Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gaz kesince silkeleme  (Okunma sayısı 8990 defa)

Gaz kesince silkeleme
« : 19 Haziran 2017, 00:03:40 »
Herkese merhaba. Aracım 2004 bora benzinli. Dönüşlerde ve ani frenlerde gelen vuruntu ve titreme seslerinden ayrıca motoru sallayarak motor kulaklarının (3 ü de) değişmesine karar verildi ve bu sorunun ön düzeni de etkilediğini söyleyerek rot başı rotil vs. biçok parça değişti sanayideki usta tarafından. Aracı teslim alırken ilk çalıştırdığımda eskisine göre biraz daha sesli ve titreşimli çalıştığını hissettim. Tabi bilirsiniz böyle şeyleri ustalara anlatmanın zorluğunu. Normal derler hep. Sonra yola çıktım. Eskiden olan gaz kestiğimde silkelemenin olmadığını gördüm ve çok sevindim. Ancak bi kaç gün içinde fazlasıyla silkelemeyi ve vınlama sesini hissetmeye başladım. Ustaya bunları anlatınca kontrol için aracı lifte aldı parçalara baktı normal dedi. En sonunda yeni olduğu için yapacağını bi süre sonra normale döneceğini söyledi. Sorum motor kulakları değişince böyle bir durum olurmu. Parçaların orjinal olduğunu varsayalım. (Orjinal diye aldık) teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı omertopac87

Ynt: Gaz kesince silkeleme
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2017, 20:50:58 »
Gaz pedalini birakinca silkelenme oluyorsa bogaz keebeginden olabilir bogaz pislendiyse sirkelenme yapabilir

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Gaz kesince silkeleme
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2017, 16:10:09 »
bende de aynı problem var kulaklar değişecek falan dediler ama halen daha değiştirmedim.napsam ki?