Gönderen Konu: komple motor montajı  (Okunma sayısı 10960 defa)

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
komple motor montajı
« : 31 Ekim 2008, 19:22:03 »
arkadaşlar komple motor alınıp aynı tip olmak şartıyla kendi arabama takabiliyormuyum yani motor numarası olayı sorun yaratıyormu? peki benim aracım emişli motor turbo motor atabiliyormuyum buna kanunlar nediyor bu durumlara arkadaşlar?

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Ynt: komple motor montajı
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2008, 19:29:10 »
    Usta, başka bi arkadaş Antalya'da motor kulağı bulabileceğin  bi yeri söylemişti diğer konuda  ; baktın mı?
 Motor numarası tabii ki  ruhsattakiyle aynı olması gerekiyo bildiğim kadarıyla.  Turbo koydurunca da ruhsata işleniyo mu bilmiyorum.
   Motoru mu değiştirmeyi düşünüyosun? Çok masrafa girersin. Onun yerine güzel bi MK1 GTI  veya MK2 GTI bulabilirsin.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2008, 19:31:37 »
özgür kardeş daha bir fırsat bulupta gidemedim oraya yalnız benim motor dizel

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2008, 19:41:22 »
                Evet. Bi de diğer bir bölümde 95 Passat' tan bahsetmişsin. Tutulmayan bir model eğer ara kasa dedikleri arabaysa. Motor 1.9 VW dizel.Motor yönünden parça sıkıntın pek olmaz ama kaporta yönünden çok sıkıntı çekersin.Depo da 70 litreyse 1300 km civarında gider o araba uzun yolda,90 ı geçmemek kaydıyla.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2008, 20:13:47 »
üzerindeki motorun hacmi kaç cc ise aynı cc de motor atabilirsin. ancak faturalı olacak motor ve sen mühendisler odasına yeni proje çizdirip yeni motoru ruhsata işleteceksin. birde motodizelse yeniside dizel olmak zorunda benznli ise benzinli.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2008, 20:15:54 »
ancak bnm durumumbiraz özel:) gümrük çıkışı benznli ama 96 da dizele çevrildi aynı blok o yü benznli yada dizel motor takabiliorum.bulduğumda inş. benznli 1.6 8v motoru atacağımda hayırlısıyla.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2008, 21:23:27 »
taha kardeş ben düz dizel motoru söküp yerine yine 1600 cc turbolu motor atabilirmiyim.bu proje işi nasıl oluyo biraz açabilirmisin?wallahi prosedürü az ve kolay ise yeni bir td 1600 motor düşünüyorum.nasıl sence?

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2008, 21:34:42 »
imdi söyle gidiosun müh.ler odasına söyle bnm 1.6 dizel motor iflas etti diye.büyük iihtimal onlar seni bi mühendise yönlendirir.orayla görüş diye.motorun bbitik yeni motor almak istiyoum de.onlar zaten sana söyler işte 1.6 ise 1.6 olmaz zorunda diye.düz dizel olmuş turbo dizel olmuş farketmez.onlar sadece motorun faturasına bakarlar.sonra işte yeni motor çin proje çizilmesi gerkecek oda 165 ytl idi burada ıspartada. ondan sonra vizeye girersin yeni motorla yeni ruhsaıkartılır biter.olay

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2008, 21:36:46 »
ancak bnmde 1.6 düz dizel. işte 1.6 turbo dizel motor takmak çok hoş ta. motorun fiyatları çok yüksek ya. o yüzden ben caydım yani ama sen eğer TD motor bulduysan kendine uygun faturalıysa hemen işlemlere başla derim. ama ben  bulamadığım için uygun bi TD motor .benznli atacağım inş. kışın ortalarına doğru.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2008, 21:54:21 »
usta eğer senin böende öyle hesaplı 1600 cc turbo dizel vw motoru varsa bilgilendirirsen sevinirim. ancak şu an da aklımızda 1.6 8v polo AFT motoru düşünüoruz eğer td nin masrafıyla eşdeğer olucak olursa.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2008, 14:28:52 »
Dizel ise dizel Benzinli ise Benzinli kalmak zorunda...  Artık buna müsade verilmiyor...

Motor yenilemede ise mühendisler odasına takıcağınız motorun prjesini yaptırıyorsunuz... Hacim büyütmek yada küçültmek gibi....

+ Yeni Vize sistemlerinde artık aracın üzerindeki kompenentlerede dikkat ediyorlar... Yani üzerinde extradan neler var yok diye...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2008, 15:02:47 »
mutlaka ediyorlardır ancak rj bi GTD motora sorun çıkarmayacaklardır. dizelse dizel benznli ise benznli konusundada doğru ancak. bnm durum biraz farklı.üzerindeki blok ilk bloğu ve gümrük çıkışı bnznli old. için benznli takmama sakınca görmediler orj li öyle olduğu için.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2008, 16:18:02 »
yani ben düz dizel motorlu arabama turbolu motor atamıyormuyum

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2008, 16:30:36 »
şimdi söyle bişey senin alacağım motor sanırım bu golf 2 lerde falan olan orj GTD motor.onlara falan sorun çıkaracaklarını sanmıyorum. istersen enin oradaki müh ler odasına ir danış.