Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 575058 defa)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #154 : 09 Eylül 2007, 21:36:28 »
   Arkadaşlar bu stop durumu bende de başladı.Fakat benimki biraz farklı olabilir sanırım.Daha önce böyle bi problem yaşamadım.Motor üst silindir kapağını rektefiyecide taşlattım.Motor yanma odalarının hacmini daraltarak çekişi artırdım ve yakıt tasarrufu sağladım.Sitede bi ara okumuştum polonun 1 depo benzinle 1000 km yol yaptığını gerçektende bu işlemden sonra gördüm hatta biraz daha devirinde kullansam 100-150 daha yapabilirdim.Bu konuda kesinlikle ciddiyim laf olsun diye söylemiyorum.Benim stop etme sorunu bundan sonra başladı. 
03.06.2005

Çevrimdışı babacan1796

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 10 Eylül 2007, 17:06:00 »
arkadaşlar 98 oktan benzini deneyin. benim bu rolantide stop etme sorunu meşurdu. kimse bulamadı. enson beynin yazılımına kadar hata var dediler yazılım değişti sorun devam ediyordu. ben şimdi 98 oktan kullanıyorum rahatladı motor. benden sölemesi. bence dene en azından ustalara vereceğin para yerine arabana 50 ytl lik 98 oktan koy dene ama arabada benzin çok az varken dene.

Çevrimdışı attitut1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 10 Eylül 2007, 19:42:57 »
arkadaşlar 98 oktan benzini deneyin. benim bu rolantide stop etme sorunu meşurdu. kimse bulamadı. enson beynin yazılımına kadar hata var dediler yazılım değişti sorun devam ediyordu. ben şimdi 98 oktan kullanıyorum rahatladı motor. benden sölemesi. bence dene en azından ustalara vereceğin para yerine arabana 50 ytl lik 98 oktan koy dene ama arabada benzin çok az varken dene.

shell 97-100 oktan ve opet 97 oktanı biliyorum...
hangi firmanın 98 oktanını kullanıyorsun acaba babacan1796 ?  ve araç beyni değiştikten sonra da  stoplama devam ediyorsa 98 oktan benzini kaç zamandır kullanıyorsun ve bu stoplama olayı sonlandı...?

Çevrimdışı kuzey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 12 Eylül 2007, 00:29:38 »
attitut1  benim sorunlarımın aynısını anlatıyorsun bir de şunu dene ve cevabını yaz o zaman kesin olarak rolanti motoru diyeceğim ; direksiyonu tam kır durduğun yerde devirde düşüş ve stop etne durumu varmı 3-4 defa yap ve kaç kerede kaçkere ne sorun olduğunu yazarsan iyi oılur mesela 5 kere tam sol yaptım 3 kere stop etti gibi
polo 1,6 ac 2k kırmızı

Çevrimdışı aslanca2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 12 Eylül 2007, 16:10:12 »
98 oktan benzin mi varmış ???

Çevrimdışı attitut1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 13 Eylül 2007, 18:38:55 »
attitut1  benim sorunlarımın aynısını anlatıyorsun bir de şunu dene ve cevabını yaz o zaman kesin olarak rolanti motoru diyeceğim ; direksiyonu tam kır durduğun yerde devirde düşüş ve stop etne durumu varmı 3-4 defa yap ve kaç kerede kaçkere ne sorun olduğunu yazarsan iyi oılur mesela 5 kere tam sol yaptım 3 kere stop etti gibi

evet dönüşlerde yavaş bir şekilde u çekerken yapıyordu zaten...
direksiyonu kırdığımda sola evet yani rölantide iken stoplama yapıyor...
şimdi bu rolanti motoru ile boğaz kelebeği aynı yerde mi bulunuyor bunu biliyorsan cewaplarmısın... çünki boğaz kelebeği yeni değişti benim (2 ay) yani başka bi ustaya gidicem bu sefer ve yanlışlıkla bizim 325 milyonluk parçayı tekrar sökmesinlar yani:):):)
kuzey inşallah dediğin gibidir... rolanti motoru olayı...:S

Çevrimdışı kuzey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 13 Eylül 2007, 22:59:12 »
boyle uzaktan konuşmak kolaydır ama ben aynı sorunları yaşadım servis boğaz kelebeği değişecek dedi güvenmedim kendim gidip rolanti motoru aldım olay bitti . sen servisinden sadece rolanti motorunu değişmesini iste . başka hiç bir şey yapmasınlar adaptasyonda yaptırmana gerek yok. adamlar pc ye bağlayıp orda yazanlara göre işlem yapıyor işin kolayı tabi onlarda haklı ama bu sorunun çözümünü ben böyle aştım rolanti motoru boğaz kelebeğine takılan parçadan ibaret ben benim eski motoru iş yerinde bulamadım belki atmıştır biri diye aramayı kestim ,sen rolanti motorunu değiş güzel haberleri burdan ver bize.
polo 1,6 ac 2k kırmızı

Çevrimdışı attitut1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 14 Eylül 2007, 00:44:26 »
boyle uzaktan konuşmak kolaydır ama ben aynı sorunları yaşadım servis boğaz kelebeği değişecek dedi güvenmedim kendim gidip rolanti motoru aldım olay bitti . sen servisinden sadece rolanti motorunu değişmesini iste . başka hiç bir şey yapmasınlar adaptasyonda yaptırmana gerek yok. adamlar pc ye bağlayıp orda yazanlara göre işlem yapıyor işin kolayı tabi onlarda haklı ama bu sorunun çözümünü ben böyle aştım rolanti motoru boğaz kelebeğine takılan parçadan ibaret ben benim eski motoru iş yerinde bulamadım belki atmıştır biri diye aramayı kestim ,sen rolanti motorunu değiş güzel haberleri burdan ver bize.

