Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: viteste iken zaman zaman stop etme  (Okunma sayısı 2956 defa)

Çevrimdışı cedin

Otomobil
    Polo 6N
viteste iken zaman zaman stop etme
« : 23 Ağustos 2016, 22:00:20 »
Arkadaşlar polo 6n 1.6 aracım motor soğukken çalıştırdıktan 5-10 dk sonra seyir halinde stop ediyor ve bir müddet çalıştıramıyorum sonra çalışınca motor soğuyana kadar bi daha stop etmiyor. elektriksel bir arıza olduğunu söylüyorlar ama bir aydır gitmediğim usta kalmadı sorununu çözemediler. tavsiyesi olan olursa çok hayıra geçecek arabaya binemiyorum yolda kalacağım korkusundan

boğaz kelebeği orjinal çıkma parça ile değiştirildi buji ve buji kablosu değiştirildi. hararet müşürünü bilgisayara bağladıklarında sağlam görünüyormuş onu değiştirmedim. bobin ve distribütörün de sağlam olduğunu söylediler ne yapacamı şaşırdım vallahi. çok araştırdım netten bunlara ulaşabildim bilgi olsun diye söylüyorum
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 22:05:00 Gönderen: cedin »

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: viteste iken zaman zaman stop etme
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2016, 22:26:05 »
hararet müşiri arızası bilgisayarda görünmeyebilir. bu tür arızalarda olağan şüpheli hararet müşiridir hem en ucuz hem en olası arıza kaynağı olmasından ötürü bakmaya buradan başlanmalıydı bence.

bunun haricinde araçta lpgli var mı?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2016, 23:38:16 »
ilk etapta hararet müşirini en azından febi marka ile değiştirin, 25 tl birşey, umarım çözülür.

Çevrimdışı cedin

Otomobil
    Polo 6N
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2016, 21:40:39 »
araç lpg li. ustaya hararet müşirini değiştir dedim hararet müşirinde bişey yok değiştirme dedi bobin arızası olma ihtimali yüksek onu değiştirelim dedi değiştirttim inş düzelir. bir kaç gün bindikten sonra bakacaz sonuca

Çevrimdışı cedin

Otomobil
    Polo 6N
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2016, 01:10:23 »
arkadaşlar çıkma distribütör buldu usta denemek için ve taktı onla da birkaçgün deneyip bilgi verecem. bobin değilmiş 100 tl yi çöpe attım bobin değiştirerek

Çevrimdışı cedin

Otomobil
    Polo 6N
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2016, 00:40:52 »
sorun distribütörde imiş çıkma bir tane taktılar pazartesiye kadar.
distribütörün bosch marka olanını nerden alabilirim netten aradım baya ama bulamadım?

Çevrimdışı cedin

Otomobil
    Polo 6N
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2016, 17:57:13 »
arkadaşlar sorun distribütörde imiş sorun çözüldü. Ama çıkma distribütör olduğu için çok da güvenemiyorum orjinali çok pahalı yan sanayi de sıkıntılı alma dediler. bir tavsiyesi olan olur mu acaba?

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2016, 15:08:27 »
dedikleri bence de doğru. çıkma orijinal distribütör yan sanayi üründen daha sağlıklıdır. çıkma işinizi görüyor şu anda bozulana kadar kullanın bence sıfırını almanız israf olur.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.