Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 575025 defa)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #588 : 13 Ocak 2012, 16:04:37 »
Boğaz kelebeği temizledikten sonra başka bir ayar yapmak lazım mı ? ayarı bozuluyor mu ?

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #589 : 13 Ocak 2012, 22:47:08 »
Boğaz kelebeği temizledikten sonra başka bir ayar yapmak lazım mı ? ayarı bozuluyor mu ?
söküp temizlersen adaptasyona götürmen gerek sökmeden yüzeysel temizlersen başka ayara gerek yok tak filtreyi devam...
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı rcakir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #590 : 16 Ocak 2012, 21:30:32 »
2000 polomda rolanti sorunu var boğazkelebeğini değiştirmem söylendi bende kelebeğin arkasındaki plastiği açtım içinde fırlayacak yay ve dişli yok zor değil . 2adet kontak, 2 sürtünmeli kömür pot, dişli takımını temizledim rölati düzeldi. 1ay sonra bir adaptasyon yaptırayımacaba olacakmı diye bilgisayara bağlattım ve rolanti 2000 den aşağı inmez oldu. En sonunda ankara ğölbaşında özkayalartamircide tel: 4842945  bekir bey tamir etti 2 aydır sorunsuz biniyorum  umarım size yazdıklarımım bir faydası olur.

Çevrimdışı rcakir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #591 : 16 Ocak 2012, 21:32:26 »
2000 polomda rolanti sorunu var boğazkelebeğini değiştirmem söylendi bende kelebeğin arkasındaki plastiği açtım içinde fırlayacak yay ve dişli yok zor değil . 2adet kontak, 2 sürtünmeli kömür pot, dişli takımını temizledim rölati düzeldi. 1ay sonra bir adaptasyon yaptırayımacaba olacakmı diye bilgisayara bağlattım ve rolanti 2000 den aşağı inmez oldu. En sonunda ankara ğölbaşında özkayalartamircide tel: 4842945  bekir bey tamir etti 2 aydır sorunsuz biniyorum  umarım size yazdıklarımım bir faydası olur.

Çevrimdışı polo2010

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #592 : 17 Mayıs 2012, 20:55:22 »
polo 2000 model aracım var.rolantide stop ediyordu klima acıkken. tamirciye götürdüm pc bagladılar gaz kelebegi arızası verdi söküp temizlediler yerine takdılar kalibrasyon ayarı yaptılar.. eğer bozuksa kalibrasyon tutmaz dediler ama ayarlandı. rölanti devrini ayarlarladılar şimdi sorun ortadan kalkdı.
bu arızayı tekrarlar mı? bogaz kelebeği cok para:(

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #593 : 20 Mayıs 2012, 20:19:22 »
İzmir'de boğaz kelebeği ayarını ve temizliğini en uygun nereye yaptırabilirim? yakıtım biraz yüksek gibi
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #594 : 24 Mayıs 2012, 13:11:28 »
İzmiri Bilmem ama İstanbul avrupada bu sorunun üstesinden gelecek bir abimiz var yardım almak isteyen dostlarım varsa özele mesaj atabilirler.. bu sorunu bulabılmek için gezmediğim site kalmadı ve sitede derdime bir nebze çare olan samimi dostlar vardı, yüzden bunun uluorta açıklayıp sitedeki diğer arkadaşlarımın emeklerine saygısızlık yapmak istemiyorum, sitemize üye olmadan sadece sorununu çözüp giden arkadaşlar için boyle  yaptım mazur görün...

Saygılar..
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #595 : 24 Mayıs 2012, 21:16:58 »
engin 34 bana mesaj olarak gönderebilirsen sevinirim, lazım olabilir.

Çevrimdışı cemilk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #596 : 13 Temmuz 2012, 10:58:05 »
İzmiri Bilmem ama İstanbul avrupada bu sorunun üstesinden gelecek bir abimiz var yardım almak isteyen dostlarım varsa özele mesaj atabilirler.. bu sorunu bulabılmek için gezmediğim site kalmadı ve sitede derdime bir nebze çare olan samimi dostlar vardı, yüzden bunun uluorta açıklayıp sitedeki diğer arkadaşlarımın emeklerine saygısızlık yapmak istemiyorum, sitemize üye olmadan sadece sorununu çözüp giden arkadaşlar için boyle  yaptım mazur görün...

Saygılar..
Engin kardeş bana da gönderebilirsen sevinirim.

Son bir kaç haftadır bende rölantide giderken stop etme olayı başladı.

« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2012, 10:58:28 Gönderen: cemilk »

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #597 : 23 Ağustos 2012, 11:59:16 »
İzmir'de boğaz kelebeği ayarını ve temizliğini en uygun nereye yaptırabilirim? yakıtım biraz yüksek gibi

Dostum Ata sanayide bi abimiz var adam motora bakıp sorunu söylüyor ve dediği çıkıyor. Bende gidicem fakat maddi açıdan gidemiyorum. :) İlgilenirsen özelden ulaş telefonunu vereyim.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #598 : 23 Ağustos 2012, 13:25:40 »
istanbulda da var mı motoru dinleyip sorunu tespit edebilen usta? bir de fiyatı adil olandan, varsa lütfen paylaşalım hem o kazansın hem de biz.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #599 : 29 Ağustos 2012, 16:37:15 »
belkı 10 kere adaptasyon yaptırmısımdır.duzelmıyorsa duzelmıyor. klasık hastalık işte. sonunda kıydık paraya aldık yenısını. sorun kokten çözüldü.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #600 : 14 Kasım 2012, 23:30:40 »
merhabalar arkadaşlar;

ara ara polocuğumun başıma açtığı problemleri yazmıştım.. bir şekilde çözülmüştü ama son 1 aydır burda 42 sayfa boyunca anlatılan rölentide stop etme sorunu öyle bir hal almıştı ki çıldırmak üzereydim... burda anlatılanların hepşinin toplamı bende mevcut idi. başımdan geçenlerle nasıl çözüldüğünü anlatacağım ki başına gelenler için bir çıkar yol olabilir.

sabah yola çıkıldı. daha ilşk kırmızı ışıkta ince ince rölenti dalgalanmaya başladı, ikinci kırmızı ışıkta eğer gaz vermezsem stop edecek konuma geldi ve derken stop etti... böyle böyle vardık ustanın yanına...

klasik önce adaptasyon yapıldı hatalara bakıldı hata yok.fakat ilginç bir şey oluyordu test konumuna geçince rölenti sapıtıyor beyin cihazdan kopuyordu. usta hemen boğaz kelebeğini değiştirmeye karar verdi.  yenisi geldi vdo taktık aynı sıkıntı devam etmekte. ateşlemeden olabilceğinide göz önünde bulundurarak bujileride sıfırladık. ngk 3 tırnaklı cillop gibi bujiler takıldı. motorun sesi toparlandı düzensiz rölenti biraz giderilir gibi oldu fakat cihaz ile test aşamasında rölenti sapıtıyor stop ediyor, bağlantı kopuyor vs. motor tekrar tekleyerek çalışmaya başladı. motorun sabah biraz zor ve sarsarak çalıştığınıda söylemiştim hemen hararet müşürünü değiştirdi orjinali ile. artık yarım tık da marş alır oldu motor fakat rölentide düzensizlik devam. şansıma baskı balatası değiştirilen bir polo daha vardı şüphelendiği parçaları ondan söküp takarak denem yanılma yöntemi ile çözüme gideceğiz dedi. distiribitörden şüphelendi değiştirdik ondan da değil dedi. benim distiribitör takıldı tekrar ayarlandı aynı zamanda sentesine de bakıldı biraz daha toparlandı ama cihaz ile test hala yapamıyorduk. "hava akış sensörü" kaldı geriye dedi. ve onu da değiştirdik ve sonuç tüm sıkıntı 1 aylık öfke kudurma sıkıntı o minnacık sensörmüş. ne boğaz kelebeği ne başka birşey. ustam tekrar kendi boğaz kelebeğimiz taktı gerekli test ve ayarları yaptıktan sonra bi tecrübe sürüşüne çıktık size yemin ediyorum direksiyonum biraz sertti yumuşadı frenler hassaaslaştı motorun sesi gaz pedalına tepkisi uzaması herşeyi düzeldi.

aynı sıkıtıları yaşan arkadaşlarım olursa uzun lafın kısası hava akış sensörüne mutlaka baktırmaları hatta değiştirmeleri. usta ondan olmaz falan dese de 90 lira değiştirin gitsin 400 lira vermekten iyidir. hava akış sensörü emme manifoldunun solunda tek başına durmakta.

kazasız belasız sorunsuz sürüşler - günler 6N1 kardeşlerim  ;)

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #601 : 02 Mart 2014, 20:03:02 »
slm arkadaşlar 1998 otomatik 6n polo benim aracım aynı arıza bendede var ne illetmiş arkadaş
lambalarda durunca devir yükselip alçalıyor ve stop ediyor benzindede aynı lpgdede aynı boğaz kelebegıne bakım yaptırdım olmadı dınlenmıs kelebek taktılar olmadı bır usta beyınden dedı 300 lıra ıstedı ama ne yapacağımı şaşırdım yardım edecek arkadaş varmı??????

ve bu arada motorumda bıraz sarsıntılı calısıyor devır genelde 8 lerde
« Son Düzenleme: 02 Mart 2014, 23:59:21 Gönderen: hellfire39 »