Gönderen Konu: bora sohbet kumsalı ...  (Okunma sayısı 49979 defa)

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: bora sohbet kumsalı ...
« Yanıtla #56 : 07 Mayıs 2009, 20:30:53 »
Anlaşılan stop lambalarınımı seyrettirdim adama helal sana dostum ama unutma hız felekettir ben yaşadım sakat kaldım hemde arkadaşımın yüzünden sen sakın yapma bu son olur umarım!!!!

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 08 Mayıs 2009, 09:29:01 »
Anlaşılan stop lambalarınımı seyrettirdim adama helal sana dostum ama unutma hız felekettir ben yaşadım sakat kaldım hemde arkadaşımın yüzünden sen sakın yapma bu son olur umarım!!!!
Uyarın için teşekkürler.Ben araba bakımdan yeni çıktığı için deneme amaçlı yaptım.Arabada yalnız olduğum için ve zaten sadece 130 km hıza çıktım.Yoksa normalde arabada ailem varsa zaten 100 km'yi geçmem.Lambaları seyretti sayılmaz ama 1 mt falan önde bitirdim. :D
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 08 Mayıs 2009, 22:02:52 »
volkan bey keşke plakayı okutsaydınız.Arkadaşın hafızasından silinmezdi  ;D 

Hız felakettir unutmayalım...

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 09 Mayıs 2009, 13:05:56 »
Mesafe kısa olduğundan ve de araç Mercedes olduğu için ancak bu kadar oldu. >:D

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 13 Mayıs 2009, 18:08:17 »
Selam arkadaşlar;

Sonunda arabamın debriyaj ve triger setini değiştirdim.O kadar rahatladım ki anlatamam.Üzerimden büyük bir yük kalktı sanki.Şimdi 4 yıl boyunca kafam rahat arabanın tadını çıkarıcam.

Yapılanlar;

1. Debriyaj seti değişimi - Look marka ( inş.doğru yazmışımdır ) işçilik dahil 400 tl.
2.Triger seti değişimi - ( Orjinal ) İşçilik dahil 500 tl.
3.Şarj kayışı ( V kayışı )  25 tl
4.Motor temizliği
5.Dört tekerlek sökülüp diskler,balatalar,rolmanlar kontrol edildi.

hepsi toplam 900 tl.

volkan bey aracınızın debriyaj setinin değişimini neden yaptırdınız?Yani bunun bitik olduğu nasıl anlaşıldı?Değişim yaptırmadan önce üstten mi kavrıyordu yoksa pedal alttan mı kavrıyordu?

Benim aracın debriyajı üstten kavrıyor ve ben hep duyduğum kadarıyla vw lerde üsttn kavrar diye duymuştum.Ama okulda ki arkadaş benim aracın debriyaj setinin değişmesi gerektiğini çünkü alttan kavraması gerektiğini söylüyor.Kendisinde daha önce bora vardı ve baskı balata değişiminden sonra ayağını çekmeye başlar başlamaz aracın hareket ettiğini söylüyor.Buda benim kafamı karıştırdı.Acaba benim aracın üstten kavraması bitik olduğunun yada sona gelindiğinin göstergesimi?

Bilgisi olan rkadaşlardan yardım dileğiyle  sahip olduğunuz vw araçlarınızla keyifli sürüşler....

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 14 Mayıs 2009, 16:42:35 »
Alper bey; bunu anlamanın en kolay yolu ( bende bunu forumda Nakres veya  Mekatronik Bey'den öğrendim ) Arabayı dururken 4.vitese alıyorsunuz,daha sonra herzaman kalkış yaptığınız devirden biraz daha fazla gaza basıyorsunuz ( mesela 1200-1300 devir ) ve ayağınızı debriyajdan yavaşca kaldırmaya başlıyorsunuz.Muhtemel sonuçlar;
1 - Eğer debriyaj tam kavrama noktasında iken motor stop ediyorsa sorun yok
2 - Eğer ayağınızı debriyajdan tamamen kaldırdıktan sonra motor stop ediyorsa debriyaj kaçırıyor
3 - Eğer ayağınızı debriyajdan çektikten sonra stop etmiyorsa bitik demekmiş.

