Gönderen Konu: 1.6 8v  (Okunma sayısı 5503 defa)

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: volkswagen bora
1.6 8v
« : 10 Ağustos 2015, 18:07:34 »
Arkadaşlar öncelikle merhabalar forumda ilk mesajımı yazıyorum 2000 model comfortline  bora alacağız son fiyat olarak 21.500 tl anlaştık aracın ön çamurluklarda bagaj kapağında ve bir kapısında boya var 210.000 kmde siyah renk fiyat olarak iyimidir sizce birde bu araç 8 valve yakıt ne kadar yakar şehir dışında ayda yaklaşık 2000 km yol yapacak şehir dışı olarak lütfen kullanan bilgisi olan arkadaşlar yarımcı olsun teşekkürler

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: 1.6 8v
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2015, 19:51:58 »
Lpg de sakin kullanımda ş. Dışı 110km hız cıvarı 200kuruş yakar. Fiyat iyi.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2015, 19:53:09 Gönderen: rene »

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2015, 03:31:34 »
Cevabınız için çok teşekkür ederim peki 16 valf ile 8 valf arasında yakıt tüketimi farkı çokmudur

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2015, 18:01:36 »
16valf yol bilgisayarında 1 lt civarı az yakıyor

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2015, 18:20:38 »
Fiyat şu piyasada aşağı yukarı iyi biraz daha çekebilirseniz daha iyi. Çok fazla tüketim farkı yok teknik verilerde aşağı yukarı 0.5-1 litre arası değişkenlik var. Sürekli uzun yol için 16 v alıp cc taktırırdım şahsen :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2015, 21:54:41 »
Fiyat şu piyasada aşağı yukarı iyi biraz daha çekebilirseniz daha iyi. Çok fazla tüketim farkı yok teknik verilerde aşağı yukarı 0.5-1 litre arası değişkenlik var. Sürekli uzun yol için 16 v alıp cc taktırırdım şahsen :)
tereciye tere satmak gibi olmasın. benden daha iyi bildiğini biliyorum. ama arkadaşa ek bilgi olsun diye yazıyorum. cc takabilmek için 2002 model üzeri elektronik gaz kontrolü olması lazım.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2015, 06:10:22 »
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler malesef arabayı başkasına satmışlar işlerden dolayı birtürlü gidemedik yine aramaya başladık bora ancak araçlar genelde boyalı aracı arkadaşa alacaktık o da tavan ve kaputta boya olsun istemiyo bakalım hayırlısı artık

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2015, 16:39:58 »
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler malesef arabayı başkasına satmışlar işlerden dolayı birtürlü gidemedik yine aramaya başladık bora ancak araçlar genelde boyalı aracı arkadaşa alacaktık o da tavan ve kaputta boya olsun istemiyo bakalım hayırlısı artık

üstad boya konusunda takıntı yapmayın. boya da olur değişen de olur. kaputa saksı mı düşmüş. direğe mi girmiş. şasisine darbe almış mı ona bakın. tavanda boya olayına da 3-5 yaşındaysa amenna. ama 10-15 yaşında araçta güneş yanığından tavanda da boya olabilir. ekspertizini yaptırdıktan sonra korkmayın. ağır kazası taklası olmadıktan sonra temiz ve bakımlı kullanılmış olduktan sonra her araç alınır binilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2015, 11:33:57 »
Arkadaşın takıldığı nokta sonra satmak zor olursa diye ama şöyle bakıyorum piyasaya kaputu boyasız olan bora bulmak çok zor neden satılmasın diyorum gelde anlat tabi herkesin fikri ayrı

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2015, 11:41:51 »
Arkadaşlar bu arada yeni konu açmayayım dedim sizlere birkaç sorum olacak. 2003 bora pasific var bende 10. ayda muayenesi var aracımın muayeneye girmeden tüp ruhsata işli değil proje çizdirip ruhsata işletmeliyim ne kadar masrafım olur muayeneyle birlikte?  İkinci sorum aracımı alalı 9000 km oldu şuan 173000 km de aracım triger setini değiştireyim diyorum çünkü ne zaman değiştiğini bilmiyorum masrafı ne kaar olur kaliteli bir trigeri nerden bulabilim ?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ağustos 2015, 10:40:53 »
tereciye tere satmak gibi olmasın. benden daha iyi bildiğini biliyorum. ama arkadaşa ek bilgi olsun diye yazıyorum. cc takabilmek için 2002 model üzeri elektronik gaz kontrolü olması lazım.

Estağfirullah uzun yol yapılacağı için cc takılacak ise 2002 üzeri benzinli olması gerektiği detayını eklemeyi unutmuşuz :)