Gönderen Konu: immobilizer hatası  (Okunma sayısı 19293 defa)

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
Ynt: immobilizer hatası
« Yanıtla #14 : 29 Ekim 2008, 21:55:57 »
99 model 1,6 comfort
bu akşam aracımı çalıştırmak istediğimde immobilizer ışığı yanıp sönmeye başladı
anahtarı çkartıp yine taktım
tüm ışıklar söndü immobilizer ışığı kaldı yine yanıp sönmeye devam etti
marşa bastım aracım çalıştı çok kısa süreli kullandım aracı bi kaç dk kadar
arac hareket halindeydenke devamlı yanıp söndü ama kilitlenme gibi bi durum olmadı
en azından şimdilik
aracın yedek anahtarı yok sadece yedek kumandası var sustalı kumanda
o kumanda üzerindede işlenmemiş bir anahtar sapı var
metal olan kısım işlenecek yada değişecek kumandası zaten var
immobilizer i de yoktur dimi?
işlenmemiş oldugu için immobilizer ide yapılmamıştır sanırım
korktum o ışığı görünce şimdi hiç zamanı değil araca ihtiyacım var sorun cıkarmaması lazım bu aralar
ne tavsiye edersiniz arkadaşlar
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2008, 22:12:29 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Ekim 2008, 23:15:19 »
250-300ytl verip yedek anahtarı cıkar derim yada servise gidip bu olayı orada çözüm aramak zorundasın belki elinki anahtarları yapabilirler belkide ufak bir hata vardır

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ekim 2008, 22:09:01 »
kardeşim anahtardaki sorunları kapıyı açarken kumanda ile degilde anahtar ile açın ve sağtafara doğru 5-10 saniye kadar bekleyin tekrar kodluyormuş
kullanma kılavuzunda kumanda da oluşan sorunları gidermek için kullanma kılavuzunda yazıyordu arabanın mesala arabanın yanında değilken düğmelere sık sık basarsanın arabanın yanında işe yaramıyor kumanda çalışmıyor bahsettiğim gibi yapınca tekrar eskisi gibi çalışmaya başlıyor bir deneyin belki sorunu böyle hallederiz.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2008, 19:47:21 »
yardımlarınız için tesekkurler arkadaşlar
şimdilik tekrarlamadı
inşallahta tekrarlamaz ama inşallaha maşallaha bakmıo bu işler
bu yöntem aklımda bi durum olursa denicem

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Kasım 2008, 13:33:42 »
Arkadaslar araniza yeni katildim (2001 - trendline) merhaba.

Immobiliser hatasiyla bende karsilastim, arada sirada ikaz lambasi yaniyor ve arac kontak aliyor ve sonra stop ediyordu. Anahtari cikarip tekrar taktigimda sorunsuz calisiyordu.

Yedek anahtari kullandim bir sure, sorunun anahtarda yada aracta oldugunu anlamak icin. Ayni sorunu yedeklede yasadim.

Cozum bulursam iletecegim.

Gordugum kadariyla bu sorun genel bir sorun bana ozel degil. Cozum buldugumda buraya yazacagim.
Saygilar...

Çevrimdışı erdener59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Aralık 2008, 04:02:03 »
bu genel bi sorun değil arkadaşlar iki neden var ya gerçekten immobiliser inizde sorun var yana kontak anahtarınızın  içindeki çipte,  evet şaşrıdınız dimi kontak anahtarınırını açtığınızda içinde minik bir çip göreceksiniz işte o çip kontağı her seferinde marja soktuğunuzda immobiliser ile kaba tabiri ile öpüşüyo diyelim biz ona olmadı birinden birinde bi sorun oldu o araba çalışmaz motor kendini bloke eder, birde bu sorunu devamlı yaşamayan arkadaşlar var sorunu yaşamış 5-10 dakika sonra arabayı nprmal çalıştıran arkadaşlar var bunuda şöle tanımlıyım immobiliser sistemlerinde tekleme var bi baktırsınlar yada benim yaptığım gibi bilgisyara bağlatım şifreyi kırdırsınlar istedği kadar yedek anahtar yaptırsınlar isterlerse düşük maliyette sustalı yaptırsınlar

Çevrimdışı erdener59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 11 Aralık 2008, 02:17:36 »
anladıkmı

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Aralık 2008, 08:06:57 »
bu genel bi sorun değil arkadaşlar iki neden var ya gerçekten immobiliser inizde sorun var yana kontak anahtarınızın  içindeki çipte,  evet şaşrıdınız dimi kontak anahtarınırını açtığınızda içinde minik bir çip göreceksiniz işte o çip kontağı her seferinde marja soktuğunuzda immobiliser ile kaba tabiri ile öpüşüyo diyelim biz ona olmadı birinden birinde bi sorun oldu o araba çalışmaz motor kendini bloke eder, birde bu sorunu devamlı yaşamayan arkadaşlar var sorunu yaşamış 5-10 dakika sonra arabayı nprmal çalıştıran arkadaşlar var bunuda şöle tanımlıyım immobiliser sistemlerinde tekleme var bi baktırsınlar yada benim yaptığım gibi bilgisyara bağlatım şifreyi kırdırsınlar istedği kadar yedek anahtar yaptırsınlar isterlerse düşük maliyette sustalı yaptırsınlar
güzel anlatmışsın arkadasım ama immo nun amacını unutmamalısın
kod iptalinde bir nevi aracın savunmasız kalcaktır
bunu kim göze almak isterki?

Çevrimdışı erdener59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Aralık 2008, 10:53:47 »
kimse almak istemez tabi sadece bilgi olsun diye verdim aracını herkes sever

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Şubat 2009, 21:07:33 »
immobilizer ışığı mı?tam olarak nerede bu ışık?hiç dikkat etmedim ebnde de olmuştuda...

Çevrimdışı silyum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Mayıs 2011, 17:32:54 »
  Arkadaşlar aynı sorun bendede var anahtardan değil dediler kimi göstergenin altında immo chip var diyo kimi kontakda boin var(anten) ondan diyolar ama kesin çözüm sanırım servisde.....Ama kaça patlar bilmiyorum...

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Mayıs 2011, 18:31:10 »
Bende önceki araçlarımda olmuştu fiesta ve albea da. bence tekrar kodlayın anahtarlarınız arabanıza. birde şu var anahtarı düşürmüş iseniz immo yerinden biraz da olsa kaymışsa bile bazen alır bazen almaz bence anahtarlarınızı sökün temizleyip geri takın. çoğu arabada bu immo denen küçücük birşey chip bile değil silindirik yaklaşık 1cm boyunda bir parça belki uzaklıktan dolayı da almayabilir. nasıl kodlayacağınıza gelince işte link...

YouTube
        - VW / SEAT / SKODA remote coding

Deyiş o deyiş patladı gitti :)