Benimki 3. maddedeki gibiydi ve kalkışlarda araba resmen titriyor ve zorlanıyordu.Bu yüzden değişti.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

iyi günler...

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 14 Mayıs 2009, 17:03:04 »
teşekkürler volkan bey akşam bi deneyeyim dediklerinizi buraya yaarım sonucu.Umarım bi sorun yoktur çünkü daha trigeri değiştiremedim bi de baskı balata çıkmaz umarım...

Peki şimdi altta mı kavrıyor yoksa üsttemi kavrıyor?yada bunu ustalar üstte kavrayacak şekilde ayarlaybiliyorlar mı?

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 14 Mayıs 2009, 17:46:48 »
teşekkürler volkan bey akşam bi deneyeyim dediklerinizi buraya yaarım sonucu.Umarım bi sorun yoktur çünkü daha trigeri değiştiremedim bi de baskı balata çıkmaz umarım...

Peki şimdi altta mı kavrıyor yoksa üsttemi kavrıyor?yada bunu ustalar üstte kavrayacak şekilde ayarlaybiliyorlar mı?

Şimdi eskiye göre altta kavrıyor ama en sonda değil tabi.Çünkü bu arabalarda debriyaj üstte kavrıyormuş,bildiğim kadarıyla da ayarı yok.Ama arabanın resmen karakteri değişiyor diyebilirim.Kalkışlarda ve vites değişimlerinde büyük fark oluyor.İnşallah değişim gerekli değildir.Çünkü 400 tl civarı masrafı var.

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 15 Mayıs 2009, 12:39:48 »
sayın öğretmenim nerelerdesiniz hiç sesiniz çıkmaz oldu n,ihayet yeni bir mesajınızı okudum umarım iyisinizdir....

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 19 Mayıs 2009, 22:20:33 »
bugün triger setini değiştirttim sadece şarj kayışı değişmedi oda eski değildi.Diğer parçalar değişti.Devirdaim pomapası arızalanmak üzereymiş o da değişti.Ayrıca karter koruma taktırdım ve polen filtreside dahil toplam 580 TL verdim.Saolsunlar güzel ilgilendiler 5 saat falan sürdü.

Motoruda özel bir sıvıyla yıkadılar artık kafam rahat.Kullanılan triger seti contitech marka diğerleride orjina parça..

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 20 Mayıs 2009, 12:07:11 »
Hayırlı olsun Alper Bey güle güle kullanın kazasız belasız inşallah....

Karter korumayı sactan mı yaptırdınız yoksa plastik mi?

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 20 Mayıs 2009, 13:05:26 »
volkan bey sacdan yapılmış.plastikler hemen kırılıyormuş. ön taraftan bir yere sağlamca tutturdular arkasınıda hazır delik varmış aracın altında oraya monte ettiler.

temennileriniz için teşekkürler

Çevrimdışı ömer 42

•  
  • ömer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 21 Mayıs 2009, 14:09:31 »

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 28 Mayıs 2009, 10:19:27 »
ben bu arabanın en çok 3-4 vitesini seviyorum.ama bu arabada niye esp asr yok bu büyük bi eksik.vede motoru 120 hp civarı olsaydı :D mükemmel olurda.ama memnunuz alman tankı sonuçta güven veriyor.tamam civic vtec 2 gibi gitmiyo kalkışlarda ama onun giibde sağ sola uçmuyo :D hele bi fren var civic lerle felan yani kıyaslamaya gerek yok.civicli arkadaş hayran kaldı. :D ben bu araba ile 205 km gördüm anlık ama daha da görürdü :D yeter ama hız felakettir.amacım son hızını meraktı sadece bir iki kere çıktım.200 e. tavisiye etmiyorum ne kadar sağlam arabalarda olsa o süratlarde paramparça olmaması giib bi ihtimali yok
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2009, 10:35:43 Gönderen: EMRE_61 »