Gönderen Konu: Edirne-Antalya fikirleri  (Okunma sayısı 13648 defa)

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
Edirne-Antalya fikirleri
« : 22 Temmuz 2008, 09:43:38 »
Hafta sonu Edirne'den Antalya'ya gideceğim. Sizce hangi yol güzergahını izlemem gerekiyor.

1.Edirne-İstanbul-Kocaeli-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur-Antalya ve ordan Gazipaşa 971 km(tabii sadece Antalya)

2.Edirne-Çanakkale-İzmir-Aydın-Denizli- Antalya ve ordan Gazipaşa 1028 km (birde Antalya Gazipaşa arası var)

2000 Model Polo Classic ile uzun bir yolculuk beni bekliyor. Çanakkale üzeri açıkçası benim kafamı karıştırıyo. 2 haftadır yol haritaları ile boğuşuyorum. yola çıkmadan yolları ezberledim. sizlerinde fikirlerini almak istedim. daha önce bu yolculuğu yapmış (en azından İstanbul-Antalya veya Çanakkale-Antalya) deneyimli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. bu arada giderken araçta sadece eşim olacak ve tek sürücü benim. dönüşte 1 evli çift bizimle gelecek ve 2 ehliyetli olmuş olacak.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2008, 09:45:25 Gönderen: handsome_8222 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Edirne-Antalya fikirleri
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2008, 09:48:51 »
ben balıkesir den gitmiştim antalyaya, manisa turgutlu mu ne ordan biyer, uşak denizli üzerinden gitmiştik sanırım, gece gitmiştik pek hatırlamıyorum da, akşam 8 de çıkmıştık, sabah 5 te ordaydık...  çanakkale balıkesir yapabilirsin belki, alternatif olur, ama bu tarafları bilmiyorsan en iyisi anayol derim, çünkü manisa tarafları baya karışık... aslında öğrenebilirim sana, peder şöför benim, edirneden en güzel şekilde nası gidebilirsin, ama tercih eder misin bilemem...

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2008, 09:58:16 »
cevabın için teşekkür ederim. haritadan baktığımda dediğin gibi çanakkale üzeri baya bi karışık geliyo. bide tasarruf muhabbeti var malum benzin 3.50 YTL. burdan bir kamyoncu ile görüştüm. oda Sakarya üzerinden hem daha kısa hem de rahat bir yolculuk yaparsın dedi. 5 günüm var karar verebilmek için :) Allah nasip ederse Cumartesi gecesi 00:00 gibi yola çıkıcam.

Çevrimdışı bluestanbul

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2008, 11:01:32 »
edirne..istanbul...( otoban ) ankara - konya - seydişehir- antalya -
ben en azından böyle gidiyorum..
yol tecrubem ise; ankaraya kadar yol mukemmel, konyaya kadar iyi konya seydıışehir arası tek şerit seydişehir antalya arası guzel..
hem antalya merkeze gıderken side ve managatada ugrarsın ..:)

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2008, 11:42:21 »
edirne..istanbul...( otoban ) ankara - konya - seydişehir- antalya -
ben en azından böyle gidiyorum..
yol tecrubem ise; ankaraya kadar yol mukemmel, konyaya kadar iyi konya seydıışehir arası tek şerit seydişehir antalya arası guzel..
hem antalya merkeze gıderken side ve managatada ugrarsın ..:)

seninki 1253 km

benim 1. seçenek 1156 km

tabii seninkide iyi en azından Antalya'ya uğramamış oluyorum hatta Manavgat'a bile Konya yolundan gelirsem direk sola sapıp Alanya ya doğru gitme şansım var.

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2008, 12:08:21 »
1. seçenek daha mantıklı gibi.
boğaz geçiş ücretide ödeyeceksin ikinci seçenekte.
ben kocaeliden giderken 1 yolu kullanıyorum
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2008, 15:18:27 »
1.Edirne-İstanbul-Kocaeli-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur-Antalya ve ordan Gazipaşa 971 km(tabii sadece Antalya)

Bence bu daha uygun.Sadece Pamukova-Bozuyuk arasi biraz sıkıntılı bir yol sadece 100 km civarında onun dışında sazten çoğu yer duble yol ve rahatca gelir gidersiniz.

Ayrıca bu yolu kullanırsanız Burdur da bir mola verebilirsiniz ve misafirim olarak sizi kabul etmek isterim.Dünyanın en güzel gün batımlarından biri olan Burdur gölüne karşı akşam serinliğinde güzel bir yemek yiyebiliriz  :tamamdir

Yolu Burdura dusen tum forum arkadaslarımı muhakkak beklerim.

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2008, 21:05:01 »
gazipaşa tarafına gidecekseniz burdur değil ısparta uzerinden gitmenız daha mantıklı
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2008, 21:15:08 »

Bu yol en uygunu
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2008, 21:46:41 »
Route manager programı diye bir program var internetten indirip daha detaylı inceleme şansınız olur.Orda böyle bir  yol haritası var.

« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2008, 21:52:05 Gönderen: yakkir »
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Temmuz 2008, 16:03:47 »
cevaplar için teşekkürler giderken 1. yolu kullanıcam. dönüşte kısmet olursa 2. seçenek olacak gezmek için. elimde bol bol harita var :)

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2008, 22:26:35 »
evet arkadaşlar 1. seçenek olan yolu kullanarak Antalya Gazipaşa'ya geldim.Afyon'da depoyu fullediğimde 39 litre benzin aldı ve toplam 681 km yol yaptım. 3000 deviri geçmedim ama inanın hele otobanda çok canım sıkıldı.

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2008, 14:58:17 »
evet arkadaşlar artık Edirne'deyim
toplam 2670 km yol gidip geldim
1- Edirne-Afyon 681 km 39 lt (100 km de 5.7 lt)
2- Afyon-Antalya-Gazipaşa(Alanya, sahile gidip gelmeler kısa mesafeler) 551 km 35 lt (6,3 lt)
3- Alanya-Gazipaşa-sahile gidip gelmeler bide yaylaya çıkış Gazipaşa-Konya 482 km 36 lt (7,4 lt)
4- Konya-Ankara-İstanbul 696 km 37 lt (5.3 lt)

sizce nasıl iyi bir sonuçmu?