Gönderen Konu: ::: Kasko Hakkında :::  (Okunma sayısı 7326 defa)

Çevrimdışı piskopoz21

• Profili Görüntüle
::: Kasko Hakkında :::
« : 12 Eylül 2008, 22:38:09 »
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar..Kasko şirketleriyle ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan görüş ve önerilerini bekliyorum..

Benim başımdan şöle bir olay geçti 24.08.2008 de aracım park halindeyken hasar aldı tamamen benim dışımda gelişen bir olay bu.O anda polisi aradım ve zabıt tutması için gelmesini istedim fakat bu işlere artık polislerin bakmadığını sölediler ve bakırköyde trafik mahkemelerine gidip orda zabıt tutturmam gerektiğini ifade ettiler.Bunun üzerine bankada çalıştığımdan dolayı buraya gidipte zabıt tutturamadım.Bende sigorta şirketime ( AKsigorta ) beyanname yazarak olayı yazılı olarak anlattım.Aynı gün içinde hasar tespiti için aracıma bakmaya gelindi  ( Bu arada aracımda serviste ). 25.08.2008 tarihinde hasarımla ilgili bir dosya numarası açıldı.09.09.2008 tarihine kadar eksperin aksigortaya kesin raporunu çekmesini bekledim ve 09.09.2008 hasarım incelenmek üzere araştırmaya girdi.Bugün 12.09.2008 sizce daha ne kadar beklerim yada kasko şirketim bu hasarımı ödememe gibi bir durum olabilir mi?
    Bu konu hakkında küçücük bir bilgiye sahip olan birisi varsa lütfen yardımcı olsun :-\

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: ::: Kasko Hakkında :::
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2008, 23:11:03 »
açıkcası sigorta şirketleri bu aralar bu tip olayları çok sık yapmaya başladılar axa'da bana baya bir sorun çıkardı hatta baya bekledikten sonra ve olay yerinin fotoğraflarınıda istediler sonrasında ise eksik ödeme yaptılar nedenine gelince sigorta şirketleri birliği maltepede büyük bir servis açmışlar milleti oraya göndermek için asllında bir nevi zorlama yapıyorlar tabi küçük esnafı düşünende yok bu arada haa diyeceksin hiçmi günahları yok bu işin cılkını çıkaranlarda servisler oldu ufacık bir düzeltme işine parça değişimi ve işçilik yazıp giydirdikleri için olan bize oluyor.

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2008, 01:48:49 »
öder kardeşim bal gibi öder.ben okadar para verece sonra hasar zamanı problem çıkaracak. varsa öyle kasko şikayet edin. buralarda yazın protesto edelim. arabayı ben vursam %100 suçlu olsamda öder. merak etme kardeş.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2008, 01:49:11 »
Geçmiş olsun aynı olay geçen hafta başıma geldi benimki çarşamba günü çıkıcak kısmetse kaporta boyadan..
ben kendim eksper yardımcısıyım zaten sana durmu şöyle izah edeyim, aracın görülmesi ile olay bitmiyor aksine herşey yeni başlıyor.Aracın onarımının yapımı esnasında eksper tekrardan aracını görecektir(astar, macunlu şekilde)daha sonra onarım faturası eksperine iletilir ve eksper raporu yazılır.Rapor sigorta şirketine döküm alınarak gönderilir kargo vs 2 gün öyl gider, şirkette hasara göre ufaksa  1 veya 2 işgünü incelemeden geçer ve ödemen çıkar.Geçmiş olsun
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı piskopoz21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2008, 13:38:47 »
teşekkürler arkadaşlar yaklaşlık 4 haftadır aracımdan ayrı kaldım ve ne olucak konusunda hiç bir bilgim kalmamıştı.hepinize teşekkürler enazından biraz rahatlattınız beni.

Oğuz kardeş sana bir sorum olucak eksper ikinci kez gelmiş gizlice araca bakıp gitmişler ama servisin bile haberi olmamış,biz bunu eksperi arayıpta öğrendik ama o sıra araç hasarlı bi şekilde yatıodu bir problem olmaz inş.Bide sigorta şirketi benden fatura istedi bende kargoyla yolladım yani ekspere fln vermedim

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2008, 17:59:36 »
Ekepere yollamaniyi olurdu, en azındn fotokopisi olması lazımki raporunu faturana göre düzenlesin.Rapor ile faturan arasında fiyat farkı doğabilir bu sebepten eksik ödeme alabilirsin.Gizlice bakma diye bişey olmaz eksper adama zaman altın değerindedir oyalanmaz çeker fotoğrafını gider :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2008, 18:01:14 »
4 haftadır yatan araca nasıl vurmuşlar yahu :S
hangi serviste ismini ve ilçesini yazarsan tanıdıksa yardımcı olmaya çalışırım

Çevrimdışı piskopoz21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2008, 18:56:19 »
yok kardeş yanlış anladın heralde 4 haftadır ölece yatıo serviste.eksper baktı 25.08.2008 de ondan sora herhangi bi çalışma olmadı onu demek istedm.bide servis anlaşmalı biyer değil şişli feriköyde tekin dilek oto die bir yer telefon numarası .212-2240377 bizim mahallede sayılır.

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2008, 20:17:12 »
İlk ekspertiz yapıldıktan sonra onarımı başlaması lazım..Kasko primlerini düzgün yatırıyormuydun, tahsilat problemi olaiblir belki?Beklemesi normal değil,servis ne diyor?

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2008, 00:45:53 »
kasko ödemenizde taksit yaptırdıysanız ve taksidini geciktidiyseniz problem olur hatta kasko ödeme yapmayabilir.

Çevrimdışı piskopoz21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2008, 01:54:20 »
Taksit yaptırdım ama düzgün ödeme yapıyorum gününde yatırıyorum hemen.Servise sordum noldu ne bitti gibisinden eksper ister başlayın ister bekleyin gibisinden bişi sölemiş sigorta onay verirse daha iyi olur dediler bana.bende bişi demedim bu işleri bilmediğim için.şimdi ben servise başlayın desem bi problem olur mu acaba ? iyice kafam karıştı  :-\
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2008, 01:56:09 Gönderen: piskopoz21 »

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2008, 03:30:53 »
Ya öyle şey olurmu ister başla ister başlama..Dostum pazartesi sigorta şirketini ara ve problemi öğren nasıl başlamaz ya..Pert arabayı 2 haftada çıkarıyolar artık servisten  :bekleriz:
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2008, 03:32:30 Gönderen: suggestion »

Çevrimdışı piskopoz21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2008, 15:53:30 »
sigorta şirketimle görüştüm hasar tamirine henüz başlanmadığını söledim.ordaki yetkili böle bişi varsa ben hemen bölge müdürlüğüne iletiyorum haftaiçi servisinz aranarak en kısa sürede başlanmasını isticem ve size haber verilmesini talep edicem dedi  :)

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2008, 00:28:28 »
kasko geçerli bir sebep göstermezse mağduritinde büyükse dava açabilirsin, araç isteyebilirsin.gerekçelerini bildirmeleri gerekir.