Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracın önünden gelen ses  (Okunma sayısı 11958 defa)

Çevrimdışı grano

• selamun aleyküm
aracın önünden gelen ses
« : 11 Ağustos 2015, 01:41:32 »
merhaba aracım 2004 polo 70 binde orjinal km aracım 75 hp araç rampa yerlerde öekerken hafif zorlanmada şakırama sesi yapıyo zır zır diye herkes birsey dedi serviste incelettim enjektörlerden dediler.. set halde bobin vs değişecek ancak gerek yok takma sesi dediler şimdi egzozdan değil diyorlar..ankara sanayide şaşmazda usta bujileri enjektörleri bobinleri inceledi hicbiri değil dedi şanzıman değil dedi peki bu ses nerden geliyo ?? ses ne sesi onu dahi bilmiyorum sanki susturucu icine bozuk para kaçmış gibi zırıldıyo
GrAnO

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: aracın önünden gelen ses
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2015, 22:03:28 »
merhaba aracım 2004 polo 70 binde orjinal km aracım 75 hp araç rampa yerlerde öekerken hafif zorlanmada şakırama sesi yapıyo zır zır diye herkes birsey dedi serviste incelettim enjektörlerden dediler.. set halde bobin vs değişecek ancak gerek yok takma sesi dediler şimdi egzozdan değil diyorlar..ankara sanayide şaşmazda usta bujileri enjektörleri bobinleri inceledi hicbiri değil dedi şanzıman değil dedi peki bu ses nerden geliyo ?? ses ne sesi onu dahi bilmiyorum sanki susturucu icine bozuk para kaçmış gibi zırıldıyo

avans sesi olabilir. yüksek oktanlı benzin alarak tekrar deneyin.

ilk aşamada bunu bir deneyin. sonucu tekrar yazın.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2015, 22:04:16 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2015, 14:45:36 »
Bana egsoz spirali dağılmış dediler, öylece biniyorum, bozuk su tesisatının ses yapması gibi bir durum aynı ses olmasa da.

« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2015, 23:34:59 »
egzoz kaynaklı gibi duruyor
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı grano

• selamun aleyküm
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2015, 21:04:28 »
Bana egsoz spirali dağılmış dediler, öylece biniyorum, bozuk su tesisatının ses yapması gibi bir durum aynı ses olmasa da.

97 oktan benzin kullanıyordum zaten hocam ses yine aynı egzozu kestirip baktıracaktım ama egzosu söküp salladılar içinde birsey yok ki ses yapsın saga sola vursun vs dediler..ankara samsun arası gitmediğim usta kalmadı yetkili servis enjektörlerden gelen ses diyo iyide hocam bu ses birden niye cıktı yoktu bu dedim triger setini değişirdiler ondan sonra cıktı 1800 lira enjektör seti bobın+bujiler+enjektör fiyatı ustam enjektörleri de inceledi bobinleri de inceledi ölçüm yaptı bunlarda sorun yok olsa zaten stop eder sürekli dedi hiçbir sıkıntı yok sesin nerden geldiğini bilmiyorum dedi ayrıca 97 oktan servis kullanma çünkü bunlar 95 oktan ayarlanmış enjektörler katkılı olması araca uzun müddette sıkıntı oluşturabilir dedi sert basınçlı ateşlemesi var o yüzden dedi
GrAnO