Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: TFSİ MOTOR VE LPG UYUMU  (Okunma sayısı 83350 defa)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
TFSİ MOTOR VE LPG UYUMU
« : 07 Eylül 2016, 15:26:34 »
Herkese selamlar.Konu başlığında belirtiğim gibi tfsi motorlu araca sahip ve lpg konusunda bilgi sahibi olan veya olmaya çalışan arkadaşlarım lütfen bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.Maalesef şu an çok fazla bilgi kirliliği olduğundan tfsi motorlara lpg takılmıyor gibi bir yanlış bilgi yayılmış durumda.Kendimde 2.0tfsi a4 sahibi biri olarak bu konunun üzerine düştüm.Çeşitli firmalarla irtibata geçtim.Daha önce aracına lpg montajı yaptırmış kişilerle görüştüm.Görüştüğüm hiç kimse olumsuz bir durumdan bahsetmedi.
Şu an başta Prins olmak üzere,Atiker ve Lovato firmalarından %30-35 lere varan oranlarda tasarruf edildiği ve lpg montajının yapıldığı bilgisini aldım.Kendi aracım için Prins 4200 tl,Atiker 2100 tl fiyat verdiler.Üstelik 9 taksit imkanı ile.Kendi adıma LPG karşıtı değilim.Avantajları ve dezavantajları ile lpg uygulamasına sıcak bakıyorum.Sizlerinde bilgi ve tecrübelerinizi buradan paylaşmanızı istiyorum.Herkese iyi forumlar.
03.06.2005

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: TFSİ MOTOR VE LPG UYUMU
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2016, 22:07:58 »
Herkese selamlar.Konu başlığında belirtiğim gibi tfsi motorlu araca sahip ve lpg konusunda bilgi sahibi olan veya olmaya çalışan arkadaşlarım lütfen bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.Maalesef şu an çok fazla bilgi kirliliği olduğundan tfsi motorlara lpg takılmıyor gibi bir yanlış bilgi yayılmış durumda.Kendimde 2.0tfsi a4 sahibi biri olarak bu konunun üzerine düştüm.Çeşitli firmalarla irtibata geçtim.Daha önce aracına lpg montajı yaptırmış kişilerle görüştüm.Görüştüğüm hiç kimse olumsuz bir durumdan bahsetmedi.
Şu an başta Prins olmak üzere,Atiker ve Lovato firmalarından %30-35 lere varan oranlarda tasarruf edildiği ve lpg montajının yapıldığı bilgisini aldım.Kendi aracım için Prins 4200 tl,Atiker 2100 tl fiyat verdiler.Üstelik 9 taksit imkanı ile.Kendi adıma LPG karşıtı değilim.Avantajları ve dezavantajları ile lpg uygulamasına sıcak bakıyorum.Sizlerinde bilgi ve tecrübelerinizi buradan paylaşmanızı istiyorum.Herkese iyi forumlar.
çogu firma artik direk enjeksiyonlu arwclara lpg takiyor herhangi bir sorunla karsilasmadiklarini soyluyorlar. İki tip sistem var birisi lpg benzin karma kullaniyor rolantide benzin puskurtme vs. Bu sistem cok verimli olmuyor fiyatida uygun digerlerine gore. Birde arabanin hic bir yerini delme bicme olmadan aracin orjinal tesisatindan sivi lpg ile calisani var sadece lpg kullaniyor bu sistemde tasarruf oluyor ama montaj fiyati hayli yuksek arabayi satip uzerine koyup ayni arabanin dizelini aldiracak kadar.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: TFSİ MOTOR VE LPG UYUMU
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2017, 14:06:58 »
Ben 1.4 Tsi ye taktırdım 56.000km kullandım ve sattım, toplamda 75.000 km lpgde gezdiğine sahit oldum. Sistem BRC sdi idi artık takmıyorlar sıvıya döndüler 8000tl

Bu sürede Pozitif
+min ortalama benzin tüketimi dahil hesaplanmış %28-32 tasarruf sağladı. maks. %45, min 18-19 sağladı. Kabaca 40 kuruş, yerine 26-27kuruş tüketim
+süreç içinde 10.000km de 1400tl kar hesap edilirse 10.500tl kar.
+Satarkende +2000tl ile sattım
+düzene oturduktan sonra keyifli performanslı ve ekonomik sürüş

Negatif
- 71000de Lpg takılan aracıma yazılım  100.000 de bobin istedi araç sacmladı LPg nin doğasında var -300Tl
- 125.000km deyken sebebi LPG mi kötü yakıt mı kestiremediğimiz tek enjektör arızası. -125tl çıkma orjinal enjektör  -150tl işçilik
- ilk zamanlar belki yeni bobin takılmamasının etkisiyle takıldıktan 8-12.000km araları iğrenç bir sürüş.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2017, 14:08:41 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di