Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 575103 defa)

Çevrimdışı aloha2003

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #532 : 07 Haziran 2010, 14:33:09 »
Dünden itibaren benim polo (99 classic) da stop etmeye başladı.çalıştırınca gazdan ayağını çeker çekmez küt diye stop ediyor.Viteste iken problem yok .boşa alır almaz ibre birden bire düşüyor ve stop.Epey yol alıp da motor iyice ısınınca bunu yapmıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Geçen hafta boğaz kelebeğini ve hava filitresi bağlantısnını arkadaşımla beraber temizledik. stop etme tam olmasada büyük ölçüde azaldı. Ancak en büyük fark çekişte ortaya çıktı. araba eskisine nazaran çok daha iyi çekiyor.   

Çevrimdışı FIRTINA92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #533 : 10 Eylül 2010, 22:51:15 »
benım araba uzun süreli parkettıgımde marş almıyor gazla bırlıkte çalışıyor ama kısa süreli park ettıgımde tek seferde alıyor sorun n olabılır......

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #534 : 10 Eylül 2010, 23:29:02 »
benım aracımdada var. lpg lı . ılk calıstıgında stop edıyor sureklı . 30 40 sn gecse bıle bırden küt dıye gıdıverıyor. bogaz kelebegı temızledık . çekişi artar stop etmez belkı dıye. sonuc gene aynı . mecbur yenısını alıcaz yenısıde dunyanın parası :(
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı hilas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #535 : 16 Eylül 2010, 00:52:28 »
merhaba arkadaşlar. bu siteye yeni üye oldum. bu başlığı görünce sevindim valla.. ben de de aynı dert. stop ediyor araç... şu durumlarda oluyor bu:
1- tam sol ya da tam sağ yapıp kalkış yaparsam,
2- rolantide beklersem,
3- geri vitesinde kalkış yaparken,

bu durumlarda stop ettiğini çoğu arkadaş kendi aracı için söylemiş... ancak hiç kimsede olmayan bi durum da söz konusu bende. otomatik camları kapatırken de stop ediyo. hatta diğer durumlarda arada bir stop ederken, camları kapatırken %90 stop ediyo. arabadan çok anlamam ama otomatik camların bildiğim kadarıyla motorla (dolayısıyla boğaz kelebeğiyle) ilgisi olmaması lazım. ustam boğaz kelebeği temizliğini yaptı. bilgisayara bağlayıp ayar yaptı. (sanırım adaptasyon dedikleri olay) .... ama sorun aynen devam ediyo. gece farlar açıkken bunları daha sık yapıyo.. ilk aldığımda bu problemler yoktu.( ya da az vardı da ben acemilikten stop ettirdiğimi zannediyodum) ... triger setini ve filtreleri değiştirince belirgin bi şekilde arttı. şimdi ben ne edeyim arkadaşlar.. kalıcı çözümü var mıdır.. yoksa satış mı düşüneyim.. zaten acemilik başa bela, bi de bu stop etmeyle boğuşmaktan bezdim. kelebeği değiştirince kesin çözülür mü..

BİRAZ UZUN OLDU KUSURA BAKMAYIN... ARACIM 98 POLO HB 1.6

Çevrimdışı barracide5644

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #536 : 17 Eylül 2010, 22:39:14 »
Değerli arkadaşlar boğaz kelebeği arızasından kaynaklı burada bir suru konu var, sorunun kesin öğrenmek için arabanızı bilgisayar hata kodlarına baktırdığınızda boğaz kelebeğinizde hata kodu kaydı var ise, ilk olarak tabiki kirlenmiş ise temizletmektir. Bu kısmi bir çözüm yoludur, Disbiritör isede kolay kolay arıza yapmayan bir parçadır, zaten eğer kirlenen boğaz kelebeğini temizlettikten sonra yine hata kodlarında boğaz kelebeği arızası veriyorsa bilinki ya içindeki motor arızalanmış yada potansiyumetresi var ikisinden biri arızalanmıştır. Boğaz kelebeği / tamirini yapan birisi olarak siz değerli vw kullanıcılarına yardımcı olmak isterim, bazı forumlarda okuyorum boğaz kelebeğinin tamirini yapabilen babayiğit varmıdır diye, bu tarz bir söyleme itibar etmiyorum tabiki, ancak sizlere yardımcı olmak adına arızalı boğaz kelebeklerinin onarımını yaparak sizlere yardımcı olmak isterim, amacım forum kuralları gereği kesinlikle kazanç elde etmek değildir, zaten memurum allaha şükür, niğdede çalışmaktayım, düşünebilirsiniz madem memursun neden böyle birşey yapıyorsunuz diye, benim başımada aynı arıza geldi ve ben kendi boğaz kelebeğimin onarımını yaptım, yaşadığım bu sevincimi bilhassa burdada paylaşmak istedim, Elektronik Teknikeriyim, iletişim için mesaj atmanız veya [email protected]' a mail atmanız yeterli, iyigünler vw kullanıcıları.