tamam aynen yapıcam en kısa zamanda.. bosch marka rölanti motoru  ok... teşekkürler

Çevrimdışı elakhes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 22 Eylül 2007, 20:38:36 »
Merhaba Bende Yeni Üye oldum.
vw 1.6 98 model hb aracım var 11/2006 aldım ve halen devirde oynama stop etme ile uğraşıyorum bugün boğaz kelebeğini 270 ytl alarak değiştirdim.(Bu arada aracımda BRC gaz kiti var)Adaptasyon yaptırdım sorun aynı şimdi sıra benzin pompası ve beyinde eğer bunlardan sonra da sorun düzelmezse sanırım benzin döküp yakıcam arabayı  >:( buradi forum ve diğer forumlarda okuduğum kadarı ile 95/01 model arası araçlarda bu sorun var ancak her ne hikmetse gazda kullandığımda arabada hiç bi sorun kalmıyor.Aracın bujilerini benzin filitresini değiştirdim Carbon Clear yaptırdım sorun aynı... Allah Polo kullanıcılarına sabır versin. :t Bugün Sanayide ustalarla bütün gün uğraştık sorun düzelmiyor Test cihazında bir hata gözükmüyor.İnşallah sorunu bulup düzeltebilirsem hemen buradan haber vericem.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 23 Eylül 2007, 12:40:53 »
Merhaba Bende Yeni Üye oldum.
vw 1.6 98 model hb aracım var 11/2006 aldım ve halen devirde oynama stop etme ile uğraşıyorum bugün boğaz kelebeğini 270 ytl alarak değiştirdim.(Bu arada aracımda BRC gaz kiti var)Adaptasyon yaptırdım sorun aynı şimdi sıra benzin pompası ve beyinde eğer bunlardan sonra da sorun düzelmezse sanırım benzin döküp yakıcam arabayı  >:( buradi forum ve diğer forumlarda okuduğum kadarı ile 95/01 model arası araçlarda bu sorun var ancak her ne hikmetse gazda kullandığımda arabada hiç bi sorun kalmıyor.Aracın bujilerini benzin filitresini değiştirdim Carbon Clear yaptırdım sorun aynı... Allah Polo kullanıcılarına sabır versin. :t Bugün Sanayide ustalarla bütün gün uğraştık sorun düzelmiyor Test cihazında bir hata gözükmüyor.İnşallah sorunu bulup düzeltebilirsem hemen buradan haber vericem.

Bence Allah Polo arabasında Lpg olan kullanıcılara sabır versin.Şu Lpg ye bir türlü ısınamadım çok nokta enjeksiyonlu arabalarda pek düzen tutturamadılar.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı sensef

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 23 Eylül 2007, 15:40:05 »
     Merhaba, bende yeni üye olarak aranıza katılıyorum. Bu 11 sayfalık boğaz kelebeği vakasını dehşetle okuduktan sonra 5 ay önce satın aldığım 2000 model polo HB comfortline1.4 16v aracımın başına pamuk ve kolonya ile dikildim. Bende rölantide stop etme problemleri yoktu ama aracı tanımak ve kelebeği temizlemek amacı ile hava filtresini söküp pamuk ve kolonya ile bir güzel temizledim. Özellikle siteye bu parçaların fotoğrafını koyan arkadaşlara teşekkür ediyorum, aksi halde cesaret edemezdim.

Bu arada da bir sorum olacak, Polo'larda gaz tepkisinin yavaş yavaş azalması normalmidir. Yani 3500 devirde iken ayağımı gazdan çektiğimde 1000 devire düşmesi zaman alabiliyor, bir kaç kezde ayağımı gazdan çekmeme rağmen gaz devir saati düşmeyerek kendi kendine gaz vermeye devam etti. Tekrar gaza hafif basarak ayağımı çektiğimde normale döndü, bu kelebeğin takılı kalması anlamınamı geliyor, yoksa rolanti motoru bana masrafmı açmaya çalışıyor anlayamadım.

Çevrimdışı arslan22

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 24 Eylül 2007, 09:47:11 »
4 ay önce polo 2001 1.4 16 v trendline aldım.Arabamda bir süre sonra boşta iken özellikle yavaş dönüşlerde istop etme sorunu başladı.Bu sorunun aldığım benzinden olduğunu düşündüm fakat benzini değiştirmeme rağmen istop etmeler giderek sıklaştı araba viteste dahi istop ediyordu.Sanayide arabayı bilgisayara bağlattım boğaz kelebeği ve basınç sensörü arızası ortaya çıktı.Usta ikisinin de değişmesi gerektiğini temizlikle olmayacağını söyledi.Boğaz kelebeği 380, basınç sensörü 110 milyon iki parçatı da değiştirdim.Başka marka araçlarda böyle bi sorunu hiç duymadım özellikle  volkswogen ve polo da bu tür arıza ortaya çıkıyor.Başta polo merağım çok vardı aldıktan 1 hafta sonra arka sol teker bilye dağıttı, lastik patladı, direksyondan sürtünme sesi gelmeye başladı ve en son boğaz kelebeği basınç sensörü arızası araçtan soğumama neden oldu araç 88000 de elden çıkarmayı veya takas düşünmeye başladım.

Çevrimdışı gülbin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 24 Eylül 2007, 14:10:06 »
Arkadaşlar yeni üye oldum. İzmir deyim. 98 model polom var ve bende de boğaz kelebeği arızalı. Bunu gidermem için güvenilir bir servis arıyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı erkanbeydili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 24 Eylül 2007, 21:21:44 »
evet

arkadaşlar yapacagınız ıslemler dogru