilmiyorum  :) )  Bunların bir TD modeli var bir de TDI modeli var. TD modelinde intercooler yok. TDI modelinde intercooler var. Yakıta  gelince  ; devamlı eurodiesel alıyoruz o arabaya.Ankara'dan İstanbul'a gidip geldikten sonra çeyreğin üstünde mazot kalıyor. Yani uzun yolda 1100 km gider  ortalama.( 90 km/s  ile)  55 litre deponun hacmi. Yani 160 YTL 'ye dolar şu sıralar.Tabi basınca bi bakmışsın direk 200  :).1.9 olduğuna bakmayın çok ekonomik  ve seri bir araç.Vergisi 500 YTL civarında yıllık.Çok değişik özelliklerde olanları var..Konforuna gelince ustam emin ol  şöyle güzelini buldun mu satmak istemezsin.Kesinlikle tavsiye ederim.Modeline,özelliklerine göre  13.000 ve 20.000 YTL arası değişir piyasası.92 'si de var , 97 side. Full'u var, sadesi var.Temiz ve güzel  orijinal fabrika çıkışlı  bir dizel  Golf 3 bulursanız , çok rahat edeceğiniz bir araç olacaktır.Motorun orijinal mi atılma mı olduğunu anlamak için bu işten anlayan birine baktırmak gerekir.Bazen öyle bi atıyolar ki bu dizel motorları VW'den anlayan birinin mutlaka yanınızda olması lazım.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2008, 21:47:45 »
sağol özgür kardeş benim adım arif senin adın ne ben antalyada tamirciyim sen ne işle meşgulsun...td modelmi iyidir tdi modelmi iyidir tdi elektronik pompalımı oluyor.arada ne fark var.motorları seslimidir..

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2008, 21:52:36 »
    Adım Özgür. TDI olanı intercooler özelliğine sahip. Yani ekstra radyatör soğutma sistemi. TDI modeli doğal olarak daha iyidir.TDI 'da elektronik pompa olup olmadığını bilmiyorum.Motorları eski motorlar gibi sesli değil .Yani 96  veya 97 modeldeki TDI motorlar  zaten VW 'nin diğer modellerinde kullandığı 1.9 motorlar .

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2008, 22:04:17 »
   Golf 3 böllümünde '' Golf 3 almak istiyorum ' diye bi konu açarsan çok fazla görüşten faydalanabilirsin.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2008, 22:04:38 »
   Tabi dizelini  :)

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2008, 23:20:17 »
arkadaşlar yardımcı  olmuş zaten ama o kasalar pek alınacak kasalar değil bence de.yorulursun o bakımdan.