Gönderen Konu: Sizce değer mi?  (Okunma sayısı 3088 defa)

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Sizce değer mi?
« : 17 Temmuz 2015, 22:50:23 »
Herkesin bayramını kutlarım.
Gelelim asıl konuya.2001 trend manuel ,lpgsiz ,tam bakımlı ve henüz 63 000 km de bir golfüm var.Aracım tamamıyla orjinal önemsiz çizik boyaları var. Bunlar + ları - leri ise tamamen kozmetik; tavanda vernik yanığı kabutta hafiften solma ufak tefek ezik ve çizikler.Aslında aracıma çok titiz bakıyorum ve severek keyifle biniyorum.Ancak akşam üzeri çok iyi bildiğim 2004 model pasific çelik grisi bir golfün haberi geldi satılık diye.Araç yaklaşık 130 000 kmde manuel lpgsiz ve tam bakımlı hatasız bir araç sadece kabut değişik başka hata boya yok bu değişimin nedeni kazadan değil.Bana söylenen rakam 30 bin tl. Sizce değişim yapmaya değer mi?Bu aracın ilanı internette yok.
Görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler...

Çevrimdışı mustafaözen

• Profili Görüntüle
Ynt: Sizce değer mi?
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2015, 11:09:35 »
28 e verirse al

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2015, 15:27:03 »
Model yüksetlmek için belki dicem ama sizin aracın da km si çok iyiyimiş gerçekten.Arada dağlar kadar da model farkı yok.Ben olsam aynı kasa yerine farklı kasaya yönelirdim(Bütçenizi bilmiyorum)Peformans açısından eğer pasific in kondisyonu iyiyse sizinkinden biraz daha iyi olabilir ancak çok da fazla beklentiniz olmasın.Ben olsam aynı kasayı almazdım.Ya biraz daha koyup golf 5 lere bakın ya da kendi aracınıza bişeyler yapın derim ben.Mesela kozmetik olaylarını halledin görsel olarak,bikaç parça ile performans iyileştirmesine girebilirsiniz.Ha bir de şöyle de bir durum var,baktığınınz pasific ne alemde bakımları vs. nasıl?Aracı bş kullanma imkanınız varsa çıkın bi dolanın çok beğenirseniz alın,yoksa değmez 30bin tl ye.O kadar konuştum ama karar sizin sonuçta  :)

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2015, 15:56:51 »
Model yüksetlmek için belki dicem ama sizin aracın da km si çok iyiyimiş gerçekten.Arada dağlar kadar da model farkı yok.Ben olsam aynı kasa yerine farklı kasaya yönelirdim(Bütçenizi bilmiyorum)Peformans açısından eğer pasific in kondisyonu iyiyse sizinkinden biraz daha iyi olabilir ancak çok da fazla beklentiniz olmasın.Ben olsam aynı kasayı almazdım.Ya biraz daha koyup golf 5 lere bakın ya da kendi aracınıza bişeyler yapın derim ben.Mesela kozmetik olaylarını halledin görsel olarak,bikaç parça ile performans iyileştirmesine girebilirsiniz.Ha bir de şöyle de bir durum var,baktığınınz pasific ne alemde bakımları vs. nasıl?Aracı bş kullanma imkanınız varsa çıkın bi dolanın çok beğenirseniz alın,yoksa değmez 30bin tl ye.O kadar konuştum ama karar sizin sonuçta  :)
Görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum size.Benim şöyle bir özelliğim var golf 4 tutkunuyum başka bir seçenek düşünemiyorum bu bahsettiğim araç dönüp bakanı bir daha dönüp baktıran bir estetiğe sahip ve son derece bakımlı ,titiz kullanılan bir araç.Kendi aracımı bu araçla değiştirmemi düşündüren tek sebep kozmetik nedenler başka değil. Şunu da özellikle belirteyim ki hem kendi aracımın hem de diğer aracın km sine adım ve soyadıma emin olduğum kadar eminim.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2015, 18:56:45 »
trend ile pacific arasında da yol bilgisayarı 4 cam otomatiği ve 16v motor farkları ayrıca sportif görünüm sağlayan donanımları sayesinde daha bir albenisi olduğunu düşünüyorum. yeniden golf alacak olsam ya pacific alırım ya da comfotline alır pacific donanım farklarını eklerim. fakat 30.000 yüksek bir meblağ. 26-27ler düzeyine çekmeye çalışın. çekmezse bu fiyata yaklaşılmaz.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2015, 00:22:53 »
Ben de pasific kullanıcısıyım ve arabama gayet de meraklıyım.Ben performans açısından değerlendirdim biraz.Kozmetik konuda r32 den sonra en güzel görüntüye sahip olanıdır bence de  :) Şimdi siz kendi aracınızı satıp mı almayı düşünüyorsunuz,takas vb. gibi durumlar mı olabilir.Şimdi piyasa öyle bir hal almış ki 30 un altı pasific bulmak zor.E tabi insanlar da piyasaya bakıp yükseltiyor.Madem golf 4 tutkunu ve pasific seviyorsunuz,fiyatı biraz daha aşağı çekebilirseniz çekin derim. :tamamdir

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2015, 13:56:06 »
Ben de pasific kullanıcısıyım ve arabama gayet de meraklıyım.Ben performans açısından değerlendirdim biraz.Kozmetik konuda r32 den sonra en güzel görüntüye sahip olanıdır bence de  :) Şimdi siz kendi aracınızı satıp mı almayı düşünüyorsunuz,takas vb. gibi durumlar mı olabilir.Şimdi piyasa öyle bir hal almış ki 30 un altı pasific bulmak zor.E tabi insanlar da piyasaya bakıp yükseltiyor.Madem golf 4 tutkunu ve pasific seviyorsunuz,fiyatı biraz daha aşağı çekebilirseniz çekin derim. :tamamdir
Merhabalar.Kendi aracımı satıp da almayı düşünüyorum.İstenen fiyat değerinin biraz üstünde gibi geliyor bana.Bakalım hafta içi sahibiyle konuşmayı düşünüyorum Hayırlısı neyse o olsun...
İlginize teşekkürler.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2015, 08:05:52 »
Bence değmez hocam. 30 bin TL Golf4 için çok yüksek bir para. Benim gözümde en büyük fark jantları ve pasific te cruise control takılabiliyor oluşu. Sizin yerinizde olsam kendi aracımın eksiklerini giderip keyifle binmeye devam ederdim. Fiyat makul olsaydı tam tersini söyleyecektim ama 30 a biraz daha ekleseniz daha genç ve derli toplu bir araç alabilirsiniz.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı onurmac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2015, 14:52:14 »
Bence değer siz kendi arabanızı toplasanız ne olacak bu kez boyalı diye satarken sıkıntı çekeceksiniz ayrıca 8v motor ben kullandım satım 16v aldım araç kesinlikle çok daha keyifli 1.8 lere yakın bir çekişi var (arkadaşımda 1.8 var) sürekli kıyaslıyoruz ayrıca koltuklarıda spor ben severek bineceğini düşünüyorum zaten birkaç yıl sonra birdaha bulamazsın bulsanda istenecek paraları hayal bile edemiyorum.
Hyundai iyidi Opel Güzeldi Golf Efsane :)