Gönderen Konu: Lastik Seçimi!!  (Okunma sayısı 32858 defa)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: Lastik Seçimi!!
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2008, 14:29:48 »
kumho ucuz tabir edilen lastiklerin içinde en iyilerden bence.şuan maxxis kullanıyorum özellikle ıslak zeminde gerçekten beklediğimin çok üstünde performansı var.ıslakta maxxis kumhodan daha iyi.madem uzun sürelerde az km yapıyorsun lastik bitmeden tarihinden dolayı değiştirmen gerektiğini vb.düşünürsek en yumuşak hamurlu lastiği alman doğru seçim olur düşüncesindeyim. :)

+1 kesinlikle katiliyorum.

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Mart 2008, 14:36:34 »
Kumho alma hiç kardeş,

Ucuz etin yahnisi olmaz, diye bir söz vardır... Lastik tercihin de de diğer herşey gibi bu sözü feyz alabilirsin kendine...
...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Mart 2008, 14:48:32 »
Continental aldım..Good year gt3 kullanıyodum fazla iyi bi lastik değil fakat hiçbi sorunda yaşamadım bugüne kadar.Bakalım ocntinental nasıl ilerleyen günlerde görcez.Almandan şaşmam :) made in germany
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Mart 2008, 15:17:37 »
Continental aldım..Good year gt3 kullanıyodum fazla iyi bi lastik değil fakat hiçbi sorunda yaşamadım bugüne kadar.Bakalım ocntinental nasıl ilerleyen günlerde görcez.Almandan şaşmam :) made in germany

Hayirli olsun.Continentalin hangi modelini aldin.
Ben passatta continental premium contact2 kullaniyorum ve oldukca memnunum.

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Mart 2008, 15:59:35 »
conti bravuris aldım.Yeni bi model, performans tipi + jant korumalı bi lastik..İdare eder işte çok fazla bi beklentimiz yok fazla kaydırmasın, sağlam bassın yere yeter :)
« Son Düzenleme: 29 Mart 2008, 16:04:56 Gönderen: suggestion »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Mart 2008, 16:05:51 »
conti bravuris aldım.Yeni bi model, performans tipi + jant korumalı bi lastik..İdare eder işte çok fazla bi beklentimiz yok fazla kaydırmasın yeter :)

Himm anladim.Bu modelini ilk defa duyuyorum.Genelde premium contact satilir.Deneyimlerinizi paylasirsiniz artik.Ben continentalden sasmam.Fiyatina gore gercekten guzel bir performans sergiliyor.Michelin Alpin de kullandik ve hic farki yok diyebilirim.Tekrar hayirli olsun gule gule eskitirsin insallah :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Mart 2008, 16:12:12 »
Himm anladim.Bu modelini ilk defa duyuyorum.Genelde premium contact satilir.Deneyimlerinizi paylasirsiniz artik.Ben continentalden sasmam.Fiyatina gore gercekten guzel bir performans sergiliyor.Michelin Alpin de kullandik ve hic farki yok diyebilirim.Tekrar hayirli olsun gule gule eskitirsin insallah :)
Teşekkürler Halil  :tamamdir

Çevrimdışı emirhan

• Turboo İntercooler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Mart 2008, 14:38:29 »
michelin şaşma derim cok yumuşak lastik yol tutuşuda 10 numara :tamamdir
kadir abi haklı bizde yeni aldık michelin enerji   :tamamdir

Çevrimdışı tiamol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Mart 2008, 19:33:04 »
turkiyede dunlop yok mu

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Mart 2008, 21:38:10 »
turkiyede dunlop yok mu

Olmaz mi var tabi ki.Hatta komsumuz satiyor :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 31 Mart 2008, 22:03:12 »
Lastikler virajlarda pek iyi değil şimdilik.Hatta vasat diyebiliriz arabanın yol tutuşu sıfır.dışa savrulmanın yanında titreme yapıyor ve arkayıda atıyor..Frenler çok iyi, çukurlara hassasiyet gayet güzel...Umarım rodajla alakalıdır ilk kez lastik değiştirdiğimden hiçbirbilgim yok :)

Çevrimdışı Mavrobela

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 10 Temmuz 2008, 16:05:07 »
Bende lassa nın miratta lastiklerinden almayı düşünüyorum kullanan varmı yada fikri olana arkadaş

Çevrimdışı mylastik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Ağustos 2009, 00:28:27 »
Dikkatimi çeken bir nokta Lastik üreticilerinin yan markalarının kendi markası gibi satılmış olması. Continental Bravuris diye bir lastik yoktur. Continental firmasının alt markası Barum marka lastiklerin Bravuris desenini Continental diye satılmış.
Barum ayrı bir marka olup ucuz lastik kategorisinde Continental firmasının rekabet edebilmek üzere ürettiği , kauçuk değerleri ve kalitesi Continental ile bir olmayan markadır..
http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/barum/automobile/themes/pc_tyres/summer/bravuris/bravuris_en.html

Lastik aldığınızda lastiğin yanağında Lastik markasını mutlaka okuyun. Goodyear, Michelin, Bridgestone, Continental vs yazması gerekmektedir. Marka yazan kısımın tam karşısında lastiğin desen ismi yazar. EfficientGrip, EnergySaver, Premiumcontact2, Turanza ER300 vs... Lastik alırken mutlaka size tavsiye edilen lastik ile aldığınız lastiğin markalarını kontrol edin...
Birçok kez Michelin diye Marshall, Continental diye Barum, Goodyear diye Debica vs..vs almış araç sahipleri ile karşılaşmaktayım. Biraz daha dikkatli olmak gerekiyor çünkü bu markalar arasında ciddi fiyat farklılıkları var. Ayrıca kaliteleri de aynı değildir.
Hayatınız 3 mm bağlı.Lütfen 3 mm altında aşınmış olan lastiklerinizi sevdikleriniz ve kendiniz için değiştirin...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Ağustos 2009, 00:44:02 »
Dikkatimi çeken bir nokta Lastik üreticilerinin yan markalarının kendi markası gibi satılmış olması. Continental Bravuris diye bir lastik yoktur. Continental firmasının alt markası Barum marka lastiklerin Bravuris desenini Continental diye satılmış.
Barum ayrı bir marka olup ucuz lastik kategorisinde Continental firmasının rekabet edebilmek üzere ürettiği , kauçuk değerleri ve kalitesi Continental ile bir olmayan markadır..
http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/barum/automobile/themes/pc_tyres/summer/bravuris/bravuris_en.html

Lastik aldığınızda lastiğin yanağında Lastik markasını mutlaka okuyun. Goodyear, Michelin, Bridgestone, Continental vs yazması gerekmektedir. Marka yazan kısımın tam karşısında lastiğin desen ismi yazar. EfficientGrip, EnergySaver, Premiumcontact2, Turanza ER300 vs... Lastik alırken mutlaka size tavsiye edilen lastik ile aldığınız lastiğin markalarını kontrol edin...
Birçok kez Michelin diye Marshall, Continental diye Barum, Goodyear diye Debica vs..vs almış araç sahipleri ile karşılaşmaktayım. Biraz daha dikkatli olmak gerekiyor çünkü bu markalar arasında ciddi fiyat farklılıkları var. Ayrıca kaliteleri de aynı değildir.

senn dedigini biz şirket araclarımızda yasadık biliomusun abi  patronumuzu keklemişler goodyear die debica takmıssalar  cok kötü bi lastikti anlatamam