Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği Temizliği Adım Adım Resimli Anlatım  (Okunma sayısı 331465 defa)

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği Temizliği Adım Adım Resimli Anlatım
« Yanıtla #70 : 04 Aralık 2009, 14:22:17 »
evet rolanti valfi ve bokaz kelebek potansiyometresi var

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 04 Aralık 2009, 18:52:32 »
wrüth sprey yerine wd 40 kullansak olur mu arkadaşlar?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #72 : 05 Aralık 2009, 00:03:25 »
wrüth sprey yerine wd 40 kullansak olur mu arkadaşlar?
Olur tabi.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 06 Aralık 2009, 21:57:33 »
arkadaşlar bugün hava filtresini söküp boğaz kelebeğini üstten üstten temizledim. yalnız birşey dikkatimi çekti. hava filtresinin bulunduğu muhafazaya giren 2. bir hortum var. üstteki büyüğün altında. bu hortum kelepçeli değil, azıcık çektim elimde kaldı sonra takarken de yavaşca ittirdim girdi. bu hortumun da kelepçeli olması gerekmez mi? acaba düşmüş müdür?

ikinci bir sorum ise, buji, yağ, hava filtresi değişimi  ve boğaz kelebeği temizliğinden sonra hala istediğim yakıt tasarrufunu sağlayamadım. acaba eksik olan ne var? aklıma lambda sensörü ve hararet muşiri geldi . bunların değişmesi gerekitğini nasıl anlarım
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 06 Aralık 2009, 21:59:35 »
dediğim hortum şu hortum:

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 07 Aralık 2009, 08:30:23 »
onda kelepçe yok karterden gelen yağ buharı hortumu o

Çevrimdışı mesut8066

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 12 Aralık 2009, 12:58:09 »
bende tebrik ederim hiç anahtar tutamayan bile yapabilir :)

Çevrimdışı mesut8066

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 12 Aralık 2009, 13:05:36 »
arkadaşlar sitenize yeni katıldım.99 model polo classic sahibiyim.2002 de aldım çok memnunum.ama taki bu yaz trafikte giderken stop edinceye kadar.ustaya gittim bogaz kelebegini temizledilerdüzeldi .bu seferde motor sogukken rölantiyi tutturamıyor ve stop ediyor.ısınınca kesiyor ,arabadan sogudum.başına gelipte çözüm bulan varsa paylaşırsa sevinirim ,cevaplarınızı bekliyorum. :-[

Çevrimdışı SOFIYA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 17 Aralık 2009, 12:51:22 »
Cok tesekkurler,yaptıgın calısma icin gercekten tum detaylarıyla cok yardımıcı oldu hallettim.
Ben bu sorunla ilgili tum sayfaları okudum.Beim sorunum kelebigi temizlekdikten sonra aracım ilk calıstırmamda 800 devirde durmuyor.Ama motor ısındıktan sonra 800-900 devirleri yakalıyor.Acaba sorun nedir?Ben ozel bir servise goturmustum bana rolantı ayar valfinin degismesi gerektigi soylemisti ne kadar dogru acaba?

Çevrimdışı merdomert

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 27 Aralık 2009, 20:05:45 »
emeğine sağlık

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 27 Aralık 2009, 20:52:57 »
arkadaşlar sitenize yeni katıldım.99 model polo classic sahibiyim.2002 de aldım çok memnunum.ama taki bu yaz trafikte giderken stop edinceye kadar.ustaya gittim bogaz kelebegini temizledilerdüzeldi .bu seferde motor sogukken rölantiyi tutturamıyor ve stop ediyor.ısınınca kesiyor ,arabadan sogudum.başına gelipte çözüm bulan varsa paylaşırsa sevinirim ,cevaplarınızı bekliyorum. :-[
hararet müşürinden yapar genellikle değiştirip adaptasyon yapıldığında probleminiz düzelecektir.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 27 Aralık 2009, 20:54:16 »
Cok tesekkurler,yaptıgın calısma icin gercekten tum detaylarıyla cok yardımıcı oldu hallettim.
Ben bu sorunla ilgili tum sayfaları okudum.Beim sorunum kelebigi temizlekdikten sonra aracım ilk calıstırmamda 800 devirde durmuyor.Ama motor ısındıktan sonra 800-900 devirleri yakalıyor.Acaba sorun nedir?Ben ozel bir servise goturmustum bana rolantı ayar valfinin degismesi gerektigi soylemisti ne kadar dogru acaba?
ilk çalıştırmada araç 1100 dev/dak civarında çalışır motor ısındıkça normal devire 800 - 900 dev/dak arasına iner.

Çevrimdışı acn10

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 23 Şubat 2010, 20:05:05 »
ozmo kardeşim sağolasın ellerine ve emeğine sağlık yalnız bu işlemler 6n2 ler içinde geçerli mi acabaaa... ::)
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Çevrimdışı kıvırcık1976

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 26 Şubat 2010, 19:27:13 »
 bende bir kere tamircide temizletmiştim ögrendim kendim temizlemeye başladım taa ki bugüne kadar suanda gerçi ben selülozik tinerle temizlemiştim ama neyse .. bugünki sorunum gene devir göstergesi sürekli nefes alır gibi aynı zamanlamayla oynuyor temizledim ama gene aynı.. aracım polo 96 otogazlı kurtulurmu acaba