Gönderen Konu: Havalandırma peteklerinden süngerimsi parçalar geldi  (Okunma sayısı 3197 defa)

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım.Bu site harika. Herkes birbirine karşılıksız yardım ediyor.Bir şeyler paylaşmak, yardımlaşmak çok güzel.
Benim merak ettiğim iki konu var.Sanırım bir kaç hafta oldu. Havalar ısındığı için klimayı çalıştırayım dedim. Klimayı açtıktan sonra havalandırma peteklerinden siyah parçalar geldi. Sanki toz parçaları gibi. Peteklere dışardan baktığımda içinde siyah renkte küçük küçük süngerimsi parçalar gördüm. Petekleri açamadığım için ne olduğunu tam göremedim. Klima sorunsuz çalışıyor diye tamirciye falan da gitmedim.Polen filtresini temizleyim dedim ama fazla kirlenmemişti, ben yine de temizledim.
Ne dersiniz bunlar sadece pislik mi yoksa bir sorun olabilir mi?
Diğer konu da araba çukur veya tümseklerden geçerken gıcırtı sesleri geliyor.Arabanın neresinden geliyor tam bilmiyorum ama ön taraftan geliyor sanırım. Düz yolda bir sorun yok ses falan gelmiyor ama çukur ve tümseklerde gıcırdıyor. Bunun sebebi ne olabilir.
Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan cevap gelirse sevinirim.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Havalandırma peteklerinden süngerimsi parçalar geldi
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2008, 12:29:58 »
gıcırtı sıcaklarla beraber torpidodan geliyordur peteklerden derken içinde süngerimsi parçalar vardır onlar ömrünü yitirmişse onlar dagılmaya baslamıstır sorun çıkmaz : :) bendede var hos geldin ama benim araç 25 yasında
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı MAMEX

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2008, 09:22:28 »
bendede aynı sorun mevcut  havanın çıkışını açıp kapatan kelebegin  etrafında bulunan kauçuklar var zamanla çurüyorlar ve havayla birlikte dişarı atılıyor.
istersen söküp yeni kauçuk takabilirsin

Çevrimdışı nefret35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2008, 15:25:58 »
bnm arabadan da geliyor ole parcalar cok  sinir oluyorum >:(

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2008, 15:30:00 »
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım.Bu site harika. Herkes birbirine karşılıksız yardım ediyor.Bir şeyler paylaşmak, yardımlaşmak çok güzel.
Benim merak ettiğim iki konu var.Sanırım bir kaç hafta oldu. Havalar ısındığı için klimayı çalıştırayım dedim. Klimayı açtıktan sonra havalandırma peteklerinden siyah parçalar geldi. Sanki toz parçaları gibi. Peteklere dışardan baktığımda içinde siyah renkte küçük küçük süngerimsi parçalar gördüm. Petekleri açamadığım için ne olduğunu tam göremedim. Klima sorunsuz çalışıyor diye tamirciye falan da gitmedim.Polen filtresini temizleyim dedim ama fazla kirlenmemişti, ben yine de temizledim.
Ne dersiniz bunlar sadece pislik mi yoksa bir sorun olabilir mi?
Diğer konu da araba çukur veya tümseklerden geçerken gıcırtı sesleri geliyor.Arabanın neresinden geliyor tam bilmiyorum ama ön taraftan geliyor sanırım. Düz yolda bir sorun yok ses falan gelmiyor ama çukur ve tümseklerde gıcırdıyor. Bunun sebebi ne olabilir.
Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan cevap gelirse sevinirim.

arkadas bir mesajdan sonra kayboldu  :bekleriz: :t
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2008, 21:04:25 »
Demek ki bu sorun sadece bende yokmuş. Aslında götürüp göstermek lazım ama bizim milletin alışkanlığı,araba iyice bozulmadan tamirciye gitmez.Nasıl olsa araba gidiyor, ufak tefek sorunları boşver der geçeriz. Sanırım bende de bu düşünce var.
Temizlemeyi ben de düşümdüm de bu petekleri çıkarmak riskliymiş, kırılırsa komple değiştirmek gerekiyormuş herhalde.O yüzden hiç ellemiyorum. Neme lazım elimde kalır.
Nizam kardeş ben buralardayım ama bir kaç gündür işler yoğundu,sanırım bundan sonra daha yoğun olacak.Bu sabahtan itibaren artık bir babayım.Allah herkese böyle bir mutluluk nasip etsin. :)