Çevrimdışı mll32

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #537 : 08 Kasım 2010, 12:37:34 »
ya arkadaşlar bu poloların hepsinde bu problem mevcut sürekli en ufak bi harekete karşı bile anında stop ediyoo ben bitane tamirciye götürdüm servis deil benim kelebeğin çeyreğine bant yapıştırdı şuan biraz daha iyi durumda kendinizde yapabilirsinizzz :tamamdir
serkan rüzgar

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #538 : 08 Kasım 2010, 12:48:24 »
kontağı çevirdiğinzde gelen sesi bekleyin o şekil marşa basmakta fayda var,ben ne zaman akümü söksem sonra taksam ilk kontağı açtığımda gelen ses hiç kesilmiyo o şekilde marşa basılırsa adaptasyon bozulabiliyo ama tekrar kontağı kapatıp açtığınızda sesin kesilmesini beklerseniz boğaz kelebeği kendini kurmuş oluyor..
kontağı açarım cızzz bızzz diye sesler gelir ve ışıklar söner o zaman basarım marşa bunu deneyin farkı göreceksiniz..
umarım anlatabilmişimdir :)
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #539 : 24 Kasım 2010, 11:59:12 »
benim sorunumda rolantide ve kavşak içerisinde devir saatinin düşmesi ve bazende istop etmesi..

devir düşmesi sürekli olmuyor ara ara oluyor..

http://www.youtube.com/watch?v=MXJk9mzChMo
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2010, 12:01:29 Gönderen: handsome_8222 »

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #540 : 26 Kasım 2010, 03:03:46 »
bende stop ediyodu aracim rolanti sabit degildi bu siteden bi arkadasin tavsiyesi uzerine bi ustaya goturdum kelebegin kapak kismina ufak bi delik acti artik stop etmiyo sadece soguk havalarda 1 dk rolanti sabit durmuyo sonra duzeliyo

Çevrimdışı FIRTINA92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #541 : 26 Kasım 2010, 19:49:20 »
SABAH ARABAYI ÇALIŞTIRIPP GERI VITESTE BIRAZ GIDIP DURACAGIM ZAMAN STOP EDİYOR...BIDE OTOMATIK CAMLARIN IKISINE BIRLIKTE BASINCA DEVIR DÜŞÜYOR NEDENI NE OLABILIR....

Çevrimdışı zingaro44

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #542 : 12 Aralık 2010, 21:02:12 »
benimde cok cebimi yaktı bu kelebek olayı yenisini hemde orjınalini oldım hafif bir tekleme yaptı iki sefer bende iyce sogğdum arabadan öylece salladım gitti benzinli araba almamaya yemin ettim sır buyüzde günlerden birgün patron da beni ücretsiz izne cıkardığı gün hyundai bayine girdim şimdi otomatik dizel accent era sahibiyim kafamda rahat rolantim de :tamamdir

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #543 : 12 Aralık 2010, 21:49:59 »
@fırtına 92 . ben far acınca. kalorıfer acınca. camları acarken . hep tıtreme yapıyor rolantı dusuyor. elektrık aksamıyla ılgılı olsa gerek. ben daha vakıt ayırıpta bakamadım ona. uzun iş
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #544 : 13 Aralık 2010, 18:32:21 »
@fırtına 92 . ben far acınca. kalorıfer acınca. camları acarken . hep tıtreme yapıyor rolantı dusuyor. elektrık aksamıyla ılgılı olsa gerek. ben daha vakıt ayırıpta bakamadım ona. uzun iş
aynen neye elimi atsam rolanti biraz dusup geri yukseliyo

Çevrimdışı cormorant

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #545 : 19 Aralık 2010, 00:40:32 »
 >:( arkadaşlar polodan soğutan bu sorunu okumaktan ve yazmaktan bıktım ama ... rölanti motoru dedilen şey potansiyemetre midir? ayrıca AEA 1.6 75 HP arabama nerde bulablirim.. acil yardımlarınızı bekliyorum. usta bundan dedi ama hadi hayırlısı...