Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 4 1.6 Sr Otomatik şanzıman arızası  (Okunma sayısı 5619 defa)

Çevrimdışı ahmtnce

Golf 4 1.6 Sr Otomatik şanzıman arızası
« : 28 Ocak 2024, 20:11:22 »
Abilerim kardeşlerim herkese hayırlı günler yardımınızı istemek için bu konuyu açtım. 2003 model golf 4 lpg li otomatik araç sahibiyim. Aracıma yazın şanzıman yağı değişimi yaptırdım. Ardından araçta yap kaçağı meydana gelmeye başladı. Şanzımancıya tekrar götürdük abi yapı fazla koymuşuz onu atıyordur havalandırmadan dedi yapını eksiltti. Fakat yağ kaçağı durmadı. Aynı zamanda şanzımanda düzgün çalışmamaya başladı. Araç soğukken d ye attığımda veya dur kalklarda vitesi boşa alıyor gaza bastığımda bir anda vitese geçip tak diye vuruyor. Hareket halindeyken yada araç sıcakken problem yok ama soğukta sanki tolda bırakacakmış gibi hareket ediyor. Kocaelinde ikamet ediyorum. Sakarya kocaeli istanbul civarında güvenilir işini hakkıyla yapan beni dolandırmaya kalkmayacak bir tamirci öneriniz varmıdır. Yağı değiştiren şanzımancı şanzımanı indirip geri takmaya bile 25 bin lira istedi. Ya insanlar art niyetli olmaya başladı ya ben piyasadan uzak kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden okuyan herkese teşekkürler.