Gönderen Konu: Akü Tavsiyesi  (Okunma sayısı 60681 defa)

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: Akü Tavsiyesi
« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2008, 20:24:12 »
Arkadaşlar peki mutlunun hangi modelidir? Kaç liraya mal olur? Benim keratanın da bitti aküsü... >:(
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Aralık 2008, 21:25:04 »
2000 model arabamın orjinal aküsünü daha geçen sene değiştirdim.(Son 3,5 yıldır da Aracımda tesisat vardı).Bu kadar dayanıklılıktan sonra BOSCH dan başka akü düşünmedim bile ve gittim aynısını aldım.

Çevrimdışı outro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Aralık 2008, 22:09:50 »
bitik akünü götür 15 liraya sayıyorlar 60 amper sanırım 95 lira civarında .. 80 liraya sana maal olur..  Mutlu akü için konuştum ..  Mutlu al Mutlu kal  :D 
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Aralık 2008, 22:12:06 »
mutlu akü 60 amp bauhaus içerenköyde 99 ytl bilginiz olsun arkadaşlar bugün gördüm

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Aralık 2008, 23:59:54 »
Evet bende gördüm reklamını en kısa zamanda gidiyorum Bauhaussa :D
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Aralık 2008, 16:29:00 »
Arkadaşlar ben Mutlu 12V 60Ah Akü aldım ama nasıl takacağımı bilmiyorum. Kendim takabilir miyim? Yoksa oto elektrikçisine götürmek mi lazım?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Aralık 2008, 16:42:28 »
Arkadaşlar ben Mutlu 12V 60Ah Akü aldım ama nasıl takacağımı bilmiyorum. Kendim takabilir miyim? Yoksa oto elektrikçisine götürmek mi lazım?

elinden geliyorsa kendinde takabilirsin, ama şahin dogan edasıyla akuyu komple sokup yenisini takmanı tavsiye etmem, öncelikle yeni aldıgın akuyu her ihtimale karsı dolu olup olmadıgını kontrol etmelisin, bunun için volt metre kullanabilirsin, eger hiç bir aletin yoksa konu ile ilgili aku şarj kablosunu yeni akünün kutup baslarına takıp, diğer kırmızı ve siyah ucu birbirine ani bir sekilde surtersen kuvvetli bir kıvılcım cıkması gerekir, bu akunun sarjlı oldugunu gösterir. Aku göstergesinede bakabilirsin yesil tam dolu beyaz şarj gerektiriyor vs gibi ama ben onlara guvenemiyorum, şimdi yeni akumuz boş olma ihtimalinide kontrol ettikten sonra değişim kısmına geçebiliriz, öncelikle kalın bir tel alıp akumuze gelen kutup bası metallerine dolarız, + ve - yi kablo ile uzattıktan sonra yeni akuyu de sisteme baglarız, kabloların yerinden cıkmaması gerekir bu işlem sırasında, daha sonra eski akunun somunlarını gevsetir, kutup baslarını söker alırız, akuyu yerinden aldıktan sonra tellerle baglı yeni akumuzu telleri sokmeden dikkatlice yerine oturturuz, daha sonra akuye kutup baslarını hafifce geçirip, altından tel doladıgımız kısmı cekerek sökeriz, her iki kutup bası için aynı işlemi uyguladıktan sonra aku kutup baslarını boşluk kalmıycak şekilde guzelce sıkar ve işlemi tamamlamış oluruz... Böylece aracımızdaki 12 volt bu işlem sırasında devreden hiç çıkmamıs olur ve elektronik veri kaybı yasanmaz.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Ocak 2009, 02:24:08 »
Ne şahin doğanı abi 8 yaşından beri Polocuyum ben :D Teşekkür ederim yardımın için ama direk kutup başlarını söksem sorun çıkmaz dimi? Yani kullanma klavuzunda öyle yazıyor.
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı shark_vdb

• Shark Style Polo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Ocak 2009, 18:08:03 »
Ben de MUTLU akü kullanıyorum, son derece memnunum...

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Mayıs 2009, 18:35:51 »
selam arkadaşlar,arabamın üzerindeki aküsü 61 amper markası VARTA.sanırım orjinal.ben bu akünün yerine 72 amper akü takabilrmiyim.akü değişiminin kendim yapmayı düşünüyorum.kutup başlarını cıkarmam aracın bazı donanımında sorun yaratırmı?elektronik aksamda bazı bilgilerin sıfırlanması gibi.yani direk sök tak yapablirmiyim...
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Mayıs 2009, 18:44:44 »
korkmadan sök tak yapabilirsin yanlız + - ye dikkat et işte bide 72 amper zarar vermez bende çok güçlü tesisat var die bagajımda 2. bi aküm daha var 60 amper + arkadakide 72 sanırım korkmadan söküp takabilirsin..yalnız kutup başını takarken fazla çatırdatmazsan iyi olur deydirdiğin gibi oturtmaya çalışırsan daha sağlıklı olur kolay gelsin..
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı emir18rebrov

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 10 Mayıs 2009, 20:33:58 »
teybin code u varsa sıfırlanabilir

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 10 Mayıs 2009, 21:42:35 »
teybin code u varsa sıfırlanabilir
peki nerden anlayabilirim kodu olup olmadığını.ayrıca sadece teypdemi sorun cıkarabilir,başka risk varmı acaba.ayrıca aracım 2005 model dize..
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 11 Mayıs 2009, 20:49:02 »
selam arkadaşlar,arabamın üzerindeki aküsü 61 amper markası VARTA.sanırım orjinal.ben bu akünün yerine 72 amper akü takabilrmiyim.akü değişiminin kendim yapmayı düşünüyorum.kutup başlarını cıkarmam aracın bazı donanımında sorun yaratırmı?elektronik aksamda bazı bilgilerin sıfırlanması gibi.yani direk sök tak yapablirmiyim...

Öncelikle kolay gelsin
Akü oto elektrikçilerde satılır ve kendileri zaten takar neden takacağım diye uğraşıyorsunuz,kendiniz alıp takınca daha ucuza geliyorsa o başka tabiiki.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır